0 ÜRÜN
Aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunamamıştır.

Bebek Deniz Ayakkabısı Seçimi

Soğuk kış günleri hem sizin için hem de güzeller güzeli yavrunuz için geride kaldı. Şimdi artık önümüzde sıcak ve uzun yaz günleri var. Kış ayları boyunca hayalini kurduğunuz tatile artık çok yakınsınız. Bebeğinizle çıkacağınız bu tatilde havuzda ya da denizde çok eğlenceli anlar geçirebilir, unutulmaz anları hafızanıza kazıyabilirsiniz. Ancak tatile gitmeden önce minik yavrunuzun konforunu düşünmeli ve onun ihtiyaç duyabileceği hemen her şeyi yanınıza aldığınızdan emin olmalısınız. Kaygan havuz kenarları, sıcak ve kimi zaman taşlı kumsallar onun minik ve güzel ayaklarına zarar verebilir. Eğer bebek deniz ayakkabısı tercih ederseniz, bu kötü durum ortadan kalkacaktır.

Niçin Bebek Deniz Ayakkabısı Almalıyım?

Tatil alışveriş listesinde muhakkak yer alması gereken bu ürünün tam olarak ne işe yaradığını bilmeyebilirsiniz. Deniz ayakkabıları, bebeğinizi kaygan, sert veya taşlık yüzeylerden korur. Onun narin ve hassas cildinin zarar görmesini engeller. Bir kumsal düşününün... Bu kumsal küçük kum tanelerinden meydana gelmiş gibi görünse bile aralarına gizlenmiş küçük çakıllar, deniz kabukları ve hatta kristal parçaları olabilir.

Bu nedenle eğer deniz tatili yapacaksanız bu tür bir ürüne mutlaka ihtiyaç duyacaksınız.  Ancak benzer bir korumaya havuz başında da ihtiyaç duyacağınızı söyleyebiliriz. Zira havuz kenarları sert ve kaygandırlar. Güneşle birlikte ısınırlar. Yeni yürümeye başlayan yavrunuzun, bebek havuz ayakkabısı olmadan böyle bir yüzeye temas etmesi konforsuz bir durum yaratabilir.

Plaj ve havuz gibi kamusal alanlar aynı anda birçok kişi tarafından kullanılırlar. Bu sebeple zararlı olsun ya da olmasın çok çeşitli parazit ve mikroplarla doludurlar. Deniz ayakkabısı bebeğiniz ile zemin arasında bir katman görevi görür ve mikropların yavrunuza ulaşmasını önler. Bebeğinizin sağlığını her açıdan destekleyen bu ürün aynı zamanda çocuğunuzu güvende tutmanızı sağlar.  Bu tür ürünler kauçuk tabanlardan üretilir. Kauçuk taban da bebeğinizin ıslak yüzeyler üzerine kaymasını engeller ve zemine sıkıca tutunmasını sağlar. Böylece yavrunuz istediği gibi özgürce koşup oynayabilir.

Son olarak bebek deniz ayakkabısı yavrunuzun yeni karşılaştığı ve bilinmezlerle dolu su altı macerasını kolaylaştırır. Ayağına taş ve yosun değdiğinde, kauçuk taban kayganlık veya sertlik hissini geçirmez. Böylece bebeğiniz herhangi bir rahatsızlık hissi duymadan denize girebilir. Üstelik çocuk deniz ayakkabısı hafif ve ince yapılı hammaddelerden üretildiği için bebeğinizin denizden alacağı keyfi azaltmaz, hareket kabiliyetini sınırlamaz.

Bebeğime Deniz Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikli olarak miniğinize deniz ayakkabısı seçerken, tercih etmeyi düşündüğünüz ürünün hangi hammaddeden yapıldığına dikkat etmelisiniz. Kaliteli plastikten üretilen ayakkabılar, hafif, esnek ve rahatken, ucuz plastikten yapılan ürünler suyu emerek bebeğinizin ayağını ağırlaştırabilir. Ayrıca bu tür ürünlerin önemli bir bölümü alerjik testlerden geçmemiş veya dermatolojik olarak onaylanmamıştır. Dolayısı ile bebeğinizin canını acıtabilir veya ayağını tahriş edebilir. Bu sebeple iyi hammaddeden yapılmış, esnek ürünleri tercih etmelisiniz.

Yeni doğan bebek deniz ayakkabısı alırken bir başka önemli nokta, ürünün bebeğinizin ayağını tamamen sarmasıdır. Eğer ayakkabı bebeğinizin güzel ayaklarını sarıyorsa, içeriye kum girmesini engeller ve istenmeyen, can acıtan güneş yanıklarından korur. Böylece yavrunuz kumsalda rahatlıkla kumdan kaleler yapabilir! Yavrunuz için yukarıda bahsettiğimiz kriterleri karşılayan deniz ayakkabılarına Dalkılıç Spor’dan kolayca ulaşabilirsiniz.  İsterseniz mağazadan, isterseniz online alışveriş ile 20 numaradan 35 numaraya kadar kırmızı, lacivert, pembe, sarı, yeşil siyah gibi renklere sahip olan bebek deniz ayakkabısı seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Dünyaca ünlü markalara uygun fiyatlarla ulaşmanızı sağlayan Dalkılıç Spor her daim yanınızda!

X