ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Çocuk Eldiven

Çocuk Eldiven Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sıcak yaz günlerinin geride kaldığı, soğukların kendini iyiden iyiye hissettirdiği vakitlerde hepimizi kışlık alışveriş telaşı sarar. Yaz aylarının aksine yalnızca tişört ve şort ile dışarı çıkmamıza imkan kalmadığından, daha çok giysiye ihtiyaç duyarız. Kazaklar, hırkalar, montlar, kabanlar, kalın pantolonlar, atkılar, bereler ve eldivenler… Çocuklar, soğuğa karşı daha duyarlıdır ve vücut ısıların yetişkinlerinkinden biraz daha düşüktür. Bu sebeple hızlı bir şekilde ısı kaybedebilirler ve üşüyebilirler. Bu nedenle de soğuktan daha çok korunmaları gerekmektedir. İç mekanda olduğu kadar dış mekanda da vakit geçiren çocuklarımızı genellikle kalın kalın giydiririz. Ancak atkı, bere ve eldiven üçlüsü olmadan koruma tamamlanmaz. İşte biz de bu yazımızda size çocuk eldiveni alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Vücudumuzun en hızlı soğuyan uzvu eller, burun ve kulaklardır. Soğuğa daha duyarlı olan çocuklar da bizlere göre genellikle daha çok üşümektedir. Bu noktada o minik elleri korumak çok önemlidir. Kışlık çocuk aksesuar alışverişinizde atkı, bere ve eldiven üçlüsü vazgeçilmezdir. Çocuğunuza da eldiven alırken ilk olarak yaşadığınız bölgenin iklim koşullarını göz önünde bulundurun. Eğer kar yağışının nadiren görüldüğü bir coğrafyada yaşıyorsanız, önceliğiniz sıcak tutan ürünlerdir. Su geçirmezlik ikincil derecede önem taşımaktadır. Ancak kış aylarının büyük bir bölümünde kar yağışının hakim olduğu bir yerde hayatınızı sürdürüyorsanız, su geçirmez ve sıcak tutan ürünleri birlikte tercih edebilirsiniz.

Dış kısmı deri, iç kısmı ise yünlü olan eldivenler karasal iklimin olduğu yerlerde tercih edilmektedir. Bu söylediklerimize ek olarak kız çocuk eldiven ve erkek çocuk eldiven alırken, satın almayı düşündüğünüz ürünün iplik kalitesine odaklanabilirsiniz. Çok yünlü iplikler, çocukları rahatsız edebilir ve kaşınmalarına neden olabilirler. Özellikle de dermatolojik açıdan test edilmiş olmayanların, alerji yapmaları mümkündür. Böyle bir durumda çocuğunuz eldivenleri ya takmak istemeyecektir ya da sizin görmediğiniz ilk anda çıkaracaktır. Dolayısı ile onu koruma hevesinizin suya düşmesini istemiyorsanız, rahat edebileceği bir ürün seçebilirsiniz. Çocuklar da çok tercih edilmese de yarım parmaklı eldivenler de satılabiliyor. Bu tür ürünler çocuğunuzun hareket kabiliyetini sınırlamaz, elini ve parmaklarını istediği gibi kullanmasını sağlar. Ancak soğuğa karşı korumasızdır. Bu nedenle de çok tercih edilmezler. Son olarak seçmeyi düşündüğünüz ürünün genellikle atkı ve bere gibi aksesuarlar ile kombinlendiğini aklınızda tutabilirsiniz. Üç ürün de aynı renk ve kumaşta olduğunda daha şık ve uyumlu bir görüntü yakalanabilmektedir.

Çocuk Eldiven Çeşitleri Dalkılıçspor’da!

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Dalkılıçspor’da kız çocuk eldiven ve erkek çocuk eldiven modellerini inceleyebilirsiniz. Mavi, pembe ve turuncu renkleri bulunan eldivenler, genellikle yüzde yüz pamuktan üretilmektedir. Üç bedeni bulunanan eldivenlerden en uygununu kızınız ya da oğlunuz için seçebilirsiniz. Kalitesi ve şıklığı ile bilinen Adidas çocuk eldiven ürünlerine yine Dalkılıçspor’dan uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Unutmayın, seçeneği bol, renk ve desen skalası geniş ürünleri ve bütçe dostu fiyatları ile Dalkılıçspor daima yanınızda!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR