₺863,00 KDV Dahil
₺1.150,00 KDV Dahil
₺1.613,00 KDV Dahil
₺2.150,00 KDV Dahil
1 2 3 ... 7 >

Çocuk Çanta

Çocuk Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Neşeli ve eğlenceli yaz günleri artık geride kaldı. Okul zamanı yaklaşıyor. Ebeveynleri ise tatlı bir okul telaşı sarmış durumda. Sonbahar ve kış ayları boyunca sürecek okul hayatı boyunca çocuğunuzun en temel ihtiyacı olan sırt çantalarını nasıl seçmeniz gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Uzun süre kullanabileceğiniz, ergonomik ve rahat bir çocuk çanta modeli bulmak da zaten o kadar kolay değil. Tüm bunlara ek olarak, almayı düşündüğünüz çantayı çocuğunuzun beğenmesi ve uygun fiyatlara da sahip olması gerekmektedir. İşte biz de bu yazı boyunca çocuğunuz için en uygun sırt çantasını nasıl bulacağınızı anlatmaya çalışacağız.

Çocuğuma Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 Okula hazırlık dönemi yaklaşırken, yavrunuzla birlikte çıktığınız okul alışverişinizin ilk sırasında çocuk okul çantası olduğunu tahmin edebiliyoruz. Henüz gelişme döneminde olan çocukların, omurilik ve bel sağlığı için uygun bir çanta seçmek çok önemlidir. Fiziksel olarak uygun olmayan çocuk sırt çantaları, duruş bozukluklarına neden olabilmektedir. Bu nedenle bir çanta alırken öncelikle, ağırlığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Alışveriş sırasında mümkün olduğu kadar hafif sırt çantaları seçmelisiniz. Boşken bile ağır olan çocuk çanta, ders kitapları konduğunda miniğinizi rahatsız edecek bir ebata ve ağırlığa ulaşacaktır. Bu nedenle de sade ve çok fazla aksesuara sahip olmayan ürünler daha doğru bir seçim olacaktır. Buna ek olarak, çantanın omuz genişliğinin çocuğunuza uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Askısı dar olan çantalar, ağırlığı boyun bölgesine vereceğinden minik yavrunuzu rahatsız edecek ve kötü bir görüntü oluşmasına neden olacaktır.

Çocuk çantaları genellikle sırt ve omuz destekli olarak üretilmektedir. Bu iki desteğe ek olarak, bel kemeri olan çantalar düşünülebilir. Bel kemeri takıldığında ağırlık, omuz, sırt ve bel bölgesine eşit olarak yayılmakta ve ağırlık daha az hissedilmektedir. Satın almayı düşündüğünüz çantayı, mutlaka çocuğunuza denetmelisiniz. Bel hizasının beş santim yukarında kalan çantalar, çocukların vücut yapısına en uygun olan ürünlerdir. Son olarak, bel ve omuz kısmında sert pedler bulunan çantalar, çocuğunuzun omuz kısmını acıtacaktır. Onun yerine daha yumuşak destekler içeren ürünler tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Çocuk Çanta Modelleri Dalkılıç Spor’da!

Günümüzde yetişkinler tarafından da tercih edilmesi nedeniyle sırt çantalarına olan rağbet artmış ve ürün yelpazesi genişlemiştir. Bugün hem kız hem de erkek çocukları için hemen her renk ve desen de çantaya ulaşmak mümkündür. Kız çocuk çantaları genellikle bordo, pembe, pudra, kırmızı renkte iken erkekler için üretilen ürünler de mavi, lacivert, bodo ve siyah renkli ürünler tercih edilmektedir.

Siz isterseniz oğlunuz isterseniz kızınız için en uygun çantayı kolaylıkla Dalkılıç Spor’da bulabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ve renk skalası ile hemen her yaştan ve zevkten kişiye hitap eden ürünlere Dalkılıç Spor mağazalarından veya internet sitesinden erişmeniz mümkündür. Under Armour, Dogo, Adidas ve Puma çocuk sırt çantaları uygun fiyatlar ile mağazalarımızda ve internet sitemizde sizleri bekliyor!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR