₺612,00 KDV Dahil
₺887,00 KDV Dahil
₺1.462,00 KDV Dahil
₺1.949,00 KDV Dahil
₺1.162,00 KDV Dahil
₺1.549,00 KDV Dahil
1

İlk Adım Ayakkabısı

İlk Adım Ayakkabısı Seçimi

Bebeğiniz doğdu, ilk bebeklik sürecini atlattı ve işte yürüyor... Bebeğinizin yürüdüğünü görmek sizin için nasıl bir mutluluk ise O’nun için de yeni bir dönemin başlangıcıdır. Dilediğince yürümeye, keşfetmeye başlayan bebekler yürüdüklerinde kendilerini daha özgür hisseder. Bu süreçte O’na bir ilk adım ayakkabısı almanın zamanı gelmiştir. Bebeğinizin ilk adım ayakkabıları olmak üzere bir süre kendi ayakkabısını seçme şansı yoktur. Ayakkabının sıktığını ya da büyük geldiğini de söylemeyecektir. Bebeğin ayakkabı seçimi ebeveynlere düşmektedir. İlk kez yürüyen bebeklerde;

 • İçe basma

 • Dışa basma

 • Parmak uçlarında yürüme gibi sorunlar yaşanabilir.

Bebeklerin sağlıklı ayak yapısı için mutlaka doğru ayakkabılar seçilmelidir. Yukarıdaki durumlar mevcutsa mutlaka doktorun tavsiye ettiği ortopedik ayakkabılar tercih edilmelidir. Ortopedik ayakkabılar doktorun tavsiyesi ve özel tasarım olarak alınabilir. Böyle bir durum söz konusu değilse bebek ilk adım ayakkabısı ortopedik olmasa bile mutlaka anatomik olmalıdır. Anatomik ayakkabı bebeğin ayağının şeklini alan, bileklerini saran ve yürümesini kolaylaştıran bebek ayakkabısı demektir.

Bebeğime Neden İlk Adım Ayakkabısı Almalıyım?

Ayak sağlığı tüm vücudu etkileyen bir faktördür. Özellikle tüm organları hassas ve gelişim sürecinde olan bebeklerin ayak sağlığı için sağlıklı bir ilk adım ayakkabısına ihtiyacı vardır. Bebeğin dengeli bir şekilde yürümesinde ayakkabı modelinin rolü büyüktür. İlk adım ayakkabısının tabanı esnek ve yumuşak olmalıdır. Bebek yürürken tabanı hissetmesi dikkatli yürüme algısını da geliştiren bir faktör olacaktır. Anatomik olması bebeğin bilekleri saran, ayağının şeklini alan ve böylece ayak ve parmak yapısını bozmayan ayakkabı olması demektir. Her ayakkabı belli bir amaca hizmet eder. İlk adım ayakkabısı nasıl olmalı diye soracak olursanız şöyle açıklanabilir;

 • Bebeğinizin ayak ve parmak yapısını korumalıdır.

 • Ayak bileğini kavraması yere sağlam basmasını sağlar.

 • Yumuşak taban olması zemini algılamasını sağlar.

 • Esnek ve hafif olması bebeğinizin ayak kaslarını güçlendirir.

 • Ebeveynlere kullanım kolaylığı sunmalıdır.

İlk Adım Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk adım ayakkabılarını bebeklerin giyip çıkarma şansı yoktur. Dikkat edilecek konulardan biri ebeveynlere kullanım kolaylığı sağlıyor olmasıdır. Cırt cırtlı, lastikli, bağcıklı modelleri olan ayakkabı çeşitlerinden ebeveynler kendilerinin en kolay kullanacağı modeli seçmesi gerekir. Bebeğin ayakkabı giymeyi sevmemesi konusunda cırt cırtlı ya da lastikli ayakkabıyı çıkarma ihtimali olabilir. Böyle bir durumda bağcıklı modeller tercih sebebi olmalıdır. Fakat cırt cırtlı ve lastikli modeller giydirme-çıkarma açısından oldukça basittir.

İlk adım ayakkabısı Adidas gibi markalarda aradığınız modeli bulmanız mümkündür. Dikkat edilecek bir diğer husus ise ayakkabının ürün kalitesidir. Ayakkabının suni deri olması minik ayakların nefes alamamasını ve içeride zararlı bakterilerin oluşmasına neden olur. Nefes almayan bir ayakta zararlı mantarlar nüksedebilir ve bebeğinizde alerjik reaksiyonlar oluşabilir.

Ayakkabının doğal deri ve kaliteli malzemeden üretilmiş olması bebeğinizi her anlamda rahat ettirirken sağlığını da tehdit etmez... Ürünün kaydırmaz olması yine dikkat edilmesi gereken önemli bir kriterdir. Yumuşak, esnek ve kaymaz taban bebeğinizin dilediğince yürüyüp koşmasını mümkün kılar.

Aradığın İlk Adım Ayakkabısı Modelleri Dalkılıç Spor’da!

Ebeveynler için önemli olan kriterleri sıraladıktan sonra bir diğer önemli konu elbette model oluyor. Minik ayaklar sağlıklı olacağı gibi bir de şirin mi şirin görünmek ister. Dalkılıç Spor’da kız ve erkeklere göre binlerce ürün sıralanırken süslü minik ayaklar için çiçekli, puantiyeli, figürlü birçok kız ilk adım bebek ayakkabısı mevcuttur. Desenler cıvıl cıvıl renklerle birleşirken erkek ilk adım ayakkabıları oldukça karizmatik bir duruş sergiler. Gri, siyah, beyaz, yeşil, kırmızı gibi pek çok renkte harmanlanan modeller arasından istediğiniz markayı seçebilirsiniz. Dalkılıç Spor’da aradığınız tüm markalar mevcutken;

 • Nike

 • Adidas

 • Puma

 • Reebok

 • Salomon

 • Converse

 • Onitsuka Tiger bunlardan sadece birkaçıdır.

Siz de hemen anatomik ya da ortopedik ilk adım ayakkabısı markaları için Dalkılıç Spor mağazalarından ya da online alışveriş sitesinden alışverişe başlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR