₺4.399,00 KDV Dahil
₺3.999,00 KDV Dahil
₺3.999,00 KDV Dahil
₺2.519,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
₺2.849,00 KDV Dahil
₺3.799,00 KDV Dahil
₺2.849,00 KDV Dahil
₺3.799,00 KDV Dahil
₺1.980,00 KDV Dahil
₺2.199,90 KDV Dahil
₺1.980,00 KDV Dahil
₺2.199,90 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
₺1.799,00 KDV Dahil
₺2.399,00 KDV Dahil
₺1.799,00 KDV Dahil
₺2.399,00 KDV Dahil
₺8.324,00 KDV Dahil
₺11.099,00 KDV Dahil
₺7.499,00 KDV Dahil
₺9.999,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
₺11.189,00 KDV Dahil
₺3.149,00 KDV Dahil
₺4.199,00 KDV Dahil
₺7.499,00 KDV Dahil
₺9.999,00 KDV Dahil
1 2 3 ... 5 >

Krampon

Krampon modellerinin yer aldığı sayfamıza hoşgeldiniz. Dilerseniz aşağıdaki krampon,nike krampon,adidas krampon seçeneklerini tıklayarak daha fazla ürün çeşidine ulaşabilirsiniz.

Krampon

Krampon Alırken Dikkat Edilmesi Gerkenler

Dünyanın en çok takip edilen spor dallarından biri olan futbol oyununda oyuncuların sahada kullandığı özel yapım ayakkabılara krampon denir. Temeli top hakimiyetine dayalı olan bu sporun ayak sağlığına ve performansa dayalı olarak büyük önem gösterilen şeylerden birisi de ayakkabı seçimleridir.

Profesyonel olsun ya da olmasın tüm spor meraklıları için Dalkılıç Spor olarak iyi bir krampon alırken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için araştırdık. Özelikle futbol sahalarının yapısına uygun olarak tasarlanmış olan bu ayakkabılar, sahaların zemin yapısına göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır.

Güçlü zemin tutuşuna sahip olanların ön plana çıktığı modellerde, maç ya da antrenman sırasında sporcunun hareket kabiliyetine ve performansına da etki ediyor. Manevra yeteneğinin büyük etki yarattığı futbolda, ayak bileği sağlığını korumak bu ayakkabılarla mümkün kılınıyor. Dişli taban yapısı sayesinde zemine iyi bir tutuş sağlamaktadır. Kayma ya da sarsılma gibi istenmeyen olumsuzlukların önüne geçmek için tasarlanmıştır. Futbol oynamak için tasarlanan bu ayakkabılarda zemin yapısına göre iki tür ayakkabı seçeneği vardır. Bunlar;

  • Fg Futbol ayakkabısı; gerçek çim saha için üretilmiştir.
  • Ag Futbol ayakkabısı; suni çim sahalar için üretilmiştir.

Krampon Çeşitleri Nelerdir?

Futbol ayakkabısı almak isteyenlerin bilmesi gereken bir diğer önemli konu ise sadece zemine göre değil, oyuncunun oynayacağı mevkiye göre de farklı futbol ayakkabısı seçilmesi gerektiğidir. Her zeminde her ayakkabı giyilmeyeceği gibi, tek bir futbol ayakkabısı ile farklı görevlerin üstesinden de gelmek imkansızdır. Futbol ayakkabılarının performansa dayalı bir spora göre tasarlandığı düşünülürse, sahada bulunan 11 oyuncunun sahip olduğu görevlere göre de farklı hareketleri yapabiliyor olması gerekmektedir. Bu sebeptendir ki dört çeşitte erkek krampon modeli bulunmaktadır. Bunlar;

  • Halı saha ayakkabısı,
  • Amatör futbol ayakkabısı,
  • Yarı Profesyonel futbol ayakkabısı ve
  • Profesyonel futbol ayakkabılarıdır.

Profesyonel futbol ayakkabıları genellikle üst düzey liglerde oynayan futbolcuların tercih ettikleri modellerdir. Bunlar günlük hayatta yapılacak olan futbol oyunları için uygun değildir. Özellikle gerçek çim saha için üretilmiş ve yüksek performans sağlamak isteyen sporculara yöneliktir. Amatör futbol ayakkabıları ise halı sahada kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Daha sert çivi yarısına sahiptir. Kalın dış kaplaması ile dikkat çeker. Özellikle ayak yapınızın uyum göstermesi gereken ayakkabı modellerinden birisidir. Taraklı ayaklar için üretilen parmak kısmı daha geniş bırakılmış modelleri tercih ederek ayak sağlığınıza dikkat edebilirsiniz.

Yarı profesyonel kramponlar ise amatör futbol ayakkabısı ile neredeyse aynı görünüme sahip olmasına rağmen daha yumuşak ve ince bir deriden yapılmıştır. Topu daha fazla hissetmenize ve topun üzerinde hakimiyetinizi kurmanıza olanak sağlar.

Krampon Alırken Hangi Pozisyonda Oynayacağınıza Göre Seçim Yapın

Zeka, yetenek ve kondisyonun bir bütün oluşturduğu sporlardan biri olan futbolda, sahanın belli bölgelerindeki görevler üstlenen oyuncular bulunur. Buna göre her oyuncunun kendine ait bir misyonu vardır. İlk olarak oyuncunun sahanın hangi bölgesinde yer alacağını ve hangi mevkiide yer alacağını bilmesi gerekir.

Sahada yer alan görev yerine göre erkek krampon modelleri üç çeşitlidir. Bunlar, pas, hız ve şut olmak üzere değişiklik göstermektedir. Takım kalesini koruyan defans oyuncuları için dayanıklı ayakkabılar seçilmeli, darbelere karşı koruyuculuğu yüksek olmalıdır. Merkez orta sahada oynayacak sporcular için pas krampon çeşidi önerilmektedir.

Top hakimiyetini ve kontrolünü en üst düzeyde tutabileceğiniz ayakkabılardır. Bir diğer çeşit olan hız üzerine ağırlık verilen ayakkabıları ise, forvet oyuncuları kullanmalıdır. Performans hızınızı ve ayak konforunuzu korumak için tercih edeceğiniz tüm futbol ayakkabısı modelleri için dalkilicspor.com sitesini detaylıca incelemeyi unutmayın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR