ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Çocuk Atkı

Çocuğuma Atkı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sıcak yaz günleri artık geride kaldı… Onun yerini soğuk ve yağmurlu günler aldı. Soğuk kış günlerinde hem kendimizi hem de çocuğumuzu soğuktan korumak için çok çeşitli aksesuarlar tercih ederiz. Bu aksesuarların başında atkı gelmektedir. Minik yavrunuzun boynunu saran ve onu soğuktan koruyan atkılar, çeşit çeşit renk ve desenlerde üretilmektedir. Ancak çocuk atkı alışverişinde dikkat etmeniz gereken birkaç küçük unsur bulunmaktadır. Çocuğunuz için hem işlevsel hem de şık ve rahat bir atkıyı nasıl seçeceğinizi bu yazıda birer birer anlatacağız.

Bütün ebeveynler, çocuklarını olumsuz durumlardan korumak isterler. Özellikle soğuk kış günlerinde, çocuklarının üşütüp hasta olmasından çok korkarlar. Bu nedenle de sokaklarda kat kat giyinmiş, atkısını ve beresini takmış çocuklara rastlarız. Ancak çocuğunuza atkı alırken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar var. Öncelikli olarak kız çocuk veya erkek çocuk atkı satın alırken nasıl bir coğrafyada yaşadığınızı ve iklim koşullarını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer kış aylarının çok çetin geçtiği bir yerde yaşıyorsanız, yünlü ve kalın atkıları tercih edebilirsiniz. Ancak satın almayı düşündüğünüz atkının, iplik kalitesine dikkat etmekte yarar vardır.

Bazı kalın yün ve kumaşlar, yavrunuzun boyun kısmını tahriş edebilir ve çeşitli alerjik reaksiyonlara, en basitinden kaşınmaya neden olabilirler. Bu tür rahatsızlıklar yaratan ürünlerden, çocuklar hemen kurtulmak isterler. Dolayısı ile onu korumak isterken, tam tersi bir duruma yol açabilirsiniz. Eğer daha ılıman bir iklimde yaşıyorsanız, merserize ve peluştan yapılan atkıları da tercih edebilirsiniz. Bu tür kumaştan yapılan ürünler, ılıman iklim koşulları için uygundur ve sıcak tutarken, ısı kaybını engellerler. Çocuk atkı alırken dikkat etmeniz gereken bir başka unsur ise atkının genişliği ve uzunluğudur. Geniş atkılar, yavrunuzun sadece boynunu değil, göğüs kısmını da örterler. Böylece yavrunuzun göğüs kısmı da koruma altında olur. Atkının boyunu ise, çocuğunuzun boyuna göre belirlemelisiniz. Atkı boynu sardıktan sonra, bel kısmına kadar uzamalıdır. Kısa atkılar, her an açılabilirler. Çocuğunuzun hareket kabiliyetini sınırlayabileceğinden ve her an açılabileceğinden kısa atkıları pek tavsiye etmiyoruz.

Çocuk Atkı Modelleri

Teknolojinin gelişimi ile birlikte, tekstil ürünlerinin çeşitleri artmıştır. Her biri ayrı renk ve desen de birçok farklı atkı üretilmektedir. Kız çocuk atkı modelleri ise erkek çocuk ürünlerine göre daha fazladır. Kız çocukları için üretilen ürünler, genellikle pembe, kırmızı, gri, mor, lila ve pudra renklerindedir. Baskılı ve üzerinde işleme bulunan ürünler de çokça tercih edilmektedir. Erkek çocuk atkı modelleri baskılı ve işlemeli olarak üretilebilmektedir. Bu ürünlerde, çocukların desteklediği futbol takımların armalarına, çizgi film karakterlerine ve araba motiflerine rastlamak mümkündür. Atkılar genellikle bereler ile takım satılmaktadır. Eğer ürünleri tek tek almayı düşünüyorsanız, renk ve kumaş uyumlarına dikkat edebilirsiniz. Aynı zamanda çocuğunuzun mont veya kaban rengine göre de atkısını alabilirsiniz.

Çocuk Atkı Çeşitleri Dalkılıçspor’da!

Kışlık kıyafet alışverişiniz sırasında da Dalkılıçspor yanınızda! İster online alışveriş yöntemi ile isterseniz mağazalarımızı ziyaret ederek, minik yavrunuzu soğuk kış günlerinden koruyacak ürünleri seçebilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların ürünlerine uygun fiyatlara sahip olabilir, geniş ürün ve renk yelpazesinin tadını çıkarabilirsiniz…

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR