₺1.520,00 KDV Dahil
₺1.899,90 KDV Dahil
₺1.520,00 KDV Dahil
₺1.899,90 KDV Dahil
₺1.399,00 KDV Dahil
₺1.749,00 KDV Dahil
₺1.679,00 KDV Dahil
₺2.099,00 KDV Dahil
₺1.399,00 KDV Dahil
₺1.749,00 KDV Dahil
₺1.508,00 KDV Dahil
₺2.320,00 KDV Dahil
₺2.160,00 KDV Dahil
₺2.699,90 KDV Dahil
₺1.532,00 KDV Dahil
₺2.099,00 KDV Dahil
₺2.797,00 KDV Dahil
₺3.729,00 KDV Dahil
₺2.249,00 KDV Dahil
₺1.799,00 KDV Dahil
₺2.249,00 KDV Dahil
₺2.399,00 KDV Dahil
₺2.999,00 KDV Dahil
₺5.109,00 KDV Dahil
₺6.999,00 KDV Dahil
%27 İndirim
%27İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
₺3.299,90 KDV Dahil
1 2 3 ... 10 >

Kadın Koşu Ayakkabısı

Kadın Koşu Ayakkabısı modellerinin yer aldığı sayfamıza hoşgeldiniz. Dilerseniz aşağıdaki kadın koşu ayakkabısı,nike koşu ayakkabısı,adidas koşu ayakkabısı seçeneklerini tıklayarak daha fazla ürün çeşidine ulaşabilirsiniz.

Kadın Koşu Ayakkabısı

Kadın Koşu Ayakkabısı Almayı Düşünenlere Tavsiyeler

Sağlıklı bir yaşam için fiziksel aktivitenin şart olduğu günümüzde spor, hayatımızın merkezinde yer alıyor. Belirli bir zamana ve mekana bağlı olan sporların yanı sıra evde ya da evimizin yakınında kolaylıkla yapabilmek, o sporu tercih nedeni yapmaya yetebiliyor. Koşu sporunu da farklı lokasyonlarda ya da farklı alternatiflerde gerçekleştirebilmek mümkün oluyor. İster evde bir koşu bandında, ister doğanın içinde bir ormanda ya da sahilde, sokakta, caddede kısacası istediğiniz her yerde koşabilirsiniz. Koşmak, yalnızca formda hissetmenizi ve mükemmel bir vücuda kavuşmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir ve sizi tüm olumsuz sağlık sorunlarından korunmaya katkı sağlar. Kadın koşu ayakkabısı seçeneklerimizle birlikte kendinize ait ideal ayakkabıyı bulmanız ve koşunuza mükemmel konforla devam edebilmeniz için koşu ayakkabı modellerinin tüm özelliklerini sizler için araştırdık. Koşu sporu için sahip olmanız gereken herhangi bir dış ekipmana ihtiyacınız olmuyor. Tek ihtiyacınız spor giyim ürünlerinizin altına sizi olumlu yönde etkileyecek bir koşu ayakkabısı. Spor yaparken sakatlanma durumlarının etkin nedeni doğru ayakkabı kullanmamaktır. Bu yüzden koşu ayakkabısı seçiminizi yaparken işin uzmanından inceliklerini öğrenmek hayat kurtaracak.

Kadın Koşu Ayakkabısı Özellikleri

Koşunun biyomekaniği yürüyüş ve diğer aktivitelerden daha farklıdır. Bu yüzden öncelikle yürüyüş ayakkabısı ile koşu ayakkabısının birbirinden farklı olduğu bilinmelidir. Yürüyüş ayakkabısı ile gerçekleştirilen koşu antrenmanlarında; bilek burkulması, aşil tendonu yırtılmaları, eklem ağrıları gibi sorunlar sıkça yaşanmaktadır. Koşu ayakkabısının diğer ayakkabılardan ayrılan en önemli özelliği 2-3 kat daha fazla darbe emici olmasıdır. Ayak, eklem ve kas üzerindeki stresi azaltan bu özellik sayesinde sağlık sorunlarından korunmuş olursunuz. Bayan koşu ayakkabısı için belirli bir diğer özelliği de topuk kısımlarındaki yüksek profilli yastık destekleridir. Bu yastıklama ve destek hem sakatlanma riskinizi azaltır hem de saatlerce süren spor aktivitenizi konforlu gerçekleştirebilmenize yardımcı olur.

Kadın Koşu Ayakkabısı Modelleri Nedir?

Spor yaparken her insanın ayak tipinin farklı olması sebebiyle ağırlık noktası da farklı olacaktır. Bu sebeple aynı ayakkabı yerine farklı kadın koşu ayakkabısı modelleri ile bu sorun ortadan kaldırılabilir. Öncelikle ilk olarak bilinmesi gereken ayak tabanınızın yere nasıl bastığıdır. Ayak tabı, her adımda önce topunun dış tarafı yere temas ettirildikten sonra arkadan öne doğru çapraz bir şekilde hareket etmektedir. Ayağın bu yöndeki hareketi sayesinde yere basıldığında ortaya çıkan darbe etkisinin gerilimini azaltmaya yardımcı olur. Genellikle birçok insanın spor ayakkabısının ilk önce topuk kısmı aşınır. Fakat esas önemli nokta ayakkabının ön bölgesindeki aşınma olmalıdır. Bu bölgedeki aşınma sayesinde ayak tabanının nasıl yere bastığı hakkında fikir sahibi olabiliriz. Üç farklı şekilde ayak basma tipi bulunur. Bunlar;  
  • İç,
  • Normal,
  • Dış.
  Kadın koşu ayakkabısı almadan hemen önce basit bir uygulama ile ayağınızın basma tipini öğrenebilirsiniz. Islak bir zemine ayağınızı bastıktan sonra beyaz bir kağıda ayağınızı bastırıp izinin çıkmasını sağlamalısınız. Eğer ayak taban çukurunun olması gereken bölgenin geniş bir bölümü ıslanmış ise iç, olması gerekenden daha az ise dış, ayak boyutunuzda ise normal olarak basmaktasınız.  
  • İçe basma eğiliminde olanlar; Motion Control olarak bilinen Hareket kontrollü koşu ayakkabısını tercih etmeliler.
  • Dışa doğru basma eğiliminde olanlar; Yastıklı ayakkabı modeli olarak bilinen Kuşonlu koşu ayakkabısı tercih etmelidir.
  • Normal basma eğilimde olanlar; Denge koşu ayakkabısını kullanmalıdır.
  Sağlıklı bir koşu deneyimi için ayağınızın basış tipini bulduktan hemen sonra en kaliteli modeller için Dalkılıç Spor’un kadın koşu ayakkabı modelleri için sitemizi detaylıca inceleyebilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR