1 2 3 ... 6 >

Erkek Çorap

Erkek Çorap Seçimi

Erkek aksesuarları arasında önemli parçalardan biri de çoraplardır. Çoraplar hem sıcaklık açısından hem de ayak sağlığı açısından oldukça önemlidir. Erkekler günlük hayatta, işte, okulda, yürüyüşte, koşuda, alışverişte ve daha birçok alanda çorapları kullanmaktadır. Çok farklı model, desen, renk ve özellikte erkek çorap modelleri her tarza, yaşa ve beğeniye hitap etmektedir.

Uygun renkte ve desende kullanılan çorap modellerini bazı erkekler kombinlerini güçlendirmek adına kullanmaktadır. Her mevsim için farklı özellikte üretilen erkek çorap ürünleri hem klasik hem de spor bir ayakkabı içerisine oldukça uyum sağlamaktadır. Günlük yaşamda sıkça kullanılan çoraplar spor egzersizleri ve antrenmanları için dünyaca ünlü markalar tarafından özel teknolojilerle üretilmektedir. Fitness yaparken oldukça fazla tercih edilen erkek çorap modelleri Dalkılıçspor’da;

 • Nike
 • Adidas
 • Mizuno gibi kalitesini kanıtlamış markaların ürünleriyle sizleri bekliyor.

Erkek Çorap Modelleri

Erkek çorap modelleri kumaş özeliklerine, modellerine, uzunluk ve kalınlıklarına göre çeşitli sınıflara ayrılmaktadır. Çoraplar boğaz boylarına göre atak bileği hizası, ayak bileği üstü ve ayak bileği altı şeklinde kategorilere ayrılmaktadır. Soğuk havalar için daha pamuklu termal çoraplar üretilirken sıcak havalar içinse ince dokulu çoraplar üretilmektedir.

Erkek çorap modelleri ayrıca tarza göre de değişiklik göstermektedir. Klasik kıyafetler için daha düz renk ve desensiz çoraplar üretilirken spor kıyafetler içinse çok renkli ve desenli çoraplar karşımıza çıkmaktadır. Renkli erkek çorap modası sayesinde renkli desenli çorapların yanında çizgi film karakterlerine sahip çoraplar da oldukça fazla tercih edilmektedir. Erkek çorap modellerinde;

 • Siyah
 • Beyaz
 • Siyah-beyaz
 • Gri
 • Lacivert
 • Mavi
 • Bordo
 • Sarı gibi renkler oldukça fazla tercih edilmektedir.

Erkek Çorap Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkeklerin çorap seçimleri sırasında dikkat etmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Erkekler çorap seçimlerini yaparken ilk önce kullanım alanını belirlemelidir. Örneğin spor yaparken ayakları mümkün olduğunca az terleten, nefes alabilen ve hareket özgürlüğünü kısıtlamayan bir çorap tercih edilmelidir.

Spor esnasında görsel uyuma da dikkat ediliyorsa spor ayakkabıyla uyumlu pamuk, likra ve elastan malzemeden üretilen çorapları tercih etmek mantıklı olacaktır. Aynı zamanda klasik bir takım elbisenin içine desenli ya da renkli bir çorap giymek çok doğru olmayacaktır. Kış aylarında botların içerisine ayakların dolgun durabilmesi açısından yoğun pamuklu, burun ve topuk kısmı ekstra dolgulu modeller tercih edilmelidir.

Bambu erkek çorap modelleri de rahatlığı ve yumuşak dokusuyla erkekler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Çorap seçiminde nefes alabilen, terletmeyen ve kokuya sebep olmayan çorapların tercih edilmesinin yanı sıra çorapların boğaz kısmındaki lastiklerin çok sıkı ya da gevşek olmamasına dikkat edilmelidir. Çok sıkı bir lastik kan akışına olumsuz etki yaparken çok gevşek bir lastik de gün içerisinden rahatsız hissettirebilmektedir.

Erkek Çorap Modelleri Dalkılıçspor’da Sizleri Bekliyor!

Erkekler çorapları çok sık kullanmaktadır. Günlük hayatta olduğu kadar spor yaparken de tercih edilen çoraplar belli özelliklere sahip olmalıdır. Spor yaparken giyilen kıyafetler kadar çoraplar da üstün performans için önemlidir. Nefes alabilen, terletmeyen, hareket özgürlüğü sağlayarak kaymayan çoraplar spor esnasında erkeklere konforu ve rahatlığı sunmaktadır.

Çeşitli spor antrenmanlarında ve egzersizlerinde kullanılan çoraplar dünyaca ünlü spor markaları tarafından birinci sınıf kalitede ve üstün teknolojilerle üretilmektedir. Erkek spor çorap seti Dalkılıçspor mağazamızda ve bir tıkla online alışveriş sitemizde ve mağazalarımızda sizleri bekliyor. Siz de avantajlı fırsatlarla alışverişe başlayabilir ve size en uygun erkek çorap modelini bulabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR