1

Çocuk Bere

Çocuk Bere Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sıcak yaz günlerinden sonra, kat kat giyinmek zorunda kaldığımız soğuk kış günleri artık kapıda… Serin havayı daha çok hissettiğimiz sonbahar aylarında genellikle kışlık kıyafet alışverişini tamamlamak için uğraşıyoruz. Zira yaz aylarında bir tişört ve şort dışarıya çıkmamıza yeterken, kış aylarında soğuktan korunmak için kazak, mont, atkı, bere gibi ürünler de kullanmamız gerekiyor. Yetişkinlere göre soğuğa daha duyarlı olan çocuklar, soğuğa karşı daha dayanıksızdır. Hızlı bir şekilde ısı kaybedebilirler ve bu durum çeşitli hastalıklara neden olabilir. Atkı ve bere gibi kışlık aksesuarlar ise bu durumu önleyici ürünler olarak karşımızı çıkar. Çocuğunuzun başını, kulaklarının ve yüzünün her iki tarafını soğuktan koruyan bereler oldukça işlevseldir. Ancak çocuk bere ürünlerini tercih ederken de dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Gelin bu durumlara birlikte tek tek göz atalım.

İyi bir berenin işlevi çocuğunuzun, baş, kulak ve kısmi bir şekilde yüz kısmını soğuklardan korumaktadır. İç mekanda olduğu kadar dış mekanda da vakit geçiren çocuklar, kolaylıkla üşütüp hasta olabilmektedir. Özellikle kulak , burun, boğaz rahatsızlıkları bu gibi sorunlardan sonra ortaya çıkmaktadır. Kalın kazak ve montlar doğru bir tercih olsa da beresiz eksik kalacaktır. Kapüşonlu montlarda dahi, çocuğunuza bere takmanız en sağlıklı olandır. Zira kapüşon, soğuğu kesmez ya da vücut ile temas etmesini engellemez. Üstelik şiddetli bir rüzgar karşısında kolayca açılabilir. Bu nedenle berenin üzerine kapüşon takmanız çok daha iyi olacaktır. Tüm bunlara ek olarak yavrunuza almayı düşündüğünüz berenin, esnek bir malzemeden yapılması son derece önemlidir.

Esnemeyen ürünler, çocuğunuzun başını sıkacak ve rahatsız edecektir. Böyle bir durumda çocuğunuz, ondan hemen kurtulmak isteyecektir. Dolayısı ile onu koruma çabanız başarısız olacaktır. Ayrıca seçmeyi planladığınız çocuk bere iyi bir iplikten üretilmiş olmalıdır. İyi iplikten üretilen bereler, dermatolojik olarak test edilmiştir. Alerji yapmazlar, kaşıntıya neden olmaz.

Keçe gibi sert, kalitesiz kumaşlardan yapılan bereler ise yavrunuzun rahatsız olmasına neden olacaktır. Kısacası pamuk veya bambu dışında iplikleri tercih etmemeniz önemlidir. En kaliteli ve bebeğinizin cildine uyumlu çocuk bere modelleri ise Dalkılıçspor’da yer almaktadır. Son olarak, eğer atkı ve bere gibi birlikte kullanılan iki ürünü ayrı ayrı almayı tercih ediyorsanız, renk uyumlarına dikkat etmelisiniz. Birbiri ile uyumsuz olan atkı ve bereler hoş bir görünüm yaratmazlar. Renk ve desen tercih ederken, çocuğunuz mont veya kaban rengini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Böylece çocuğunuz hem şık hem de rahat bir görünüme kavuşacaktır.

Çocuk Bere Seçenekleri Dalkılıçspor’da!

Çeşit çeşit renk ve desende kız çocuk bere ve erkek çocuk bere modelleri Dalkılıçspor’da sizleri bekliyor. Gri, mavi, pembe gibi renkleri bulunan bereler, çok çeşitli modellerdedir. Kulak kısmını da kapatan bereler ise en çok tercih edilenlerdir. Geniş ürün yelpazesine ve renk skalasına sahip olan Dalkılıçspor’da, dünyaca ünlü markaların ürünlerine uygun fiyatlarla erişebilirsiniz. Unutmayın, kaliteli ürünleri ve bütçe dostu fiyatları ile Dalkılıçspor daima yanınızda!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR