₺4.184,00 KDV Dahil
₺5.579,00 KDV Dahil
₺2.797,00 KDV Dahil
₺3.729,00 KDV Dahil
₺1.799,00 KDV Dahil
₺2.249,00 KDV Dahil
₺4.500,00 KDV Dahil
₺5.999,99 KDV Dahil
₺5.159,00 KDV Dahil
₺6.449,00 KDV Dahil
₺1.837,00 KDV Dahil
₺2.449,99 KDV Dahil
₺1.837,00 KDV Dahil
₺2.449,99 KDV Dahil
₺3.799,00 KDV Dahil
₺4.749,00 KDV Dahil
₺2.722,00 KDV Dahil
₺3.629,00 KDV Dahil
₺3.952,00 KDV Dahil
₺5.269,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
₺3.499,00 KDV Dahil
₺4.125,00 KDV Dahil
₺5.499,90 KDV Dahil
₺1.360,00 KDV Dahil
₺1.699,99 KDV Dahil
1 2 3 ... 5 >

Kadın Outdoor Ayakkabısı

Kadın Outdoor Ayakkabısı Tercih Etmek İsteyenler İçin Genel Bilgiler

Doğa tutkunlarının spor hayatında vazgeçemediği ekipmanlarından birisi de outdoor ayakkabılarıdır. Sağlıklı yaşamı tam anlamıyla doğa ile iç içe geçirerek deneyimlemeyi isteyenler outdoor ürünler tercih etmektedir. İngilizce kökenli bir kelime olan ‘’Outdoor’un türkçe karşılığı; dış mekan, açık hava ve doğa sporu gibi anlamlara gelmektedir. Doğada spor yapmayı tercih eden kadın outdoor ayakkabısı almayı düşünenler için Dalkılıç Spor olarak tavsiyeler hazırladık. Doğa sporları yapmak isteyenler bilmelidir ki iyi ekipmanlar kullanmak, uzun süre dayanacağı için çok daha ekonomik olmaktadır. Bu ekipmanların başında ayakkabı gelmektedir. Outdoor ayakkabılar mevsim ve ortam koşullarına uyum sağlanmalıdır. Ayak yapısına uygun olarak seçilmesi gerekenlerin başında gelen bu ayakkabı türü, uzun saatler kullanıma dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Sentetik ya da deri malzeme kullanılarak üretilmiştir. Kullanılan malzemeye göre farklı isimlendirmeler yapıldığından bu terimlere hakim olmak gerekir. Kadın outdoor ayakkabısı modellerinin deri olanları için bilinmesi gereken kategoriler şöyledir;
  • Full Grain Leather; en iyi koruyucu deri ayakkabı olarak geçmektedir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan derilerinden yapılan bu ayakkabılar, yüksek koruma sağlar ancak yüksek bakım gerekenlerdendir. Sıcağı geçirmez özelliğe sahiptir.
  • Split Grain Leather; inceltilmiş üçüncü kalite deri ayakkabılar için kullanılmaktadır. Nefes alabilir, uygun fiyatlı, hafiftirler ancak suya ve doğuma karşı dayanıklılığı oldukça düşüktür. Kış mevsiminde zorlu hava şartlarında kullanılması tavsiye edilmez.
  • Nubuck Leather; Nubuk deri olarak bilinen sığır ya da dana derisinden üretilmiş modellerdir. Tam deriye göre daha hafif ağırlıktadır ancak hassas bir yapısı sebebiyle darbelere karşı korunmalıdır.

 Kadın Outdoor Ayakkabısı Nasıl Seçilmelidir?

Doğa sporları kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Dağcılıktan, trekking, kampçılık, kayak, kürek, sörf, yamaç paraşütü, rafting ve doğa yürüyüşüne kadar onlarca farklı mekanlarda yapılabilmektedir. Mücadele ruhunu üst düzeyde yaşatan ve zaman zaman risk almayı gerektiren bir spor türünde doğru bayan outdoor ayakkabı alırken, nerelerde kullanılabileceğini de bilmek hayat kurtaracaktır. Doğada ve doğal ortamda, insan sağlığına kişinin bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamaktadır Günümüz teknolojilerinin getirdiği hareket azlığı ile başa çıkmak için her yaş ve meslek grubundan insanların ilgi odağı haline gelmiştir. Dolayısıyla doğru ekipmana sahip olmanın avantajı ve gerekliliği artarken araştırma yapmak kaçınılmaz hale geliyor.
  • Trekking yapacaklar için kullanılan ayakkabılar rahat, dayanıklı, koruyucu ve yapılan aktiviteye uygun olmalıdır. İyi bir trekking ayakkabısı ayağa ve bileğe yeterli düzeyde destek vermeli ve kaygan ya da engebeli zeminde tutunma özelliğine sahip olmalıdır.
  • İklim koşullarına uyum sağlamalıdır. Yağmurlu havada giyilecek kadın outdoor ayakkabısı modelleri için su geçirmezlik detayı atlanmamalıdır. Sıcak havalarda kullanılacak olanlar için ise nefes alabilen ve terletmeme özelliği gerekmektedir.
  • Günlük ayakkabılara göre farklı bir beden sistemine sahiptir. Yapılan outdoor faaliyetlerinde ağır sırt çantası yükü ile uzun mesafe yürüşlerin bir arada yapılması ile ayağa kan akışını sağladığından şişme kaçınılmazdır. Yapılması gereken yarım ya da bir beden büyük numara tercih ederek kalın trekking çorabı için gereken boşluğa sahip olmaktadır.

Kadın Outdoor Ayakkabısı Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Outdoor sporlar için kullanılan ekipmanların diğer spor türlerinin ekipmanlarına oranla daha yüksek maliyetli oluşu ile kullanıcılar için kullanım ömrü büyük bir öneme sahip oluyor. Sporcuların yüksek maliyetlerle edindiği ekipmanların yüksek dayanıklılık seviyesinde olması gerekmektedir. Genellikle Kadın outdoor ayakkabısı modelleri satın almadan önce marka ve modelleri daha önce kullananların yorumlarına dikkat edilebilir. Bazı koşu ayakkabılarında 500 mil gibi ibareler görülebilmektedir. Fiyat performans için bu tür bilgileri araştırmalı ve hesaplamalısınız. Tüm bu bilgileri araştırabileceğiniz tüm outdoor ayakkabı alternatifleri için dalkilicspor.com'u detaylıca inceleyebilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR