Nike Phantom

Nike Phantom Hakkında

Tempolu günlük rutine sahip olanlar bilirler ki, spor ayakkabı bir gardırobun en vazgeçilmez parçasıdır. Her gün oradan oraya koştururken, sırada beklerken veya en iyi ihtimalle bir yerden bir yere yürürken epeyce yoruluruz. Yorgunluğumuzu ise ancak evimize gelip, kanepeye şöyle bir uzandığımızda anlarız. Bizi rahatsız eden spor ayakkabılar, modumuzu da düşürür. Çektiğimiz fiziksel acı, ruhsal olarak da yıpranmamıza neden olur. Bu sebeple ayağınızı sıkıca saran, hem iç hem de dış tabanları ile sizi destekleyen, hafif ve esnek yapıya sahip bir spor ayakkabıya sahip olmak çok önemlidir. Biz de bu yazımızda Nike’ın sporcular için hazırladığı Nike Phantom serisinden ve serideki ürünlerden bahsedeceğiz. Gelin bu koleksiyonu birlikte daha yakından tanıyalım.

Neden Nike Marka Spor Ayakkabı Almalıyım?

Yarım asra yaklaşan tecrübesi, güçlü tasarımcı kadrosu ve çizgisi ile dünyanın en bilinen markalarından biri olan Nike, 1964 yılında Bill Bowerman isimli bir saha ve koşu antrenörü tarafından kurulmuştur. Amerika Birleşik Devleti’nde kurulan markanın ilk ismi Blue Ribbon’dur ve uzun yıllar Alman firmaları ile rekabet edebilmek için Japonya’da üretimi yapılmıştır. Bowerman’ın asıl amacı, koşu sırasında öğrencilerinin rahat edebileceği, hızını kesmeyecek, hafif ve esnek bir ayakkabı üretmektir.

Bugün Bowerman’ın başlangıçtaki amaçlarının hepsine ulaşan marka, bir dizi pazarlama strateji sayesinde global çapta en çok bilinen ve tercih edilen marka haline gelmiştir. Yunan mitolojisindeki zafer tanrıçasını simgeleyen Nike ismi, logosu ve sloganı ile pazar payı en yüksek markalarından biridir. Her yıl birçok koleksiyonu basına ve tüketicilere tanıtmaktadır. Phantom spor ayakkabı serisi ise markanın en yeni koleksiyonlarından biridir.

Nike Phantom Spor Ayakkabıları

Markanın Phantom serisi, aktif olarak spor yapan kişiler için üretilmiştir. Krampon tipindeki modellerin en önemli özelliği, hareket imkanını arttırmasıdır. Topu kontrol etmeyi kolaylaştıran açılı çivileri sayesinde, sağa ve sola dönüşlerde çok daha hızlı olmanızı sağlar. Özellikle kuru çim zemin plakalarda, ayakkabı ile yüzey arasındaki taban gerilimi artar. Kayma ve düşme riski azalır. Ürünün üst kısmı file malzemeden üretilmiştir. Ayak tarağındaki çıkıntılar sayesinde isabetli ve güçlü vuruşlar yapabilirsiniz. Asimetrik bağcık sistemi, ayakkabının ayağı tamamen sarmasını sağlar.

Çorap gibi ayağı saran Nike Phantom 6600 ve Phantom Vision Cleats bugün birçok futbol takımı ve oyuncusu tarafından kullanılmaktadır. Nike Phantom Venom ise bilekte sona ermektedir. Ancak çok sağlam bir tutuş sağlar. Kramponun içinde yer alan astar ayağın kaymasını önler. Köpük bölmeler ise, ayağın bastığı yerde destek sunmak için topuk bölümünü sarar. Dünyaca ünlü markaların ürünlerine uygun fiyatlarla sahip olmanızı sağlayan Dalkılıç Spor’da, markanın Phantom serisine ait ürünlere bakabilirsiniz. İsterseniz online alışveriş yöntemi ile isterseniz mağazalarımıza gelerek kendiniz için en uygun olan spor ayakkabıyı tercih edebilirsiniz. Unutmayın, geniş ürün yelpazesi ve renk skalası ile Dalkılıçspor daima yanınızda!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR