₺2.099,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
₺2.339,00 KDV Dahil
₺2.599,00 KDV Dahil
₺3.014,00 KDV Dahil
₺3.349,00 KDV Dahil
₺2.339,00 KDV Dahil
₺2.599,00 KDV Dahil
₺2.430,00 KDV Dahil
₺2.699,90 KDV Dahil
₺2.834,00 KDV Dahil
₺3.149,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
1
₺5.354,00 KDV Dahil
₺5.949,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
1

Kadın Tenis Ayakkabısı

Kadın Tenis Ayakkabısı Arayanlar İçin Kullanım Rehberi

Dünya çapında küreselleşmiş birçok markanın trend ürünlerini tek bir site üzerinde toplayıp müşterilerine en hızlı bir şekilde ulaştıran Dalkilicspor.com, sizlere hayalinizde ki en uygun ayakkabıya kavuşabilmeniz için rehberlik yapmaya devam ediyor. Kadın tenis ayakkabısı arayanlarımızın rehberliğini üstlenen Dalkılıç Spor, bir tenis ayakkabısına dair merak ettiğiniz bütün soruları, dünyadaki küreselleşmiş çeşitli marka, model, renk ve kişisel artı özellikleri ile birlikte harmanlayıp en iyi tenis ayakkabısını seçmenizde daha aktif rol oynamayı amaçlıyor.

Kadın Tenis Ayakkabısı Nasıl Daha İyi Seçilir?

Kendinize ait en uygun ve en rahat tenis ayakkabısını bulabilmeniz için öncelikle ayak yapınızı bilmeniz gerekmektedir. Ayak yapısı bir ayakkabı seçiminde çok önemli bir faktördür. Ayak yapınızı belirledikten sonra; sahada ki hareket stilinizi de belirleyip bir kadın tenis ayakkabısı seçmeniz gerekmektedir.

Tenis; ayak hareketlerinin çok sık kullanıldığı, depar ve yanal koşu türlerine sahip bir spordur. Topu çoğunlukla nasıl bir stille karşıladığınızı belirledikten sonra, kendi kişisel istekleriniz doğrultusunda ayağınıza en uygun tenis ayakkabısını bulabilirsiniz.

Kort zemininde, genelde ya servisi atan ya da karşılayan taraf vardır. Bu topun geliş şekline göre de değişir fakat çoğunlukta ayağınızı sık sık kullandığınız yanal stillere göre bunu belirleyin. Hareketlerinizi en iyi belirleyecek olan sizsiniz. Normal koşu ya da yürüyüş ayakkabıları yanal hareketlere uygun yapıya sahip değillerdir. Tenis ayakkabıları, kort hareketlerinize özel olarak üretime girmektedir. Bu yüzden, taban hareketlerinize en uygun tenis ayakkabılarını seçmeniz gerekmektedir. Bunlar; içten kalın ve tabanı sağlam yapıda üretilmiş veya iç yan desteği çok yüksek olan ayakkabılardır.

Ayak yapınızı belirledikten sonra nasıl bir kort zemininde hareket edeceğinizi belirlemeniz ikinci arayacağınız bir faktördür. Çünkü kort zeminleri, genellikle sert/beton veya yumuşak/toprak yapılı olabilmektedir. Her ayakkabı bu zeminleri rahat karşılayamaz. Bu yüzden bayan tenis ayakkabısı bu zeminlere özel olarak ayrı ayrı üretime geçmiştir. Fakat küresel markalarda; bütün zeminleri rahatlıkla karşılayabileceğiniz modeller de artık mevcuttur. Bunlar bütün kort zeminlerini tek bir model ile karşılarlar ve oldukça da kullanışlıdır. Tenis ayakkabıları kort zeminlerine göre kendi aralarında ayrılmaktadır. Bunlardan sizlere bahsedecek olursak eğer;

  • Sert/Beton Kort Zeminler; bu zeminlere özel olarak üretilen tenis ayakkabıları genellikle oyuncunun hızlı ve ani gelişen doğal hareketlerini karşılamak için üretilirler. İçeriklerinde yastıklama ve dolgu malzemeleri çokça kullanılmaktadır.
  • Yumuşak/Toprak Kort Zeminler; bu zemine uygun bir tenis ayakkabısı seçerken ise mutlaka dikkat etmeniz önemli nokta ayakkabının kalın bir üst ve yan desteğe sahip olup olmadığıdır. Tenis oyununda çok sık kullanılan yanal hareketler, kendisini destekleyecek bir ayakkabı olmadan ayak bileğini çok büyük miktarda yıpratacak hale gelir. Bu yüzden hareketlerinizi en doğru destekleyecek bir ayakkabı seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.
  • Çim Kortlu Zeminler; diğer zeminlere oranla bu zeminde daha çok düz tabanlı bir ayakkabı tercih edilir. Bu zeminin ayakkabıları, çimlerin zamanla yıpranıp kayganlaşmasına inat iyi tutuş özelliklerine sahip olarak üretilirler. Ayakkabının üst bölümü esnektir. Ve tabanı küçük kauçuklardan meydana gelir.
Kadın tenis ayakkabısı için birçok küresel markanın tenis ayakkabıları modellerini dalkilicspor.com’da bulabilirsiniz.

Kadın Tenis Ayakkabısı Seçimi İçin Ayak Tipinizi Nasıl Belirlersiniz?

Fiziksel faktörler gereği insanların ayak tipleri farklı olabilmektedir. Ayak tiplerini bilmeyenler için sizlere kendi başınıza uygulayıp öğrenebileceğiniz bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Böylelikle size en uygun ideal ayak tipinizi bulup ona göre bir ayakkabı seçebileceksiniz.

En basit şekilde size anlatacak olursak; ayaklarınızı içi su dolu bir kovaya batırıyorsunuz daha sonra ıslandığından emin olduğunuz ayaklarınızı karton veya kâğıt üzerine baskılayıp ıslaklığın kâğıt üzerinde bıraktığı ize bakıyorsunuz. Bu izlere göre;

  • Pronasyon(içe bükülen); eğer baskılanan izde ayağınızın tüm taban izini görüyorsanız içe doğru basmaya meyilli bir ayak yapısına sahipsiniz demektir. Bu yüzden size en uygun ayakkabı içe basma desteğine sahip bir tenis ayakkabısı seçmek olur.
  • Supinasyon(dışa bükülen); eğer baskılanan izde ayak kemerinizin meydana getirdiği boşluk büyükse bu ayaklar yüksek kemere sahip oldukları için dışa doğru basmaya meyilli bir ayak tipidir. Bu tip yapıya sahip ayaklar, ayakkabıların çok çabuk aşınmasına sebep olurlar bu yüzden bu tipte ayaklar daha esnek ve daha kullanışlı bir tenis ayakkabısı tercih etmeleri gerekmektedir.
  • Nötr; eğer baskılanan izde makul derecede görünen kemer boşluğu varsa bu ayak tipi ideal bir ayak tipidir. Bu yapıya sahip ayaklar hiçbir yana doğru eğilimli değillerdir. Özel olarak kullanmaları gereken bir tenis ayakkabısı da yoktur. Rahat ettikleri bütün kriterlerdeki tenis ayakkabılarını kullanabilirler.
Dünyaca ünlü küresel markalardan oluşan dilediğiniz kriterlerde ki bütün kadın tenis ayakkabısı modelleri ve seçeneklerine; dalkilicspor.com sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR