₺1.119,00 KDV Dahil
₺1.399,00 KDV Dahil
₺319,00 KDV Dahil
₺399,00 KDV Dahil
₺720,00 KDV Dahil
₺899,90 KDV Dahil
₺1.039,00 KDV Dahil
₺1.299,00 KDV Dahil
1 2 3 ... 5 >

Bebek Ayakkabısı

Bebek Ayakkabısı Seçimi

Bebek ayakkabısı ebeveynlerin en çok özen gösterdiği ürünler arasında yer alır. Minik bedenlerin dengesini sağlayan ayakların konforu her şeyden önemlidir. Bebeklerin ayak sağlığı gelişimlerini, doğru adım ve yürümeyi de etkileyen bir faktördür. Ayakkabı modelleri oldukça çeşitlidir. Bebek ayakkabıları seçerken dikkat edilecek kriterler ise çoğunlukla aynıdır. Bunlar arasında; mevsim koşulları, cinsiyet, hafif ve esneklik gibi seçenekler gelir. Taban kalitesi de diğer önemli seçenektir. Yumuşak, hafif ve esnek bir ayakkabı bebeğiniz için en doğru karar olacaktır.

Bebeğin cinsiyetine göre, mevsime göre ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Yaz aylarında daha soft açık renkler tercih edilirken kış aylarında hava faktörü göz önünde bulundurularak koyu renkler tercih edilir. En önemli kriter taban ve esneklik olmalıdır. Ergonomik yapıdaki bir ayakkabı hafif olacağı gibi kauçuk tabanıyla bebeğin ayağını rahat ettirir. Bebeğin ayağının şeklini alan ergonomik ayakkabıların hafif olması ise bebeğin rahat hareket etmesini sağlar.

Bebek Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Bebek ayakkabıları çeşitleri arasında; spor ayakkabısı, ilk adım ayakkabısı, deniz ayakkabısı gibi seçenekler yer alır. Kız ve erkekler için model ve ürün skalası farklılık gösterir. Kız bebek ayakkabı denildiğinde kızlar bebekler için renkli, baskılı, çiçekli spor ayakkabıları mevcuttur. Erkek bebek ayakkabısı için ise tarzlar genellikle sadedir.

Lacivert, siyah, gri, yeşil, mavi gibi renk kategorileri daha çok tercih edilir. Alıcı ve satıcı arasında köprü görevi gören Dalkılıç Spor’da bebek ayakkabı modelleri için hemen alışverişe başlayabilirsiniz. Şüphesiz ebeveynler ilk adım ayakkabısı da dahil olmak üzere bebekleri için çoğunlukla spor ayakkabı tercih ederler. Dalkılıç Spor dünyaca ünlü markaların ürünlerinin satışını gerçekleştirir. Bunlar arasında;

 • Nike
 • Adidas
 • Skechers
 • Hummel
 • New Balance
 • Asics
 • Kinetix
 • Puma gibi ürünler bulunur...

Bebek Ayakkabısı Alırken Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?

Ebeveynler bebekleri için her şeyin en iyisini düşünürken ayakkabı konusunda bir o kadar seçici olmalıdır. Bebek ayakkabı modellerinde kalite ön planda tutulmalıdır ve ürün içeriği mutlaka okunmalıdır. Nefes aldıran ürünler bebeğin ayağını terletmez ve içeride zararlı maddelerin oluşmasını engeller. Konfor ve rahat hareket etme açısından yüksek taban tercih edilmemelidir. Kauçuk taban olması yumuşak ve ergonomik bir tabanı mümkün kılar.

Ayağın şeklini alan esnek ürünler bebekler için idealdir. Ayakkabı numarası da önem arz ederken bebeğin ayağını sıkan ayakkabılar tercih edilmemeli, tam ayak numarası alınmalıdır. Kolay giyilebilen cırt cırtlı, fermuarlı, bağcıklı ürünler tercih edilebilir. Bebek spor ayakkabı alırken dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Esnek ve kaymaz taban
 • Kolay giyilebilen versiyon
 • Nefes alan yüzey
 • Yastıklama özelliğine sahip
 • Kaliteli ürün malzemesi
 • Ortopedik ya da anatomik

Dalkılıç Spor bebeklerin ayak sağlığını en az ebeveynler kadar düşünerek kaliteli, güvenli ve en çok tercih edilen kaliteli ürünleriyle güven verir. Birçok ünlü markayı içinde barındırarak ürün çeşitliliğini sağlayan Dalkılıç Spor bebek ayakkabısı Adidas gibi markaları tercih edecekler avantajlı alışverişe hemen başlayabilirler.

Bebek Ayakkabı Modelleri Dalkılıç Spor’da!

Bebek ayakkabıları seçimi oldukça hassastır. Çünkü özellikle yeni yürümeden itibaren doğru bir ayakkabı seçimi yapılmazsa bebeklerde; içe basma, dışa basma, parmak uçlarında yürüme gibi sorunlar açığa çıkabilir. Bebeklerin sağlıklı ayak yapısı için mutlaka doğru ayakkabılar seçilmelidir. Bebek ayakkabısı ortopedik olmasa bile mutlaka anatomik olmalıdır.

Anatomik ayakkabı bebeğin ayağının şeklini alan, bileklerini saran ve yürümesini kolaylaştıran bebek ayakkabı demektir. Dalkılıç Spor her alıcının isteğine yönelik ürün çeşitliliğine sahiptir. Özellikle minik ayakların güveni, konforu için cilt dostu, sağlıklı ürünlerin satışını gerçekleştiren Dalkılıç Spor’da bebek ayakkabısı Nike gibi ürünleri online olarak alabilir ya da Dalkılıç Spor mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR