26 ÜRÜN
-%35
adidas Farm Rio Brilliant Kadın Büstiyer
-%35
adidas AmBra Kadın Sporcu Sütyeni
-%35
adidas Stronger For It Moto Kadın Büstiyer
-%35
adidas All Me 3S Kadın Sporcu Sütyeni
-%35
adidas Don't Rest Alphaskin Badge Of Sport Kadın Büstiyer
-%35
adidas All Me Primeknit Flw Kadın Sporcu Sütyeni
-%35
adidas Dtr 3s Bra Sporcu Südyeni
-%20
Nike Motion Adapt 2.0 City Ready Yüksek Destekli Kadın Spor Sütyeni
-%35
adidas Don't Rest Parley Kadın Büstiyer
-%30
Hummel Daısy Kadın Büstiyer
-%25
Puma Chase FZ Crop Top Teal Green Kadın Sporcu Sütyeni
-%20
Nike Medium-Support Floral Sports Bra Kadın Büstiyer
-%20
Nike Pro Orta Destekli Kadın Sporcu Sütyeni
-%20
Nike Pro Orta Destekli Kadın Sporcu Sütyeni
-%20
Nİke Swoosh Bra Kadın Sporcu Sütyeni
-%25
adidas All Me İteration Emboss Sporcu Sütyeni
-%25
adidas Strngr Soft Kadın Sporcu Sütyeni
-%25
adidas All Me Perfect Fit Kadın Büstiyer
-%25
adidas All Me Vfa Bra Kadın Büstiyer
-%25
adidas Dont Rest Alphaskin Bra Kadın Sporcu Sütyeni
-%25
adidas Stronger Soft Gr Büstiyer

Sporcu Sütyeni Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınların iç giyiminin en önemli parçalarından biri olan sütyenler, kullanım amaçlarına göre sporda da kullanılmaya başlandı. Sağlıklı yaşam için yapılan spor egzersizlerinde vücudun doğru şekilde sabit kalması oldukça önemlidir. İşlevsellikleri ile spordaki önemli görevini yerine getirirken, kadınların yaşadığı rahatsızlıklara çözüm üretiyor. Sporcu sütyeni satın almadan önce bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken detaylar bulunur. Dalkılıç Spor dünyaca ünlü spor giyim markalarıyla sizleri buluştururken, bilinçli bir alışveriş yapmanız için sizleri bilgilendiriyor.

Göğüsleri desteklemek, formunu korumak ve düzgün bir yapıda kalmalarını sağlamak için kullanılması şart olan bu sporcu giyim ürünü, kadınlar için hassas bir seçim konusudur. Spor yaparken kullanılan bu sütyenlerin, cilt dostu olması ve kaliteli materyallerden üretilmiş olması gerekmektedir. Yeterli esnekliğe sahip olmasının yanı sıra, sıkı bir şekilde göğüsleri korumalı ve hareketlere karşı dayanıklı bir tutum sergilemesi gerekmektedir. Dikiş ve bağlantı yerlerinin vücutta iz bırakmayacak şekilde konforlu ve rahat olması önemlidir.

Sporcu Sütyeni Nasıl Olmalıdır?

Sağlık uzmanları kadınların göğüs bölgesine geri döndürülemez zarar verme riskinin bulunduğu yanlış tarzdaki sporcu sütyenlerinden uzak durulması gerektiğini belirtiyor. Doğru beden ve doğru kumaş yapısı ile vücudun ihtiyacı olan koruma ve desteği sağlamış olacaktır. Uzmanlara göre doğru sütyeni giymeden yapılan sporlar, boyun, göğüs ve sırt bölgesinde ağrılara yol açmaktadır. Ayrıca göğüsteki bağ dokulara dönüşü olmayan zararlar vererek sarkma ve yara izlerine de sebebiyet vermektedir. Sadece spor yaparken değiş günlük hayatta da kullanmak isteyecek kadar konforlu bir yapısı olmalıdır. Doğru beden ve tarzdaki ürünleri seçerek vücut sağlığınıza dikkat edebilirsiniz. Peki uzmanlara göre doğru sporcu sütyeni modelleri nasıl olmalı?

 • Göğüsler, göbek deliğine değil çene bölgesine yakın olacak şekilde durmalıdır.
 • Askıları çok sıkı olmamalıdır.
 • Hareket etmenizi engelleyecek kadar sıkı olmamalı, esnek bir yapıda olup rahat hareket ettirmelidir.
 • Alt şerit yapısı günlük sütyene kıyasla daha konforlu ve genişliği kalın olmalıdır.
 • Giyildiğinde göğüslerdeki hareketleri minimuma indirgeyebilmelidir.
 • Göğüs bölgesinde bulunan dokumalar sık olmalıdır.
 • Yan ve üst kısımları iyice sarmalı ancak sıkmamalıdır.
 • Dikiş ve fermuar detayları cilde zarar vermemelidir.
 • Büyük göğüslü kadınlar kalın askıları olan modelleri tercih etmelidir.
 • Göğüs bedeninize göre küçük ve orta bedenler balensiz tercih edebilirken, büyük göğüslü kadınların balenli modelleri giymesi daha iyi koruma sağlayacaktır.
 • Ağırlıklı olarak pamuklu kumaşlardan yapılmış olması gerekir.Pamuklu kumaş yapıları, hava geçisine izin verir, terin vücudunuzdan kısa sürede uzaklaşmasını sağlar ve cilt sağlığınızı korumuş olur.

Sporcu Sütyeni Modelleri Nelerdir?

Sporcu sütyenlerini tercih ederken seçim yapabileceğiniz modeller şunlardır; kalın askılı, ince askılı, halter yakalı, straplez kesim, çapraz askılı. Yapılan spora yönelik farklı ihtiyaçları olan kadınların tercih etmesi gereken sütyen çeşitleri ise şöyledir;

 • Yoga, pilates gibi esneklik gerektiren sporlarda hafif destekli sütyenler kullanılmalıdır.
 • Çok daha fazla geniş bir kullanım alanı olan orta destekli bra modelleri; yürüyüş, bisiklet, antrenmanlar ve salon sporları için idealdir.
 • Yüksek destekli bra seçenekleri, yüksek internal antrenmanlar ve koşu, tenis, dans gibi temposu yüksek olan sporlarda göğüsleri desteklemek amacıyla tercih edilmesi önerilmektedir.

Basınçlı ve kuplu olarak iki farklı kadın sporcu sütyeni çeşitleri bulunur. Bunlar; göğüslerin hareketini kontrol altına almak için basınçlı, göğsü sararak daha yüksek düzeyde destek sağlayan kuplu sütyenlerdir. Kendi bedeniniz ve istediğiniz tasarımlar için dalkilicspor.com'un sporcu sütyeni kategorisini detaylıca inceleyebilirsiniz.

X