ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Erkek Bağcık

Erkek Bağcık Seçimi

Dalkılıçspor’da spor ayakkabılar için kaliteli ve dayanıklı erkek bağcık modellerine Salomon, Adidas, Puma, Nike gibi dünyaca ünlü spor markalarının tasarımlarıyla ulaşabilirsiniz. Günlük hayatımızda rahatça hareket etmemiz oldukça önemlidir. Yürürken, koşarken ya da spor yaparken kolay hareket etmemiz hayatımızı daha da kolaylaştırmaktadır.

Hareket kabiliyetini kısıtlamayan, rahat ve ayakları sıkmayan bir spor ayakkabı bu noktada devreye girmektedir. Yanlış seçilen bir spor ayakkabı spor yaparken yüksek performans hayal edenler için de olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Spor ayakkabı seçerken hem ayakların sağlığı için hem de günü daha konforlu geçirmek için oldukça özen ve önem gösterilmelidir. Ayakların tarak kısımları ayakkabının içinde rahat etmelidir. Bu noktada da ayakkabı bağcıklarının önemi ortaya çıkmaktadır. Ayakkabıdaki bağcık kısımları ne kadar geniş olursa ayakkabının ayağınızı sarması da o kadar kolay olmaktadır.

Erkek Bağcık Modelleri

Erkek bağcıkları her tarz ayakkabıda bulunabilecek bir parçadır. Hem klasik hem de spor ayakkabılarda yer alan bağcıklar renk, model ve malzeme kalitesi açısından farklı gruplara ayrılmaktadır. Erkek bağcık modellerinde;

 • Siyah
 • Beyaz
 • Lacivert
 • Mavi
 • Kahverengi
 • Füme
 • Gri
 • Kırmızı
 • Haki
 • Sarı
 • Turuncu Çok renkli gibi farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.

Erkek bağcık modellerinde klasik ve spor ayakkabı için bağcıklar farklılaşmaktadır. Klasik bir ayakkabı için daha düz renk ve ince bir bağcık kullanılırken spor bir ayakkabıda renkli ve desenli bir bağcık tercih edilebilmektedir. Spor ayakkabı modelleri için futbol maç ve antrenmanlarda kullanılan New Balance bağcık modellerinden tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca dağcılıkla ilgilenenlerin uzun ve zorlu tırmanışlar sırasında güvenlik ve rahatlık açısından kullandıkları ayakkabı bağcıkları daha dayanıklıdır. Kilitli ve kancalı bağcık modelleri de bağcıkların daha güvenli bir şekilde bağlanması ve çözülmemesi için üretilen bağcık modelleri arasındadır.

Erkek Bağcık Nasıl Sıkı Bağlanır?

Gün içerisinde güvenliğimiz ve rahatlığımız için bağcıkların sıkı bir şekilde bağlanması gerekmektedir. Spor yaparken ya da yürüyüşte doğru seçilen bir ayakkabı kadar ayakkabının nasıl bağlandığı da oldukça önemlidir. Bağcıkları sıkı bir şekilde bağlamak için ilk önce topuğun ayakkabının tabanına oturması gerekmektedir. Daha sonra ise ayakkabının bağcıkları önden sıkmaya başlanarak bağlanmalıdır. Halkalardan geçirirken ayakkabı her defasında sıkılmalıdır.

Rahatlık ve sağlık açısından kan akışını engellememek adına bağcık aşırı sıkılmamalıdır. Halkaların bittiği yeri ayak bileğinin rahatlığı ve hareket özgürlüğü açısından iyi ayarlamak gerekmektedir. Son olarak ise sıkı ve sağlam bir düğüm atılmalıdır. Üstün teknolojiler kullanılarak kaliteli malzemeden üretilmiş olan Puma ayakkabı bağcığı modellerinden ayakkabınıza uygun renk ve özellikte olanını tercih edebilirsiniz.

Erkek Bağcık Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yürüyüşte, koşuda, tırmanışta, alışverişte, sporda hatta günlük işlerinizi bile yaparken ayakların rahat ve kolay hareket edebilmesi ayakkabıların rahatlığıyla doğru orantılıdır. Bir ayakkabının konforlu ve rahat olması haricinde aynı zamanda üzerinde bulunan bağcıkların sağlam ve konforlu olması gerekmektedir. Ayakkabıların ayakları sarması ve hareket özgürlüğünü kısıtlamaması için ayarlanabilir olması en önemlisidir.

Ayakların sağlığı ve rahatlığı açısından seçilen bağcık oldukça önemliyken gün içerisinde çözülmeyen ve kopmayan bağcıklar da güvenlik açısından oldukça önemlidir. Dalkılıçspor mağazamızda ve bir tıkla online alışveriş sitemizde Adidas bağcık modelleri sizleri bekliyor. Siz de avantajlı fırsatlarla alışverişe başlayabilir ve ayakkabınıza ve tarzınıza uygun erkek bağcık modellerini bulabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR