₺4.199,00 KDV Dahil
₺4.199,00 KDV Dahil
₺4.199,00 KDV Dahil
₺4.199,00 KDV Dahil
1

Adidas Gazelle

Adidas Gazelle Spor Ayakkabılar

Gündelik hayatında hem şıklığı hem de konforu bir arada isteyenlerin en çok tercih ettiği koleksiyonlardan biri olan Gazelle, markanın ön plana çıkan koleksiyonlarından biri olarak göze çarpıyor. Klasikleşmiş ayakkabı modellerine ev sahipliği yapan koleksiyon geçmiş ile şimdiyi birleştiren bir köprü konumunda. Her yaştan ve cinsiyetten birçok kişinin beğenisini ve takdirini kazanan bu koleksiyonun markanın göz bebeklerinden biri olduğunu söylemek çok mümkün. Nostaljik hatlara ve çizgilere sahip olan seri, hemen her kuşaktan insanın ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle hızlı bir günlük rutine sahip olup, hem şık hem de sportif görünmek isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan bu seride estetik unsurlar tüketicileri cezbediyor. İşte biz de bu yazımızda Adidas Gazelle koleksiyonundan ve bu koleksiyonun yaratıcısı olan markadan kısaca bahsedeceğiz.

Adidas Gazelle Serisi Hakkında

“Otuz yıldır süregelen sadelik” mottosu ile yola çıkan Gazelle serisinin, ilk ürünleri 1991 yılında çıkmıştır. Revize edilen tasarımda, aslına sadık kalınmıştır. Orijinal modelin malzeme, renk, doku ve oranları kullanılarak yapılan yeni ürünlerde deri saya kullanılmıştır. Ayakkabının iç kısmında sentetik deri astar kullanılarak, ayakların daha konforlu olması sağlanmıştır. Yumuşak dokuya sahip olan ayakkabı sade çizgiler ile birleştirildiğinde ortaya çok klasik bir görüntü çıkmıştır.

Sentetik iç tabanı ve kauçuk taban yapısı, ürünün kullanım ömrünü uzatmıştır. Buna ek olarak kauçuk taban yüzey ile tutunmayı sağlamış. Düşme ve kayma riskini azaltmıştır. Normal kalıplarda, bağcıklı bir şekilde tasarlanan ürün, ayağı bir çorap gibi sarar ve hızlı hareket etmenize olanak sağlar. Özel tasarlanmış taban deseni ile, her model ve her kullanıcı yeryüzünde eşsiz izler bırakmış oluyor. Markanın bu koleksiyonu yumuşak dokusu, modern görünümü ve nostaljik hatları ile bir klasik olarak rahatlıkla nitelendirilebilir.

Koleksiyon Gazelle erkek ve Gazelle kadın spor ayakkabı olmak üzere iki ana bölümden oluşuyor. Ancak her iki bölümde de Adidas Gazelle 12100 en çok tercih edilen, en çok beğenilen modeller arasında. Gazelle koleksiyonunun öne çıkan tüm modellerine Dalkılıç Spor’dan ulaşabilirsiniz. İsterseniz online alışveriş yöntemi ile isterseniz mağazalarımıza gelerek kendiniz için en uygun ürüne uygun fiyatlarla erişebilirsiniz. Unutmayın, geniş ürün yelpazesine ve renk skalasına sahip olan Dalkılıç Spor daima yanınızda!

Adidas Markasının Tarihi Hakkında

Bugün dünyanın hemen her yerinde tanınan ve bilinen Adidas markası, spor ayakkabıdan sırt çantasına kadar birçok farklı alanda çok çeşitli ürünler üretmektedir. 1920 yılında Almanya’nın Bavyera eyaletinde bir kunduracı dükkanında Adolf ve Rudolph kardeşler tarafından kurulmuştur. İki kardeş önce jimnastik ayakkabı, daha sonra tenis, koşu ve çivili ayakkabı olarak da bilinen kramponları tasarlamıştır. Ürünlerin dünya sahnesine çıkışı ise 1928 yılında gerçekleşen Amsterdam Olimpiyatları ile olmuştur. Bu tarihten sonra markanın birçok müdavimi olmuştur. Ancak iki kardeş arasında çıkan anlaşmazlıklar yüzünde marka kısa sürede ikiye bölünmüştür.

Adolf Dassler, kendi isim ve soy isminin ilk üç harfinden yola çıkarak “Adidas” ismini ve logosunu yaratmıştır. Logoda da üç harfi temsilen üç bant ön plana çıkmaktadır. Bu tarihten sonra Alman devleri arasında yer alan marka, her yıl çıkardığı koleksiyonları ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Nostaljik hatlara sahip olan Gazelle serisi de 1990’lar ruhuna yakın bir çizgide tasarlanmıştır. Adidas Gazelle erkek 1900 ve Gazelle kadın 1000 serinin ön plana çıkan ürünlerindendir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR