ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Boks Eldiveni

Boks Eldiveni Modelleri

Boks iki kişinin belli kurallar çerçevesinde saldırı ve savunma teknikleri ile yaptıkları dövüş sporudur. Sporcunun kalkanı bu spora uygun kullandığı ekipmanlardır.   Bunların başında ilk akla gelen ve adeta boks sporunun sembolü haline gelmiş koruyucu ekipman boks eldiveni modelleridir. Kaliteli boks eldivenleri sporcunun ellerini korurken, aynı zamanda bir tampon görevi görerek rakibinde kalıcı hasar almamasına yarar. Yani sanılanın aksine daha sert vuruşlar için değil her iki tarafı da koruma altına almak için tasarlanırlar. Boks eldivenleri seçiminde sporcunun seviyesi ve antrenman sıklığı dikkate alınmaktadır. Kullanılan boks eldivenlerinin türü ve ağırlığı vücut ağırlığına ve amaca göre değişecektir. Başlangıç seviyesindeki boksörler daha hafif tasarımlar tercih ederken, ringde profesyonel müsabakalara girecek oyuncular kalın bir eldiven tercih etmektedir.

Ekipmanları doğru şekilde kullanmak performans etkinliğinin yanı sıra güvenliğinizi de arttıracaktır. Boyut içindeki dolgu miktarı arttıkça koruma da doğru orantılı artar. Boks eldivenlerin kaymaması bantlarını sıkıca bağlamak ve ellerinize tam oturtmak önemlidir. Eller içinde rahat hareket edebilmeli ve içine giyilecek el sargısı ile uyum içinde olmalıdır. Boks eldiveni darbelere karşı koruyucu bir materyalden olmalı ve bilekleri sağlam bir şekilde desteklemelidir. Özellikle yeni başlayanlar için doğru boks eldiveni seçmek başlangıç için yapılması gereken en önemli şeylerden biridir. Antrenmanların verimliliğini arttırmalarının yanı sıra, yanlış boks eldiveni seçimi zamanla yaralanma olasılıklarını arttırabilir. Boks eldivenleri deri ve suni deriden üretilirler. Üst seviye sporcular deri eldiven kullanmaktadır.

Boks Eldiveni Seçme Rehberi

Oz ağırlık açısından  boks eldiven tercihi için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz.

  • 6 OZ Boks Eldiveni : 45 kg veya altı
  • 8 OZ Boks Eldiveni : 45 kg–65 kg
  • 10 OZ Boks Eldiveni: 65 kg–78 kg
  • 12 OZ Boks Eldiveni: 78 kg–90 kg
  • 14 OZ Boks Eldiveni: 90 kg ve üstü
  • 16 OZ Boks Eldiveni: 90 kg üstü

Antrenman ve maçlara yönelik çarpıcı tasarımları ile en iyi boks eldivenleri Dalkılıç Spor’un fırsatlarla dolu dünyasında yerlerini aldılar. Alanında uzman  Delta boks eldivenleri ve daha bir çok spor markasının boks ürünleri Dalkılıç Spor‘un rekabetçi farkı ile beğenilerinize sunuluyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR