₺2.519,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
₺3.014,00 KDV Dahil
₺3.349,00 KDV Dahil
₺2.834,00 KDV Dahil
₺3.149,00 KDV Dahil
₺3.419,00 KDV Dahil
₺3.799,00 KDV Dahil
₺2.159,00 KDV Dahil
₺2.399,00 KDV Dahil
₺1.597,00 KDV Dahil
₺2.129,00 KDV Dahil
₺2.790,00 KDV Dahil
₺3.099,90 KDV Dahil
₺1.124,00 KDV Dahil
₺1.499,00 KDV Dahil
₺2.519,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
₺2.024,00 KDV Dahil
₺2.249,00 KDV Dahil
₺2.024,00 KDV Dahil
₺2.249,00 KDV Dahil
₺2.519,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
1 2 >

Halısaha Ayakkabısı

Halı Saha Ayakkabısı Seçiminizde Ayak Sağlığınıza Önem Gösterin

Dünya üzerinde ağırlıkla erkeklerin tutukunu olduğu ve en fazla taraftarın bulunduğu spor dalıdır futbol oyunu. Bu sporu sadece oynamak değil aynı zamanda izleyicisi olmak da büyük zevk verir. Erkeklerin halısaha adındaki suni çim sahalarda futbol oynamak için tasarlanmış olan kısa dişli halı saha ayakkabısı seçiminizde ayak sağlığınıza önem gösteren seçimler yapmak gerekir.

Dalkılıç Spor’un dünyaca ünlü spor giyim markaları ile ayağınıza gereken değeri gösterin. Suni çimlerle tam uyumlu ve özel teknolojilerle tasarlanan futbol ayakkabıları, ayak tabanına oturan ergonomik bir yapıdadır. Konforlu bir kullanım sağlamayı amaçlayan yapısıyla, günlük hayatta da spor antrenmanlarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Profesyonel futbol oyuncularının gerçek çim sahalarda kullandığı kramponlara göre çok daha günlük bir görünüme sahip olan bu modellerde, halı sahalarda futbol oynarken performansınıza olumlu şekilde katkı sağlamayı hedefliyor. Amatör futbol oyunlarınızda halı sahada oynarken, sakatlıklara karşı koruma sağlarken aklınızın ayağınızda değil oyunda olmasını sağlıyor. Pamuklu iç yapısı ve alt taban tırnakları ile zeminde güçlü bir tutuş sergilerken ayağınızın anatomisine uygun bir konfor yaşatır.

Halı Saha Ayakkabısı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Farklı zemin koşullarına göre farklı futbol ayakkabı modelleri vardır. Bunun sebebi zemin yapısına göre ihtiyaçların farklılık göstermesidir. Aynı zamanda oyuncunun performansına olumlu şekilde katkı sağlaması için günümüz teknolojisinde ufak dokunuşlar büyük etki yaratmaktadır. Halı saha ayakkabısı seçimi yapmadan önce dikkat edilmesi gereken detaylar bulunur. Bunlar bazıları şunlardır;

  • Ayakkabının dış materyali; ayakkabının saya kısmının deri olan modellerini tercih ettiğinizde, diğer sentetik malzemelerden üretilmiş olanlara kıyasla daha yumuşak bir dokusu olacaktır.
  • Tabanı kauçuktan üretilmiş olmalı; böylece halı saha zemininde çok daha rahat hareket edebileceksiniz.
  • Yastıklama özelliği bulunmalı; yastıklama malzemesinin ideal kalınlığa sahip olmasıyla birlikte oyunda zorlanma riskiniz azalmış olacaktır.
  • Çıkarılabilir çivili modelleri tercih edin, halı saha ayakkabısı Nike markasında da bulabileceğiniz bu ayakkabılarla farklı zemin ve koşullara işlevsel olarak kullanabilmenizi sağlayacaktır.
  • Ağırlığı olabildiğince hafif ayakkabılar tercih edilmeli; ağırlığı yüksek olan futbol ayakkabıları ile performansınızı olumsuz yönde etkileyeceğini bilmelisiniz.
  • Ayak bedeninize tam uyum sağlamalı; futbol ayakkabılarında bir numara küçük ya da büyük ayakkabı tercih edildiğinde, aktif hareket ve hız gerektiren bu etkinlikte ayak yüzeyinizde yaralanmalar meydana gelmektedir. Kendi ayak numaranızın ölçüsüne göre aldığınızda yaralanmaların ve sakatlıkların önüne geçebilirsiniz.

Halı Saha Ayakkabısı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Diğer spor ayakkabılarına göre daha fazla maliyete sahip olan bu özel ayakkabılar, uzun süre kullanım için alındığı günden itibaren özenle korunma ihtiyacı hissettirmektedir. Halı saha ayakkabısının uzun ömürlü olarak kullanılabilmesinin bir diğer şartı ise temizliğidir. Ayakkabının dış malzemesine göre yapılması gereken temizlik tüyoları şunlardır;

  • Halı saha ayakkabılarınızın uzun süre deforme olmadan kullanabilmek için temizliğine ve bakımına özen gösterilmelidir. Doğru şekilde yıkayıp, kurutup, kutusunda ve özenle saklanmalıdır.
  • Deriden oluşan yüzeyler için direkt olarak suyun altında yıkamak ya da çamaşır makinesinde yıkanması sonucunda derinin şeklinin bozulmasına neden olabilir. Özellikle yüksek sıcaklığa maruz kalmaması gerekir. Yıkadıktan sonra formunu kaybetmeden kuruyabilmesi için içine gazete kağıtlarını doldurabilirsiniz.
  • Sık kullanılmayan ayakkabıları temiz bir nemli bez yardımıyla silinip, kurutulduktan sonra içlerini doldurarak kutularında muhafaza edebilirsiniz.

Uzun yıllar boyunca halı sahada sizinle birlikte performans sergileyecek olan futbol ayakkabıları için öncede araştırma yaparak kaliteli bir seçim yapabilirsiniz. Sizde istediğiniz marka ve halı saha ayakkabısı modelleri için dalkilicspor.com'un geniş futbol oyunu ekipmanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR