1

Çocuk Şapka

Çocuğuma Niçin Şapka Almalıyım?

Üst üste giyindiğimiz, atkı, bere ve eldiven üçlüsünden bir türlü vazgeçmediğimiz soğuk kış günleri geride kaldı. Güneş şimdiden yüzünü gösteriyor ve yeryüzünü ısıtıyor. Her mevsim değişimi, ebeveynlerin telaşa kapılmasına neden olur. Birçok eksik hızlı bir şekilde tamamlanmaya çalışılır ve alışverişlere çıkılır. Yazlık giysi alışverişinin en önemli ürünlerinden biri ise şapkalardır. Özellikle sıcaklığın çok arttığı yerlerde, kurtarıcı bir ürün olan şapka, minik yavrunuzu sıcaklardan korur, başına güneş geçmesini engeller. Birçok çeşidi ve modeli bulunan şapkalar annelerin ve babaların yaz aylarında yanından ayırmadığı bir eşya halini alır. Şapka ile birlikte taşınan güneş gözlüğü de güneşin zararlı ışınlarından minik yavrunuzu ve onun narin vücudunu korur. Biz de bu yazıda çocuk şapka alışverişi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğine değindik.

Yazlık Çocuk Şapkaları

Çocukların vücutları ani ısı değişimlerine karşı çok duyarlıdır. Hava ister sıcak olsun ister soğuk olsun, onları kolaylıkla rahatsız edebilir. Yetişkin bir bireyin kolayca tahammül edebileceği sıcaklıklar onlar için fazla olabilir. Bu sebeple çocuğunuzu güneşin zararlı ışınlarından korumak için mutlaka bir şapka almanız gerekmektedir. Dünyamızın ısı ve ışık kaynağı olmasına rağmen güneş ışınları yazın belli saatlerinde, insan vücuduna zararlı olabilecek ışınlara sahiptir. Atmosfer tabakasının filtreleyemediği ultraviyole ışınlar, bunlardan en önemlisidir. Uzun süre maruz kaldığımızda çeşitli cilt rahatsızlıklarına ve tahrişlere neden olan bu zararlı ışın, uzun sürecek hastalıklara da neden olabilir. Bu sebeple şapka mutlaka kullanılması gereken bir ürüne dönüşür.

Özellikle yazlık çocuk şapkaları bunu düşünerek tasarlanmıştır. Ön kısmı uzun, siperi geniş çocuk şapkalar yavrunuzun boynunu, yüzünü ve omuz bölgesini güneşten korurlar. Bu sayede çocuğunuz aşırı sıcaklardan daha az rahatsız olur ve zararlı ışınlardan da korunur. Kaliteli malzemeden yapılmış şapkalar ultraviyole ışınların çocuğunuza ulaşmasını engeller. Böyle bir ürün satın aldığınızda, gönül rahatlığı ile çocuğunuzun dışarıya çıkmasına izin verebilirsiniz. Şapka alışverişiniz sırasında, ürünün kumaşına, siperinin uzunluğuna ve bedeninin ayarlanıp ayarlanamadığına dikkat edebilirsiniz. Sıkılığı ayarlanabilen ürünler, çocuğunuzun uzun yıllar kullanmasına olanak tanırlar ve bu sebeple de bütçe dostudurlar.

Çocuk Şapka Modelleri

Tekstil endüstrisi teknolojinin gelişiminden nasibini almıştır ve bugün çok çeşitli renkte ve desende ürünler üretilebilmektedir. Kız çocuk şapkaları ve erkek çocuk şapka modelleri bu sebeple birbirinden farklılık göstermektedir. Kız çocukları için genellikle pembe, gri, pudra, lila ve mor renklerde, baskılı ve işlemeli ürünler yapılırken, erkek çocukları için mavi, gri, lacivert ve siyah gibi renkler tercih edilmektedir. Erkek çocukları için hazırlanan şapkalarda futbol ve basketbol takımlarının armalarına, sevilen çizgi film karakterlerine ve araba modellerinin baskılara rastlamak mümkündür.

Geniş renk ve ürün yelpazesine sahip olan Dalkılıçspor’da istediğiniz çocuk şapka modelini kolaylıkla bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü Adidas ve Nike çocuk şapkaları uygun fiyatlar ile Dalkılıçspor mağazalarında ve internet sitesinde satışa sunulmaktadır. Unutmayın, kaliteli ve bütçe dostu fiyatları ile Dalkılıçspor daima yanınızda!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR