1

Kadın Voleybol Ayakkabısı

Kadın Voleybol Ayakkabısı Seçimi Nasıl Yapılır?

Dalkılıç Spor ailesi olarak spor rutinlerinizde kullanacağınız tüm spor giyim ürünlerinde size en uygun olanını bulmanıza yardımcı oluyoruz. İlgilendiğiniz spor dalına göre özel olarak üretilmiş olan tüm ayakkabı ve kıyafet modellerinde nelere dikkat edilmeli? Aranılan üründe hangi özellikler bulunmalı? Nasıl doğru seçim yapılmalı? Gibi tüm sorulara bu yazımızda cevap bulabileceksiniz. Kadın voleybol ayakkabısı arayışında olanlar için rehber niteliği taşıyan yazımızda sizler için voleybol ayakkabısının sahip olduğu tüm özelliklere yer veriyoruz. Sağlıklı bir antrenman için doğru ekipmana sahip olmak oldukça önemlidir. Hareket esnasında konforunuzu sağlayacak ayakkabılar ile kendinizi çok daha güvende hissedebileceksiniz.

Kadın Voleybol Ayakkabısının Özellikleri Nedir?

Tüm dünyada oynanan ve katlanarak popülerlik kazanan bir spor olan voleybol, birçok insan için profesyonel olarak oynanmaktadır. Hobi olarak da çok sayıda insanın tercih ettiği bir spordur. Voleybol ayakkabıları, oyuncuların konforu ve sahada koruma sağlanması amacıyla tasarlanan ayakkabılardır. İç ve dış sahalarda oynanabilen bir spor olan voleybol, ayak bileklerinin ve bacak kaslarının yırtılma riskinin en yüksek olduğu sporlardandır. Bu yüzden sağlığı ön plana alıp, uygun ekipmanlara sahip olmak oldukça zorunlu bir durumdur. İster hobi olarak zaman ve mekan farketmeksizin oynayın ister profesyonel bir sporcu olarak sahalarda ter atın, her zaman ayak sağlığı en önemli durum olacaktır. Doğru spor ayakkabısını tercih ederken nelere dikkat edileceği bilinmelidir. Bayan voleybol ayakkabısı için genel özelliklerinde sahip olması gereken bazı detaylar bulunur. Bunlar;

  • Deri, sentetik ve tekstil malzemelerden birinden ya da birlikte kullanılmasıyla saya (ayakkabının üst bölümü) kısmı yapılmıştır.
  • Burun ve fort kısmı destekli kumaş yapısına sahiptir.
  • Taban farklı yoğunlukta malzemelerden yapılırsa basma noktalarında, burunda ve yanlarda zemine iyi tutunabilecek şekildedir.
  • Tabanı kayma ve sakatlanmaları önleme amaçlı termo, kauçuk gibi malzemelerden yapılmıştır.
  • Dış tabanı zemini iyi tutması ve kaymayı engellemesi için düz yapıdadır.
  • Kauçuk tabanlar maliyetleri yüksek olmasına rağmen, yüksek aşınmaya dayanıklı, yüksek kayma direnci bulunan üstün özelliklere sahiptir.
  • Saya ile tabanın birbirine tutturulma yöntemi olarak dikiş veya yapıştırma kullanılmaktadır. Yapıştırmaya göre dikiş çok daha uzun ömürlü kullanım sağlamakta olduğu bilinmelidir.

Kadın Voleybol Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Aktif spor yapan kişilerin vücut sağlığı kadar ayak sağlığına da dikkat etmesi önemlidir. Voleybol ayakkabılarının yüzey tutuş gücünün yüksekliği ayırt edici bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüzey tutuş gücü sayesinde ayak bileklerinin burkulması ve kas rahatsızlıkları önlenmektedir. Kalıcı sakatlıklara davetiye çıkarabilen bu spor esnasında gerekli önlemleri ekipmanlar aracılığıyla sağlamak mümkün olabiliyor. Kadın voleybol ayakkabısı modelleri içerisinde seçim yapmadan önce voleybol ayakkabısı markalarını ve modellerini araştırmak gerekir. Fiyat performans açısından değerlendirme yapıldığında, kullanılan malzemelerde ucuz maliyet için kalitesiz ürünler kullanmak sağlıklı bir seçim olmayacaktır. Bunun yerine uzun ömürlü ve sağlıklı bir kullanım için kaliteli malzemelerden yapılmış olması tercih edilmelidir.

Uzun antrenmanlar boyunca ayağınızda kalacak ayakkabıların tabanları rahat ettirecek konfora sahip olması kaçınılmazdır. Genellikle şok emici özellikler gösteren jel, hava ya da sıvı orta tabanlar sayesinde diz, bacak yaralanma risklerini de azaltmış oluyor. Ayakkabıların üst yüzeylerinin nefes alabilmesini sağlayan yapıda olması da terleme önleyerek ayak sağlığınızı korumuş olmaktadır. Kadın voleybol ayakkabısı tercih edecekler için farklı modellerin bir arada bulunduğu Dalkılıç Spor’da dünyaca ünlü Mizuno ve Asics markalarının modellerini bulmak mümkün. İstediğiniz renk ve fiyat aralığındaki en iyi ürünlere kolayca ulaşabileceğiniz sitemizi detaylıca inceleyebilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR