₺4.184,00 KDV Dahil
₺5.579,00 KDV Dahil
₺2.339,00 KDV Dahil
₺2.599,00 KDV Dahil
₺3.719,00 KDV Dahil
₺4.959,00 KDV Dahil
₺2.249,00 KDV Dahil
₺2.519,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
₺5.354,00 KDV Dahil
₺5.949,00 KDV Dahil
₺3.014,00 KDV Dahil
₺3.349,00 KDV Dahil
₺2.024,00 KDV Dahil
₺2.249,00 KDV Dahil
1

Erkek Tenis Ayakkabısı

Erkek Tenis Ayakkabısı Seçimi

Spor yapmak, profesyonel ya da amatör olarak bir spor dalıyla ilgilenmek kişileri fiziksel, ruhsal anlamda iyileştirirken sosyal bağları da güçlendirir. Bazı insanlar, bazı spor dallarında çok başarılı olabilir. Tenis de gerçekten sevilerek yapılacak bir spordur. Çeviklik ve güç isteyen zorlu bir spor olan teniste birçok yerli ve yabancı birçok başarı hikayesi duymak mümkündür. Tenis aksesuarlarıyla da kendine has bir spordur. Raketi, kıyafeti, şapkası ve ayakkabısı da tıpkı sporun oynama şekli gibi kendine özgüdür. İyi bir tenis oynamak için iyi bir tenis ayakkabısı sahibi olmak da önemlidir. Kadın ve erkekler için üretilen tenis ayakkabısı birbirinden farklıdır. Sizler için bu yazımızda erkek tenis ayakkabısı özelliklerini derledik!

Erkek Tenis Ayakkabısı Marka Seçenekleri Dalkilicspor.com’da

Profesyonel ya da hobi amaçlı oynanan tenislerde oyundaki rolünüz, ayakkabı seçiminizde önemli olacaktır. Dalkılıç Spor online alışverişi ve doğrudan mağazalardaki orijinal ürünlerini sizlerle buluşturuyor. Birçok kaliteli marka bulunan Dalkılıç Spor;

  • Asics Tenis Ayakkabısı

  • Wilson Tenis Ayakkabısı

  • Puma Tenis Ayakkabısı

  • Nike Tenis ayakkabı

  • Adidas Tenis ayakkabısı

  • New Balance Tenis Ayakkabısı

  • Fila Tenis Ayakkabısı markalarının satışını gerçekleştirir…

Ürün çeşitliliği yüksek olan Dalkılıç Spor orijinal tenis ayakkabı seçenekleriyle sektördeki yerini kanıtlamıştır. Puma tenis ayakkabısı modelleri gibi pek çok ürünün satışını gerçekleştiren Dalkılıç Spor’da tenis ayakkabılarında tenis oynamaya müsait orta taban kemeri bulunur. Ortholite iç taban ile konforu garantiler. Tempolu bir spor olan tenis ayakkabıları koku yapmaz ve terletmez…

Erkek Tenis Ayakkabılarının Özellikleri Nelerdir?

Tenis oldukça zorlu bir spordur. Ayakkabı seçimi kolay yıpranmaması açısından oldukça önemlidir. Tenis ayakkabısı seçiminde oynanacak sahanın önemi büyüktür. Toprak zeminde tenis oynayacaklar için sıkı zemin tutuşu yerine kayma özelliği bulunan modeller tercih edilmelidir. Yine ince dişli olması önemlidir.

Çim kortta oynanacak oyunlar için ise kaymaz taban ve zemin tutuşu yüksek bir erkek tenis ayakkabısı ihtiyacı vardır. Kaymaz taban kauçuk taban olmasıyla mümkün olur. Sert zeminde oynanacak bir tenis için ise balıksırtı denilen taban seçenekleri tercih edilmelidir. Sert zeminler için dayanıklı bir tenis ayakkabısı arayışına girmek gerekir. Dalkılıç Spor orijinal tenis ayakkabılarını sizlerle buluşturuyor. Wilson tenis ayakkabısı modelleri için hemen sitemizi inceleyip fırsatları yakalayın!

Ayak Yapısına Göre Erkek Tenis Ayakkabılarının Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tenis ayakkabılarında EVA ve PU denilen yastıklama malzemeleri kullanılır. EVA ayakkabıya hafif bir özellik sunarken Pu yapılı tenis ayakkabıları daha güçlü ve sağlamlığı garantiler. Sert zeminler için Pu malzemeli erkek tenis ayakkabısı tercih edilmelidir. Ayak yapısı kişiden kişiye farklılık gösterir. Ayakkabı seçiminde ayak özelliklerini iyi bilmek gerekir.

Basma şekliniz ayakkabı seçiminde de kriter oluyor. Ayak şekliniz ve tabanınız kavisliyse normal taban olarak kabul edilirsiniz. Klasik tenis ayakkabısı normal tabanlar giyebilir. Kavisi düşük olan ayaklar ise düz taban olarak kabul edilir. Özel destekli tenis ayakkabıları tercih etmelidir. Ayaklar zemin ile yeterine temas kuramadığında ise çukur taban durumu ortaya çıkar. Böyle bir durumda iç yastık destekli bir tenis ayakkabısı tercih edilmelidir. Asics tenis ayakkabısı erkek modelleri için Dalkılıç Spor’daki tenis ayakkabılarını incelemenizi öneririz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR