Badminton Raketi

Badminton tüy top ve raketle oynanan günümüzde oldukça yaygınlaşmış tenise benzeyen bir spor dalıdır. Ülkemizde de 1981 yılında kurulmuş Badminton Federasyonu 1991 yılında Uluslar Arası Badminton Federasyonuna tam üye olmuştur. Oyunun amacı tüy topun file üzerinden rakip alana atılması ve geri dönmesini sağlamaktır.

Badminton kolay öğrenilebilir olmasından dolayı küçükten büyüğe herkesi etkisi altına alan eğlenceli bir spor branşıdır. Zorlayıcı bir oyun olmamasından ötürü her türlü performansa ve seviyeye hitap eden bu oyun aile ve arkadaşlarla da yapılabilecek çok keyifli bir aktivitedir. Badminton oynamak için gerekli ekipmanlar tüy top, file(ağ), direk ve badminton raket modellerinden oluşmaktadır. Dalkılıç ister profesyonel olun ister amatör badminton oynamanız için giyimden aksesuara ve ekipmana kadar her türlü ihtiyacı en uygun fiyatlarla kapınıza getirir. İstediğiniz özellikteki en kaliteli badminton raketleri Dalkılıç Spor’un size sunmuş olduğu  en özel teklifler ile bir tık uzağınızda.

Badminton Raketlerinin Özellikleri

Badminton raketi oyunun temel ekipmanlarından biri olduğu için doğru bir raket seçimi performansınız üzerinde etkili rol oynar. Dalkılıç Spor oyun seviyenize göre her türlü badminton raketi seçeneği barındırır. Badminton raketlerinin ağırlıkları yapıldıkları malzemeye göre değişkenlik göstermekle beraber iyi bir raket genelde 80-1oo g arasındadır. Badminton raketlerinde ağırlık ‘’U‘’ cinsinden gösterilir. Sayı ne kadar küçükse ağırlık o kadar artmaktadır.

  • 4U: 80-84g
  • 3U: 85-89g
  • 2U: 90-94g
  • 1U: 95-100g

Yeni başlayanlar için kontrol edilebilir en uygun raket 3 U raketlerdir. Hafif raketler aynı zamanda hızlı vuruş ve kurtarma sağlar. Bu sayede hızlı vuruşlarla atak servisler sunabilir ve farklı vuruşlara kolayca yön  verebilirsiniz. Bilek ve omuzlara da yük vermeyen hafif raketler sakatlanma ve yaralanma olasılığını da azaltmaktadır. İkili takım oyuncular genelde rakibe daha hızlı tepki veren bir oyun gücü sergilemek için 4U raket seçerler.

Badmınton Modelleri

Badminton raketleri dengelerine veya raketin ağırlığının büyük ölçüde bulunduğu yere göre kategorize edilebilir. Head-Heavy, Even Balance ve Head –Light olarak 3 kategoriye ayrılırlar. Head Heavy badminton raket modelinde ağırlığın büyük kısmı baş bölgesinde toplanır ve ağırlığı ile baskıcı bir güç sağlar. Sahanın ardında güçlü bir oyun sergilemeyi sevenler arasında oldukça popülerdir. Ağırlık merkezi sapta toplanan Head-Light raketlerin hafifliği ile kontrolü sağlamak ve vuruş yapmak daha kolaydır. Salınımın yüksek olması nedeni ile anlık tepkiler verilmesini sağlayarak mükemmel  hız sunar. Head balance raketler adından da anlaşılacağı gibi her iki tarafında da dengede olduğu raketlerdir ve başlangıç seviyedeki amatör oyuncular için idealdir. Stilinize uygun en iyi markaların en iyi badminton raketlerine Dalkılıç Spor’un fırsatlarla dolu dünyasından erişebilir oyun keyfinizi ikiye katlayabilirsiniz. Fermuarlı çantaları ile de kullanım ve saklama kolaylığı sağlayan alternatiflerde yine Dalkılıç ayrıcalığı ile beğenilerinize sunuluyor.