ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Bebek Bot

Bebek Bot Seçimi

Kışlık ayakkabı seçimi her zaman zordur. Hemen her gün giyeceğiniz ayakkabıyı, botu ya da çizmeyi seçerken, aynı anda birçok farklı koşula dikkat etmeniz gerekir. Eğer minik yavrunuz için bebek bot arayışı içerisindeyseniz, durumun daha da çetrefilli olduğunu tahmin edebiliyoruz. Zira aynı anda bebeğinizin gelişimine uygun, ortopedik, ayaklarını sıcak tutacak ve rahat etmesini sağlayacak bir ürün tercih etmeniz gerekmektedir. Kendi sağlığınızdan ve rahatınızdan çok bebeğinizin iyiliğini düşündüğünüzü biliyoruz. Bu sebeple de arayış sürecinizi kolaylaştıracak ve alışveriş sürecinde nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda yol gösterecek püf noktaları sizler için araştırdık.

Bebek Bot Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kış aylarında önceliğimiz ayaklarımızı sıcak tutacak ve rahat ayakkabılardır. Yetişkinler için bu iki kriter yeterli olsa da bebeğiniz için seçeceğiniz kış ayakkabısında başka şeylere de dikkat etmeniz gerekmektedir.  Biz bu kriterleri sizler için aşağıdaki gibi sıraladık:

  • Hafif olmalı: İlk olarak tercih etmeyi düşündüğünüz ürünün hafif olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Özellikle de yeni yeni yürümeye başlayan bebekler için botun hafif olması çok önemlidir. Yeni yeni yürümeye başlayan bebeklerin düşme ihtimali yüksektir ve ağır bir bot bu olasılığı arttıracaktır.

  • Esnek olmalı: Satın almayı düşündüğünüz ayakkabının tabanı esnek olmalı ve bebeğinizin ayağına göre şekil alabilmelidir. Bu sayede bebeğinizin hareket kabiliyeti sınırlanmaz ve rahatlıkla yürüyebilir. Dolayısı ile bot seçerken, ayakkabı tabanının esnek olmasına dikkat etmelisiniz.

  • Kaymaz tabanlı olmalı: Yürümek ya da koşmak hususunda henüz profesyonel olmayan bebeğinizin düşme riski azaltmak için tercih ettiğiniz bebek botu mutlaka kaymaz tabanlı olmalıdır.

  • Doğru büyüklükte olmalı: Kriterlerden belki de en önemlisi botun doğru büyüklükte olmasıdır. Bebeğiniz sizi botun büyüklüğü ya da küçüklüğü konusunda uyaramayacağından bu konuda dikkatli olmalı ve onun için en uygun olan bedeni seçmeye gayret etmelisiniz. Unutmayın tercih edeceğiniz ayakkabının ucuna bebeklerin ayağı ne değmeli ne de o bölgeden çok uzak olmalı. Yarım santimetrelik bir boşluğun uygun olacağını söyleyebiliriz.

  • Dermatolojik olarak kanıtlanmış olmalı: Bahsi geçen kriterlerin hemen hepsini karşılasa da eğer tercih edeceğiniz botun alerji testinden geçmiş olması gerekmektedir. Bebeğinizin minik ayaklarının tahriş olmaması için dermatolojik olarak onaylanmış ve güvenirliliği kanıtlanmış markaları seçmeniz gerekmektedir.

  • Pratik olmalı: Bebek botu seçerken son olarak dikkat etmeniz gereken şey, ürünün pratikliğidir. Özellikle dışarıya çıkmak konusunda oldukça heyecanlı bir bebeğiniz varsa, kışlık ayakkabı seçiminde tercihinizin pratik olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Bağcıklı botların biraz daha uğraş gerektirebileceğini hatırınızda tutmalısınız. Bantlı veya cırt cırtlı botların, günlük yaşamınızı kolaylaştıracaktır Tüm bu kriterleri karşılayan ürünlere Dalkılıç Spor’dan ulaşabilirsiniz. Bebeğinizin cinsiyetine göre kız bebek bot veya erkek bebek bot modellerini inceleyebilirsiniz.

En Kaliteli Bebek Bot Seçenekleri Dalkılıç Spor’da!

Dalkılıç Spor’da bebeğinizin minik ayakları için en doğru botu bulmak çok kolay. İsterseniz mağazadan isterseniz online alışveriş yöntemi ile bebeğiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz botu seçebilirsiniz. Farklı renklere sahip Nike ve Adidas bebek bot modelleri gibi ünlü markalara ait tüm bebek bot ürünlerini sitemizden inceleyebilirsiniz. Dalkılıç Spor, geniş ürün yelpazesi ve renk skalası, uygun fiyatları ile daima yanınızda!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR