ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Çocuk Bağcık

Çocuk Bağcık Seçimi

Bütün ebeveynler, çocuklarının rahat etmesi ve gönül rahatlığı ile koşup oynaması için elinden geleni yaparlar. Onların hareket kabiliyetini sınırlayan, özgürlüklerini kısıtlayan ürünlerden de uzak dururlar. Spor ayakkabı seçerken de benzer koşullar geçerlidir. Çocuğun ayağının rahat etmesi, ürünün herhangi bir cilt rahatsızlığına veya tahrişe neden olmaması, uygun ölçü ve kalıpta olması çok önemlidir. Spor ayakkabıların en önemli aksesuarı ise bağcıklardır. Bağcıklar uygun fiyatlı ürünlerdir ve bu nedenle de kolaylıkla değiştirilebilirler. Eğlenceli ayakkabılardan hoşlanan çocukların ebeveynleri de çeşit çeşit, renk renk bağcıklardan en az bir tane alır. Biz de bu yazımızda, çocuk bağcık modeli seçerken çocuğunuza ne tür bağcıklar alabileceğinizi, onları nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Çocuk Bağcık Modelleri

Çocuk ayakkabı bağcığı denince aklımıza uzun, beyaz ve görece biraz kalın bir ip gelir. Bağcıklar genellikle pamuk, yün, deri, kauçuk gibi malzemelerden imal edilen, spor ayakkabıların ön kısmını saran ve ayakkabının isteğe göre genişlemesini ya da daralmasını sağlayan ürünlerdir. Çok çeşitli renkler de ve modellerde üretilebilirler. Beyaz, siyah, kırmızı, turuncu, mavi, kahverengi gibi tek renkten oluşanların yanı sıra, bir de aynı ip üzerinde çok renk uygulanmış olan bağcıklar vardır.

Günlük kullanım için üretilen bağcıklar genellikle pamuk ve yünden üretilirler. Basketbol ayakkabısı, krampon gibi bir sportif aktivitede kullanılan ayakkabılarda ise daha çok kauçuk malzemeden yapılmış, elastik bağcıklar tercih edilir. Bu noktada önemli olan iki şey vardır. Öncelikle bağcığı hangi tür ayakkabı için aldığınıza karar vermeniz gerekmektedir.

Eğer günlük kullanım için alıyorsanız pamuk veya yün, sportif bir faaliyet için alıyorsanız kauçuk olanı tercih edebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, ürünün kimyasal boya içerip içermediğini de kontrol etmelisiniz. Kaliteli malzemeden yapılmayan bağcıkların renkleri, ayakkabının üzerine de çıkabilir. Ayakkabıya da zarar verebilen bu ürünler, çocuğunuzu rahatsız edebilir.

Çocuk Bağcık Nasıl Bağlanır?

Çocuk ayakkabı bağcık modelleri rengine ve çeşidine göre değişse de asıl olan bağlama çeşitleridir. Çok sayıda bağlama çeşidi vardır. En çok kullanılanları veya tercih edilenleri düğüm, kravat, merdiven, çift renk, yay sürme ve kafestir. Çocuğunuza seçtiğiniz ayakkabıya uygun bir bağlama modelinde karar kılıp, hep o şekilde uygulama yapabilirsiniz. Ancak zaman zaman değişiklik de iyidir. Eğer daha şık bir bağlama yöntemini tercih edecekseniz, testere dişi bağlama, kravat bağlama, düğüm bağlama yöntemlerini düşünebilirsiniz. Bu tür bağlamalarda ayakkabı ile ayak daha sıkı şekilde birleşirler ve potluk ya da iz gibi durumlar oluşmaz.

Estetik bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız çocuk ayakkabı bağcıkları arasındaki mesafeyi ve uzunluğu eşit tutmanızda yarar vardır. Bağların çok sıkı ya da gevşek olmaması da ayrıca önemlidir. Bağlamanın sonunda her iki taraftan gelen bağın eşit uzunlukta olup olmadığını kontrol ederek, doğru bir şekilde yapıp yapmadığınızı anlayabilirsiniz.

Çocuk Bağcık Çeşitleri Dalkılıçspor’da!

Çeşit çeşit ve renk renk bağcıklar Dalkılıçspor’da sizleri bekliyor. Geniş ürün yelpazesi ve renk skalası ile Dalkılıçspor’un ürün envanterine isterseniz mağazalardan isterseniz internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların ürünlerini, bütçe dostu fiyatlarla sunan Dalkılıçspor’da çocuğunuza en uygun ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR