₺1.574,00 KDV Dahil
₺2.099,00 KDV Dahil
₺1.574,00 KDV Dahil
₺2.099,00 KDV Dahil
₺2.159,00 KDV Dahil
₺2.699,90 KDV Dahil
₺2.099,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
₺2.691,00 KDV Dahil
₺2.990,00 KDV Dahil
₺4.860,00 KDV Dahil
₺5.399,90 KDV Dahil
₺1.799,00 KDV Dahil
₺2.399,00 KDV Dahil
₺2.070,00 KDV Dahil
₺2.299,90 KDV Dahil
₺2.070,00 KDV Dahil
₺2.299,90 KDV Dahil
₺3.051,00 KDV Dahil
₺3.390,00 KDV Dahil
₺2.099,00 KDV Dahil
₺2.799,00 KDV Dahil
1

Kadın Basketbol Ayakkabısı

Kadın Basketbol Ayakkabısı modellerinin yer aldığı sayfamıza hoşgeldiniz. Dilerseniz aşağıdaki kadın basketbol ayakkabısı,adidas basketbol ayakkabısı,nike basketbol ayakkabısı seçeneklerini tıklayarak daha fazla ürün çeşidine ulaşabilirsiniz.

Kadın Basketbol Ayakkabısı

19. yüzyılın ilk yarısında ABD’nin Massachusetts eyaletinde yaşayan Dr. James Naismith yeni bir oyun geliştirir. Naismith’in amacı, atletlerin kış aylarında da formda kalmalarını sağlamaktır. Atletlerin kondisyonu düşmesin diye geliştirdiği bu oyunun yıllar sonra, dünyanın en çok sevilen ve takip edilen ikinci oyunu olacağını ise elbette bilemezdir. Naismith’in geliştirdiği tarz ve koyduğu kurallar, modern basketbolun ilk dönemini ifade etmektedir.

Oyun ismini ise geliştiricisinin kullandığı şeftali sepetlerinden almaktadır. Bugün her cinsiyetten ve her yaştan binlerce kişinin muazzam ilgisine mazhar olan bu oyun,  kadınlar tarafından da oynanmaktadır. Candace Parker, Diana Taurasi, Slvia Fowles ve Tina Charles gibi isimler, basketbolun kadınlar tarafından da layığı ile oynanabileceğini göstermiştir. Basketbol genellikle özel kıyafetlerle ve ayakkabılarla oynanabilen bir oyundur.

Basketbol oynarken en gerekli ekipmanın  iyi bir kadın basketbol ayakkabısı olduğunu söylemek çok da yanlış olmayacaktır. Bu yazıda öncelikle iyi bir bayan basketbol ayakkabısının nasıl olması gerektiğine ve basket ayakkabısı alırken nelere dikakt etmek ferektiğine değineceğiz.

Karar Zamanı : İyi Bir Kadın Basketbol Ayakkabısının Genel Özellikleri

>Basketbol, son derece aktif bir spor dalıdır. Çok çeşitli hareketlerle birlikte, ani zıplamalar ve sıçramalar içerir. Bu sebeple tercih etmeyi düşündüğünüz bir spor ayakkabının öncelikle dayanıklı olup olmadığına dikkat etmelisiniz.  Basket ayakkabıları genellikle çok çeşitli çarpmalara ya da müdahalelere dayanıklı bir şekilde geliştirilir. Ancak siz yine de satın almayı düşündüğünüz ayakkabının hangi materyalden yapıldığına bakın ve ürünü ne kadar süre kullanabileceğinizi hesaplamaya çalışın. Basket ayakkabısı alırken dikkat etmeniz gereken bir başka unsur ise, diğer sporcularla kuracağınız yakın temaslardır. Basketbol kimi zaman ikili mücadeleler içerir.

>Bu ikili temaslar sırasında çeşitli darbeler alabilirsiniz. Bu noktada darbeyi emen ve zeminle paylaştıran bir ürün, işinizi epey kolaylaştıracaktır. Bir başka unsur ise, ayakkabının esnekliği ve yumuşaklığı olmalıdır. Daha öncede belirttiğimiz üzere, basketbol son derece aktif bir spordur. Elastik malzemeden üretilmeyen sert spor ayakkabıları performansınızı düşürebilir. Uygun sıçramalar gerçekleştirmenizi engelleyebilir. Bu nedenle almayı düşündüğünüz ürünün hareketlerinizi sınırlamadığından emin olun.

Kadın Basketbol Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kadın basketbol ayakkabısı modelleri çok çeşitli olsa da bir ürünü satın almadan önce kendinize şu soruları sormalı ve kararınızı bu soruların cevabına göre vermelisiniz :

  • Bu ayakkabı benim oyun pozisyonuma ve oyun stilime uygun mu? Basketbol ayakkabıları, oyuncuların mevkilerine göre üretilmektedir. Eğer siz daha çok dengenin ön planda çıktığı bir pozisyonda oynuyorsanız, yüksek kesim bir basket ayakkabısı tercih etmelisiniz.
  • Bu alanda ne kadar tecrübeliyim? Basketbol oynamaya yeni başladıysanız, ayağınızı saran ve yaralanmalarını minumuma indirecek yüksek kesim, elastik materyalden yapılmış bir ürün seçmelisiniz. Yüksek kesim ayakkabılar, bilek bölgesini de korur. Bileğinizin ters dönmesini veya yara almasını engeller.
  • Son olarak ; ben bu ayakkabıyı nerede kullanacağım? Basketbol ayakkabıları çeşitli zemin yapılarına göre üretilirler. Eğer açık sahada kullanacaksanız, tabanı daha kalın ve daha sert materyalden üretilmiş bir ürün seçebilirsiniz.

Eğer kadın basketbol ayakkabısı arıyorsanız, Nike basketbol ayakkabısı, Adidas basketbol ayakkabısı gibi seçeneklerin yer aldığı Dalkılıçspor.com’u ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan seçeneğe en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR