ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Adidas EQT

Adidas EQT Spor Ayakkabı

Gündelik hayatımızda ne yapsak vazgeçemediğimiz tekstil ürünleri vardır ve yüksek tempoya sahip gündelik rutini olanlar bililer ki iyi bir spor ayakkabıya sahip olmak gerçekten çok önemlidir. Doğru bir spor ayakkabı, yorgunluğunuzu azaltır veya daha az hissetmenizi sağlar. Gün boyu oradan oraya koştursanız da uzun kuyruklarda dakikalarca bekleseniz de bedeninizin ağırlığı sadece bacaklarınızda olmadığından daha az yorulursunuz.

İyi bir spor ayakkabı beden ağırlığını bel bacak ve sırt bölgesinde dağıtır. Bacaklara ve dize yüklenmez. Buna ek olarak bu tür ürünler sağlığınızı olumsuz etkilemez, ortopediktir. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Cildinize bir zararı dokunmaz. İşte ayağınızı rahat ettirecek bir spor ayakkabı tam olarak böyle işlevlere ve özelliklere sahiptir. Size aradığınız konforu kolaylıkla sunabilecek olan Adidas EQT serisinden ve serinin öne çıkan modellerinden biri olan Adidas 8100 ürününden bahsedeceğiz.

Adidas Markasının Kısa Tarihi

Bugün dünyanın en önemli Alman şirketlerinden biri olan marka, 1920 yılında Almanya’nın Bavyera eyaletinde kurulmuştur. Bir kundura dükkanında Adolf ve Rudolf kardeşler tarafından kurulan marka bugün spor ayakkabıdan sırt çantasına kadar birçok farklı alanda spor malzemesi üretmektedir. İki kardeş önce koşu ayakkabısı ve jimnastik ayakkabısı üretmiştirler. Daha sonrasında tenis ayakkabısı, yürüyüş ayakkabısı ve krampon gibi çivili ayakkabılar gelmiştir.

1928 yılında yapılan Amsterdam olimpiyatları ile marka ürünlerini dünya çapında tanıtma imkanı bulmuştur. Ancak iki kardeş arasında çıkan anlaşmazlıklar sonucunda marka ikiye bölünmüştür. Adolf Dassler, kendi isim ve soy ismini birleştirerek Adidas markasını, Rudolf Dassler ise Puma’yı yaratmıştır. Marka bugün dünyanın Pazar payı en büyük şirketlerinden biridir. Her yıl binlerce yeni ürün üreten marka, yeni koleksiyonları ile de takdir toplamaktadır. Son dönemlerde Adidas Equipment 1900 ürünü de dikkatleri üstüne çekmektedir.

Adidas EQT Spor Ayakkabının Özellikleri

Bu seri Adidas EQT kadın ve erkek olmak üzere iki ana bölümden meydana gelmektedir. İlk defa 90’lı yıllarda yaratılan bu seri, revize edilerek bugünkü halini almıştır. Koşu kültürünün yaygınlaşmasını sağlayan koleksiyon önce kadınlar daha sonra da erkekler için ayrı ayrı tasarlanmıştır. Nefes alabilen file saya kullanılan bu üründe Racing stili ön plana çıkmaktadır. Şık bağcık sistemine sahip olması sayesinde gündelik olarak da kullanılabilmektedir.

Koleksiyonun simge ayakkabı dili ve üzerinde yer alan etiketi de vurucu özelliklerinden. Modern metalik burgular ve yarı şeffaf dış taban, kullanıcıların en çok beğendiği özellikleridir. Ayağı çorap gibi saran yapısı sayesinde, hareket kabiliyetinizi maksimum seviyeye çeker. File ve nubuk saya esnemeyi kolaylaştırır. Kauçuk dış tabanı sayesinde yüzeyle tam tutunma sağlar. Böylece düşme ve kayma riski azalır.

Adidas EQT erkek ve kadın koleksiyonlarından dan herhangi bir ürünü satın almak isterseniz mağazalarımızı ziyaret edebilir veya Dalkılıç Spor’dan kendiniz için en uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Geniş ürün ve renk yelpazesine sahip olan Dalkılıç Spor ile dünyaca ünlü markalara bütçe dostu fiyatlarla ulaşabilirsiniz.