₺2.560,00 KDV Dahil
₺3.199,99 KDV Dahil
₺3.000,00 KDV Dahil
₺3.749,99 KDV Dahil
₺2.720,00 KDV Dahil
₺3.399,99 KDV Dahil
₺2.699,99 KDV Dahil
₺320,00 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺320,00 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺320,00 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺1.816,00 KDV Dahil
₺2.269,99 KDV Dahil
₺840,00 KDV Dahil
₺1.049,99 KDV Dahil
₺840,00 KDV Dahil
₺1.049,99 KDV Dahil
₺3.199,99 KDV Dahil
1 2 3 ... 6 >

Salomon

Salomon Markası Hakkında Genel Bilgi

İsmini kurucusu olan François Salomon’dan alan Salomon markası, günümüzdeki en bilindik outdoor giyim markalarından bir tanesidir. Kuruluşunun ilk adımları 1947 yılında atılan marka, François Salomon’un oğlu ve eşi için bir kayak ürünü üretmeye karar vermesiyle faal hale geçmiştir. Bilindik bir marka haline dönüşmesi ise 10 seneyi bulmuş; 1957 yılında ilk üretilen kayak bağlaması deri kayışlarla meydana getirilerek bir icat olarak bilinir olmaya başlamıştır.

Salomon markası, bu gelişmeden sonra 1979 yılında kendi kayak bağlama takımlarıyla uyumlu olabilecek ayakkabıları tasarlamaya başlamış ancak beklenilen ilgiyi ve başarıyı yakalayamayınca aynı tasarımın taban kısmını değiştirerek günlük hayatta kullanılacak botlar şeklinde meydana getirip satışa sunmuştur. Bu bot satışlarında müthiş bir başarı elde edilerek üretim kısmı ağırlıklı olarak outdoor ayakkabılara kaymıştır.

Bu süreç sonrasında hem outdoor ayakkabı, hem outdoor kıyafet hem de ekipman üretimine devam eden marka, 2000’li yıllarda Adidas ile kısa süreli bir ortaklığa girerek yaptığı üretimleri Adidas’ın çatısı altında gerçekleştirse de ilerleyen dönemlerde markanın alt markası olma konumundan ayrılarak günümüze değin bağımsız olarak üretim yapmaya devam etmektedir.

Salomon Gore-Tex Teknolojisini En İyi Kullanan Markalardandır

Salomon genel olarak üretim bandında outdoor ürünlere sahip olduğundan, bu ürünlerde kullanılan teknolojiler de kullanım standartlarına uygun olmalıdır. Dünya genelinde bu alanda en çok kullanılan teknolojilerden olan Gore-Tex teknolojisi de Salomon ürünleri üzerinde başarıyla uygulanmaktadır. Su geçirmeme özelliğini temsil eden Gore-Tex, outdoor aktivitelerde kullanılan ayakkabılar, kıyafetler, çantalar gibi ürünlerde kuruluğu sağlayarak aynı zamanda giyilebilir ürünlerde hafiflikle daha rahat hareket edebilme kabiliyetini de kişilere kazandırmaktadır.

Aynı zamanda kış sporları ile ilgilenen kişilerin kullandığı eldiven, bere, kask vb. ekipmanlarda da Gore-Tex teknolojisinden faydalanan marka, hem sportif tarzın günlük şıklıkta kuru bir şekilde yer almasını sağlamış hem de kumaş teknolojisini modayla buluşturarak doğa sporları haricinde şehir içinde de bir tarz yakalanmasına olanak sağlamıştır.

Salomon Ayakkabılar, Rahatlıkları ve Özellikleriyle Çok Tercih Ediliyor

Şu an 40’tan fazla ülkede bilinen ve çokça tercih edilen Salomon ayakkabı çeşitleri, ayağı ergonomik olarak rahat ettirmesiyle birlikte bir çok giyim ürünü teknolojilerini de ürünlerinde kullandığı için ayağa sağlanan konfor sayesinde satış rekorlarına imza atılmaktadır. Hem kadınlar hem de erkekler adına çeşitli doğa sporları için ve soğuk, ıslak mevsimlerde giyilebilmesi için üretilen spor ayakkabıları, koşu ayakkabıları ve de botlar farklı koşullar altında kaliteli bir ürünün kalitesinden faydalanma olanağı sunmaktadırlar.

Outdoor ayakkabılarda olması beklenen sağlamlık, ergonomi ve hafiflik Salomon outdoor ayakkabı modellerinin hepsinde bulunarak doğa sporlarıyla uğraşan herkesi bu özelliklere kavuşturmaktadır. Böylelikle hem ilgilenilen sporla alakalı istenilen etkinlikler yapılabilmekte hem de ayak gün boyu rahat hissettirilmektedir.