₺1.317,00 KDV Dahil
₺1.549,90 KDV Dahil
₺807,00 KDV Dahil
₺949,90 KDV Dahil
1

Kız Çocuk Basketbol Ayakkabısı

Kız Çocuk Basketbol Ayakkabısı Seçimi

Sağlıklı yaşamın sırrı düzenli spor yapmak ve sporu hayat mottosu haline getirmekten geçiyor. Elbette bu sürecin çocukluk döneminden itibaren başlaması oldukça önemlidir. Küçük yaşlarda amatör ya da profesyonel olarak bir spor dalıyla ilgilenmek çocukların kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasını, sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlıyor.

Çocukların en çok tercih ettiği spor dallarının başında basketbol geliyor. Okulun basketbol takımında ya da ayrıca bu sporla ilgilenen çocuklar büyük başarılara da imza atıyor. Belirli bir spor dalıyla ilgilenmek aynı zamanda sağlam bir ekipmana da sahip olmaktan geçiyor. Basketbol esneme ve sıçrama hareketlerinin, çevikliğin yüksek olduğu tempolu bir oyundur. Basketbolda başarının sırrı ise iyi bir ayakkabı seçimidir. Kız çocuk basketbol ayakkabısı gibi seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken bazı kriterler mevcuttur.

Kız Çocuk Basketbol Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Basketbolda; doğru kıyafet seçimi, doğru ayakkabı seçimi ve de doğru bir basketbol ayakkabısı tercihi önemlidir. İyi bir basketbol ayakkabısında bulunması gereken özellikler arasında şunlar sayılabilir;

 • Zemin tutuşu yüksek
 • Hafif- esnek-nefes alan yüzey
 • Yastıklama özelliği
 • Yumuşak ve elastik taban

Basketbol ayakkabısı seçiminde oyuncuların oyundaki konumu baz alınmalıdır. Sporun profesyonel ya da amatör olarak oynanması da göz önünde bulundurulmalıdır. Oynanan zeminin yapısı da bir diğer önemli özelliktir. Yumuşak ve hafif bir ayakkabı hareket kabiliyetini kısıtlamayacağı gibi ayağı saran bir tasarım hamleleri daha rahat yapmanızı sağlar.

Tempolu bir oyun olan basketbolda yapacağınız ani hareketler, alacağınız darbelere karşı sağlam bir ayakkabıya ihtiyaç vardır. Oyunun tüm kurallarını kaldırabilecek, sizi dengede tutacak bir kız basketbol ayakkabısı Nike gibi ürünler için Dalkılıçspor’daki birbirinden kaliteli orijinal ürünleri incelemenizi öneririz.

Kız Çocuk Basketbol Ayakkabısı Modelleri Nelerdir?

Kız çocuk basketbol ayakkabıları farklı tasarımlarla alıcıları bulur. Kız çocukları için neon ve soft renklerin kombinasyonları oldukça tercih edilen modeller arasındadır. Bunlar arasında; zevke ve kullanım kolaylığına göre bağcıklı, bağcıksız modeller mevcuttur. Farklı bağcık seçenekleri ile spor ayakkabılar farklı giysilerle de kombinlenebilir. En çok tercih edilen bağcık modelleri arasında derin veya kısa bağcıklar tercih edilir… Aradığınız özelliklerde ve avantajlı fiyatlarla ayakkabı sahibi olmak için Dalkılıçspor’da bulunan basketbol ayakkabısı markaları arasında;

 • Puma
 • Nike
 • adidas
 • Under Armour
 • Reebook
 • Lescon
 • Jordan
 • Skechers
 • Lebron
 • New Balance bulunur.

Lescon basketbol ayakkabısı gibi birbirinden farklı ve kaliteli ürünler için Dalkılıçspor mağazaları ve online alışveriş imkanlarıyla sizleri bekliyor.

Kız Çocuk Basketbol Ayakkabısı Modelleri Dalkılıçspor’da Sizleri Bekliyor

Kendini kanıtlamış birçok markanın satışını gerçekleştiren Dalkılıçspor’daki basketbol spor ayakkabısının özellikleri arasında; ön ve arka tabanda yastıklama özelliği bulundurması, sentetik materyallerden geliştirilen hafif yapı, dengeyi kurmayı sağlayan orta taban, 360 derece hareketlerde optimum zemin tutuşu sağlayan kauçuk taban gibi maddeler bulunuyor. Oldukça yorucu ve terleten bir spor olan basketbol oyununda ayağın nefes alması en önemli kriterlerden biridir. Siz de hemen birbirinden renkli ve tasarımlardaki kız çoçuk basketbol ayakkabı fiyatları ürünleri için Dalkılıçspor mağazalarından ya da online olarak edinebilirsiniz.