₺170,00 KDV Dahil
₺229,90 KDV Dahil
1

Nike Jordan

Nike Jordan Spor Ayakkabı Hakkında

Modern şehir hayatında sürekli hareket halindeyizdir. Kısa mesafeleri uzun zamanlarda kat etmek durumunda kalırız. Tüm bu süreç boyunca da bol bol yürür, hatta kimi zaman koşar veya en iyi ihtimalle bekleriz. Kısacası en çok yorulan uzvumuz genellikle ayaklarımız olur. Böyle yoğun bir tempoda çalışırken veya okurken, kendimiz için en çok istediğimiz şey rahat ayakkabılardır. Ancak doğru spor ayakkabıyı bulmak o kadar da kolay değildir.

Öncelikle doğru markayı seçmeli, zevkinize hitap eden bir ürün bulmalı ve ayağınızın onun içinde rahat olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca tercih etmeyi düşündüğünüz ürünün uygun ölçülerde ve beden de olması da son derece önemlidir. İşte biz de bu yazımızda az önce bahsettiğimiz tüm koşulları sağlayan Nike Jordan spor ayakkabıdan bahsedeceğiz. Niçin Nike markasını seçmeniz gerektiğinden, ürünün hangi özellikleri olduğuna kadar birçok farklı konuya değineceğiz.

Nike Hakkında Kısaca

Ayağınızın içinde rahat edeceği, ağırlığın dengeli bir şekilde dağıtıldığı ve yorgunluğu hissettirmeyen bir spor ayakkabı bulmak oldukça zordur. Üstelik bir spor ayakkabının tüm bu koşulları sağlayabilmesi için usta bir tasarımcının elinden çıkmış olması gerekmektedir. Buna ek olarak kaliteli malzemelerden üretilmiş olması çok önemlidir. Dünya çapında hizmet veren Nike markası ise kalitenin tasarım ile buluşmuş halidir.

Yarım asrı aşan tecrübesi ile bugün dünyanın hemen her yerinde spor ayakkabı denince akla gelen ilk markadır. Nike, 1964 yılında Bill Bowerman isimli saha ve koşu antrenörü tarafından kurulmuştur. Öğrencilerinin daha hızlı koşmasını sağlayacak ayakkabılar üretmeye çalışan Bowerman’ın bu çabası çok kısa süre içerisinde büyük bir yatırıma dönüşmüştür. Başlangıçta Blue Ribbon ismi ile hizmet veren firma, daha sonra çok çeşitli pazarlama faaliyetleri ile bugünkü ismine, logosuna ve sloganına kavuşmuştur.

Nike Jordan Spor Ayakkabının Özellikleri

Koleksiyon, Nike Jordan ayakkabı kadın ve erkek olmak üzere iki ana bölümden oluşmaktadır. Çok farklı renk ve desenlerde hazırlanan ürünlerin en önemli özelliği hafif ve destekleyici tasarımıdır. Çok hafif olan bu ürün, profesyonel olarak sportif aktivitelerle ilgilenenler için oldukça uygundur. Nike’ın Jordan ayakkabı koleksiyonu yenilikçi kafes sistemi kullanılarak dizayn edilmiştir. Bu sayede ayağı sabitler, hafif tutar ve destekler. Kafeste yer alan elmas şekiller ağırlığı azaltırken yağı desteği de sağlamaktadır. Kumaş kısımları ise sentetik maddelerden üretilmiştir. Bu sayede ayaklar sürekli olarak nefes alırlar.

Taban kısmında yer alan yastıklamalar ise çarpma ya da vurma gibi durumlarda şiddeti emer. Hissettiğiniz acıyı azaltır. Dış tabanı ise kauçuktan üretilmiştir. Kauçuk taban yüzeye tutunmayı arttırır ve hızlı bir şekilde hareket etmenize imkan sağlar. Birçok modeli bulunan Koleksiyonun en çok tercih edilen ürünü Nike Jordan 9900 ‘dür.

Nike Jordan ayakkabı koleksiyonunun en seçkin ürünlerine Dalkılıç Spor ayrıcalığı ile erişebilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların ürünlerine, uygun fiyatlarla erişmek isterseniz mağazalarımızı ziyaret edebilir veya online alışveriş yöntemi ile kendiniz için en uygun ürünü seçebilirsiniz. Unutmayın, geniş ürün yelpazesi ve renk skalası ile Dalkılıç Spor daima yanınızda!