Kadın Outdoor Ceket

Yazın mutluluk veren sıcak havaları ve sonbaharın insanın içini hafiften hafiften üşüten esintileri geride kalmak üzere… Soğukların kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünler, esasında kışlıkları yenileme zamanı! İçinizi ısıtacak, soğuk havalardan etkilenmenizi engelleyecek her türlü ürüne mutlaka ihtiyacınız var! Özellikle de kapalı mekanlarda vakit geçirmekten keyif almayanlardan ve ben yine de şöyle bir açık havada yürüyeyim diyenlerdenseniz, bir outdoor ceket mutlaka alışveriş listenizin ilk sırasında yer almalıdır. Biz de bu yazımızda, kadın outdoor ceket ve bir outdoor mont alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedeceğiz. Gelin kışlık alışverişinizin en önemli ögesini birlikte seçelim!

Kadın Outdoor Ceketlerin Genel Özellikleri Nelerdir?

Bir outdoor ceket kadın, erkek ve çocuk olmak üzere üç farklı kategoride üretilirler ve çok çeşitli renk, desen ve modellerde olabilirler. Ancak hepsinin belli başlı ortak özellikleri vardır. Bu özellikleri sizin için şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Outdoor ürünler dış mekanda veya açık havada kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu sebeple de açık hava yürüyüşlerinden, dağcılığa kadar çok geniş bir yelpazede kullanılabilirler. Outdoor ceket modelleri, zorlu hava koşulları düşünülerek tasarlanmıştır.
  • Kadın outdoor mont ve ceketler genellikle üç kumaş katmanının bir araya gelmesi ile üretilirler. Bu katmanlar; temel, ara ve dış olarak adlandırılırlar. Temel katman, doğrudan teninize değen katmandır. Bu sebeple genellikle pamuklu materyalden üretilir. Bu sayede terleme ve buna bağlı olarak üşüme durumu engellenmiş olur. Ara katman, vücudunuzun sıcak kalmasını sağlayan katmandır. Açık hava ile bedeniniz arasındaki ısı alışverişini yavaştır. Bu sayede üşümezsiniz. Son olarak kadın outdoor ceket modellerinin dış katmanı, rüzgardan, kardan ve yağmurdan korunmak için tasarlanmıştır. Bu katman çoğunlukla polyester materyalden üretilir. Bu sayede, yağmur ya da kar vücudunuzla temas edemeden ceketinizden uzaklaşır.
  • Kadın outdoor mont ve ceketlerde mutlaka olması gereken özellik, su geçirmez olmalarıdır. Bu nedenle de outdoor ürünlerde genellikle su itici sentetik materyallerden yararlanılır.
  • Kadın outdoor ceket modelleri, uzun, bel hizasında ve ara boy olmak üzere üç farklı tipte üretilirler. Genellikle bel kısmından oturtmalıdır. Bordo, siyah, turkuaz, gri ve vişne çürüğü renkleri en çok tercih edilenlerdendir.

Kadın Outdoor Ceket Modelleri Dalkılıç Spor'da

Kış gelmeden bir kadın outdoor ceket almaya karar verdiyseniz, çok çeşitli markaların birbirinden farklı modelde üretilmiş tasarımlarına göz atmak ve kendinize en uygun ürünü seçmek için Dalkılıç Spor’u ziyaret edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR