₺2.063,00 KDV Dahil
₺2.579,00 KDV Dahil
₺1.329,99 KDV Dahil
₺3.449,99 KDV Dahil
1

Kadın Outdoor Bot

Outdoor ayakkabılar esasında hem günlük hayatımıza devam ederken hem de spor faaliyetleri sırasında kullanabileceğimiz ürünlerdir. Gün boyu kendimizi konforlu hissetmemizi sağlar ve buna ek olarak, rüzgar, soğuk ya da yağmur gibi dış etkenlere karşı bizi korur. Outdoor ürünler, kaliteli malzemeden üstün teknikler kullanılarak üretilirler. Çeşitli teknolojiler kullanılarak güçlendirilen bu ürünler sağlamlıkları ve dayanıklılıkları ile ön plana çıkar. Outdoor ayakkabılar genellikle “waterproof”, “gore-tex” gibi teknik detaylar kullanılarak satışa sunulurlar. Konudan uzak olanlar, terimlerin anlamını bilmeden ve ürünün işlevini tam olarak anlayamadan alışveriş yaparlar. Ancak kendinize en uygun ürünü satın almak için yapmanız gereken en önemli şey ürün hakkında bilgi sahibi olmaktır. Biz de bu yazımızda kadın outdoor bot alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Kadın Outdoor Bot Modelleri

Outdoor bot bayan bakarken ilk olarak ürünün hangi kullanım alanına uygun olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Outdoor ayakkabılar genellikle, doğa yürüyüşü ayakkabıları, doğa yürüyüşü botları ve trekking botları olarak ayrılır. Doğa yürüyüşü botları, genellikle orta ve yüksek bileklikli olarak üretilirler. Kısa yürüyüşler, yükün hafif olduğu sırt çantaları ve gündelik aktiviteler için üretilmiştir. Bu tür ürünler genellikle çok kolay bir şekilde esner. Bu sayede ürün ayağınıza tam uyum sağlar. Bu nedenle de ayaklarınız yeni botlarına ve onun rahatlığına hemen alışır.

Doğa yürüyüşü botlarından daha dayanıklı ve destekli materyalden üretilenler trekking botları ise, genellikle dağlık araziler için uygundur. Çok ağır bir çanta taşıyacaksanız, trekking botları iyi bir seçim olacaktır. Orta tabanları sert, bilekleri saran bu ürünler gün boyu sizi yağmur, kar ve soğuktan korur. Kayıp, düşmelerin önüne geçer. Yaralanma riskini azaltır.

Kadın Outdoor Bot Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Outdoor kadın ayakkabı satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır. Bu tür botlar; üst kısım, astar ve taban olmak üzere genellikle üç kısımdan oluşur. Ayakkabının üst kısmı genellikle saya adı verilen dayanıklı bir malzemeden üretilir. Saya ayakkabılarda sentetik ancak hava alabilen kumaşlar kullanılır. Bu malzemenin dayanıklılığı yüksektir, su geçirmez ve ayağınızın nefes almasına olanak tanır. Kadın outdoor bot modelleri iç astarları bakımından da özel bir malzeme kullanılarak üretilir.

Gore-Tex, DryVent ya da NovaDry gibi yazılar gördüğünüzde ürünün iç astarına uygulanan işlemin ne olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. Bu terimler genellikle ayakkabının su geçirmezliğini ifade eder. Özel teknikler uygulanarak botun içine su sızması engellenir ve içeride terleme ile biriken su miktarı da dışarıya atılır. Son olarak outdoor ayakkabı bayan ürünlerinde orta tabanlar, sert bir materyalden üretilirler. Bu sert materyal özellikle dağlık ve zor arazi koşullarında ciddi bir konfor sağlar.

Eğer kadın outdoor bot almayı düşünüyorsanız, Dalkılıçspor.com’u ziyaret edebilir, kendinize en uygun ürünü kolayca seçebilirsiniz.