Goretex Nedir?

Goretex, giyim ürünleri ve ayakkabı üretiminde kullanılan teknolojik bir kumaş çeşididir. Kumaş çeşidi olarak farklı bir teknolojiye sahiptir ve genelde giyilen ürünlerdeki ıslanma/nemli kalma gibi sorunlara çözüm olabilmesi amacıyla bu ürünlerin tasarımlarında en önemli nokta olarak kullanılır.

Kumaş yapısı olarak yakından incelendiğinde, bir santimetre karelik alanında yaklaşık 1,5 milyar gözeneğinin olduğu belirlenmektedir. Bu gözenekler yapısal olarak çok minik olduklarından kumaştan herhangi bir sıvı taneciğinin geçmesi mümkün olmamaktadır. Ancak ve ancak kumaş geçirgenliği buhar molekülleri söz konusu olduğunda gerçekleşmektedir.

Bu kumaşın üretim aşaması ele alındığında ise polyester, naylon gibi sentetik özellik içeren kumaşların üzerine ısıl işlem uygulanarak yapıştırıldığı söylenebilir. Bu sayede hem su geçirmeyen hem de rüzgar geçirmeyen özellikli kumaşlar elde edilebildiği gibi aynı zamanda kıyafetler ve ayakkabılar da nefes alabilir özelliğe sahip olmaktadırlar. Sonuç olarak hem ayakkabılar hem de kıyafetler ıslaklığı ve rüzgarı tenden uzak tutarken aynı zamanda her daim daha kuru ve konforlu hissetme ihtiyacınız karşılanmaktadır.

Goretex Teknolojisinin Önemi

Goretex teknolojisi özellikle herhangi bir spor dalıyla ilgilenen bireylerin kendi egzersizleri esnasında rahat ve kuru hissedebilmeleri adına oldukça önemli bir teknolojidir. Çünkü giyilen kıyafetlerde de ayakkabılarda da hem vücudun hem de ayakların aktiviteden kaynaklı olarak terlemesi oldukça mümkün olduğu için rahatsız hissetmemek için kuruluk hissettirmesi önceliği şarttır.

Kullanılan ürünler ne kadar uygun teknolojide olursa bireyler de o kadar rahat egzersiz yaparak kullandıkları giyim ürünlerinin ve ayakkabılarının içerisinde keyifli hissetmektedirler. Örnek verilecek olursa; bir ürünün sadece su geçirmezlik özelliği olması, onu kullanım rahatlığı için uygun bir ürün kategorisine sokmak için yeterli olmamaktadır.

Bunun nedeni, kuruluk sağladığı kadar aynı zamanda kumaşının da nefes aldırır özellik barındırıyor olması ihtiyacıdır. Yapılan sporlar esnasında suya dayanıklı kumaştan üretilen kıyafetleriniz ya da ayakkabılarınız nefes alır özellikte değilse, teriniz içeride hapsolacağı için ıslaklıkla karşılaşma durumunuz ortaya çıkacaktır.

Saydığımız bu özellikler kapsamında, Goretex kumaş özeliklerine sahip olan kaliteli markaların kaliteli ürünlerinden kullanıyor olmak her anlamda avantaj sağlayacak bir durumdur. Alt giyim, üst giyim, şapka, eldiven, ayakkabı ürünlerinizi ilgilendiğiniz spor dalına uygun olarak alırken mutlaka kumaş özelliklerini de göz önünde bulundurup Goretex teknolojisi kullanılan kumaşlardan tercih yapmaya özen göstermeniz önerilir.

İkonlar
 • KREDİ KARTINA VADE
  FARKSIZ 6 TAKSİT
 • KAPIDA ÖDEME İMKANI
 • %100 ORİJİNAL
  LİSANSLI ÜRÜNLER
 • 3D SECURE & SSL İLE
  %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • %100 PARA
  İADE GARANTİSİ
 • TÜM SİPARİŞLERİNİZDE
  ÜCRETSİZ KARGO
(Masaüstü) Resim Blok 5