Fit Adapt Teknolojisi Nedir?

Fit Adapt teknolojisi, Nike tarafından piyasaya sürülmüş ve dünya çapında oldukça ses getiren bir özellik olmuştur. Bu özellik gereği spor ayakkabıları akıllı telefonlarla senkronize edilerek; telefonlara indirilen bir application (uygulama) sayesinde ayakkabıların ayakta bulunduğu esnalarda sıkılığının (bağcık olarak) kontrolünün sağlanmasına yaramaktadır. Bir nevi telefon üzerinden ayakkabıların kumanda edilebilmesini sağlayan bu sistem, ayakkabı teknolojisinde sınırların ne kadar zorlanabileceğinin Nike tarafından sektöre gösterilmesini sağlamıştır.

Genelde Nike Adapt BB ismiyle de karşımıza çıkan bu özellik, kişilerin ister günlük egzersizlerinde ister bulunmuş oldukları karşılaşmaların mola süreçlerinde ayakkabılarının ayaklarına göre olan sıkılığını ayarlayabilme şansına sahip olmalarına yaramaktadır. Ayakkabının altında yer alan kişiye özel çarklı düzenek, kişilerin ayak yapılarına uygun olacak şekilde ayakkabının bağcık kısmının ne kadar gerilmesi gerektiğini tespit ederek ayağın ayakkabının içinde mümkün olan en rahat pozisyona gelmesini sağlamaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz özelliklere kullanım imkanı sunan teknoloji isteğe göre manuel, isteğe göre de telefonlara indirilecek uygulamalar sayesinde kontrol edilebilmekte. Android ya da IPhone telefonlara indirilebilecek “Nike Adapt” uygulaması sayesinde ayakkabının sıkılık ayarları kontrol altına alınabilmekte. Özellikle basketbolcular maç aralarında uygulamayı kullanarak ayakkabıyı tamamen gevşetip rahat adımlar atarken, maçın başlamasına çok az süre kaldığında bağcıkların ayarlamasını yaparak ayaklarının maça uygun şekilde ayakkabının içerisinde sabitlenmesini sağlamaktalar.

Ayakkabının Altında Batarya Desteği de Bulunuyor

Nike Adapt ayakkabı sağladığı teknoloji sayesinde sporcuların ayakkabı alışkanlıklarını bir hayli değiştireceğe benziyor. Çünkü bugüne kadar hiçbir markanın piyasaya süremediği özellikte bir ayakkabıyı geliştiren Nike, ayakkabıyı sadece ayakkabı olmaktan çıkartıp çağın bütün dinamiklerine uygun hale getirmiştir. Özellikle ayakkabının akıllı telefonlarla olan bağlantısı bu noktada çağa tam olarak devrim yaratacak bir hareket olarak kabul görmektedir. Ayakkabının teknik kısmına ait düzeneklerde, ayakkabının taban kısmında bir batarya yer almaktadır. Ayrıca yine bu düzenek için özel üretilmiş olan şarj panelleri, 3 saat gibi bir süre içerisinde tam dolum yaparak ayakkabının en az 10, en fazla 14 gün süresince telefonla bağlı kalarak kontrol edilebilir olmasına imkan tanımaktadır.

İkonlar
 • KREDİ KARTINA VADE
  FARKSIZ 6 TAKSİT
 • KAPIDA ÖDEME İMKANI
 • %100 ORİJİNAL
  LİSANSLI ÜRÜNLER
 • 3D SECURE & SSL İLE
  %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • %100 PARA
  İADE GARANTİSİ
 • TÜM SİPARİŞLERİNİZDE
  ÜCRETSİZ KARGO
(Masaüstü) Resim Blok 5