₺199,00 KDV Dahil
₺259,00 KDV Dahil
%23 İndirim
%23İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Erkek Koşu Atleti

Erkek Koşu Atlet Modelleri

Günümüzün yoğun banliyö hayatı ve sıkıcı rutininden kendimizi kopardığımız bazı anlar vardır. Bunların arasında en keyifli faaliyetlerden biri hiç kuşkusuzdur ki koşmaktır. Koşmak insan vücudu için en faydalı ve en basit sporlardan biri olarak geçmişte ilk insanların avlanmak için kullandığı içgüdüsel bir hareketken günümüzde faydaları bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmış bir kardiyo egzersizi ve etkili bir spordur. Koşmanın ana faydalarından biri kalbimizi sağlam ve dinç tutmaktır, koşmak kemikleri ve kas liflerini sağlamlaştırıp kuvvetlenmelerini sağlar, aynı zamanda kilo kontrolünüzü takip edebilmek adına da gayet etkili bir yoldur ve psikolojik açıdan beyninizi rahatlatmanızı sağlar. Kulaklıklarınızı takıp sevdiğiniz müzikler eşliğinde dış dünyadan koparak yaptığınız bir koşu gibisi var mıdır?

Erkek Koşu Atletleri Nasıl Kullanılır

Tabi ki koşarken mevsim şartlarına uygun giyinmemiz gerekli ,sıcak havalarda koşu sporunun olmazsa olmazı erkekler için erkek koşu atletidir. Erkek koşu atletleri içinde bir takım özellikleri barındırmalıdır. İster doğada ağaçlar arasında veya bir parkurda koşun veyahut bir spor kompleksinde yada evde koşu bandında olun vücudunuz doğal olarak harcadığı enerjinin yoğunluğu karşılığında ter atacaktır, bu yüzden giyilen koşu atletinin kalitesi çok önemlidir.

Günümüz teknolojisinde bulunan nano özellikli kumaşlar vücudun attığı teri çekmesi açısından özel olarak üretilir, bu yüzden teri emme özelliğine sahip kumaşlara sahip ürünlere yönelmek önemlidir. Koşarken vücudumuzdan atılan terin sıradan bir atlet giyildiğinde bize dönüşü vücudumuza sırılsıklam yapışan bize rahatsızlık veren bir kumaş parçası olmaktan öteye gidemez, aynı zamanda yaz sıcağında koşarken giyilen erkek koşu atletlerinin UV korumasına sahip olması açık renklere sahip olması önemlidir kimi markaların SPF+ değerlerine sahip üretilen modelleri vücudumuzu güneşin zararlı etkilerine karşı koruma altına alır.

Soğuk havalarda veya kış şartlarında ise erkek koşu atlet modelleri ve renklerinin iç giyim olarak koyu renk tercih edilmesi bu seferde vücut ısısını dengelemesi açısından önem taşır. Aynı zamanda kimi koşu sporcu atletleri gündüz veya gece fark edilmeyi sağlayan reflektörlere de sahiptir, güvenlik açısından artı bir tercih kriteri olması açısından faydası vardır.

Atlet Modelleri Nelerdir ?

  • Erkek koşu atletleri;
  • kolsuz model atlet 
  • İnce askılı atlet
  • kalın askılı atlet
  • V yaka atlet
  • Yuvarlak yaka atlet 

Yukarıda olduğu gibi seçeneklerle karşımıza çıkar. Bunlar tamamen kişiye özel zevklerin devreye girmesine bağlı tercihlerdir. Günde yarım saat koşmanın vücut ve ruh sağlığımız açısından önemi tartışılmaz ve bu bilince sahip erkekler günün bu diliminde koşarken bile şık görünmek ister bu yüzden görsel olarak da güzel görünmeye önem verirler dünyaca ünlü kaliteli markaların tüm bu çeşitli özelliklerini içinde barındıran birbirinden güzel modellerini koşa koşa en uygun fiyatlarla sitemizden temin edebilirsiniz.