Çocuk Sandalet Modelleri Seçme Rehberi

Çocuk Sandalet Modelleri Seçme Rehberi

Güneşin sıcaklığının hem dışımızı hem içimizi ısıttığı eğlenceli yaz dönemi yaklaşıyor. Haliyle çok çabuk ayak numarası büyüyen çocuklarımız için yeni bir sandalet alma zamanı için alarm zilleri çalıyor. Minik ayaklara en iyi yatırımı yapmak için bu rehberi göz atın. İyi bir çocuk sandalet modeli seçmek sağlıklı ayak gelişimi için yetişkinlikte büyük fark yaratabilir. Çocuğunuz için nasıl doğru sandaleti bulabileceğiniz konusundaki bu ipuçlarını takip ederek onlar için en ideal çifte ulaşabilirsiniz.

Modaya uygun seçimlerle özel günlerde harika fotoğraflar çekilebilir fakat mükemmel ayak sağlığı her şeyden önce gelir. Çocukların ayağını sağlıklı tutmak sık sık ayakkabı almaktan daha fazlasıdır. İyi bir sandalet seçimi için çocuk ayak anatomisini iyi bilmek gerek. Çocuk ayakkabı seçiminde şüpheye yer yoktur! Sandaletler çocuğunuzun ayağına tam oturmalı ve içinde rahat hissetmelidir. Çocukların sürekli aktivite halinde olduğundan ayakların şişme olasılığı yüksektir. O yüzden gün sonu ayak ölçümleri almak daha doğru bir tercih olacaktır.

Çocuk Sandalet Modellerinde Hareket Edecek Alan ve Güvenli bir Topuk Desteğinin Önemi

Ayakkabının ayağa yakın olan ön bombe kısmında çocuklarınız için ufak bir pay olmalıdır bu sadece ayağının büyümesi için yeterli alan olması demek, bir büyük numara almak değil. Büyük ayakkabılar çocuğunuzun ayağının çok hareket etmesine neden olarak can yakıcı nasırlar ve su toplamalarına zemin hazırlayabilir. Topuklar vücudun tüm ağırlığını taşımaktadır. Kaliteli bir topuk şok emilimi sağlar. Sandaletler ayağa iyice oturmalı ve çocuklar en yoğun tempodayken bile optimum destek ve denge sağlamalıdır.

Çocuk Sandaletinde Olması Gereken Kriterler

  • Adapte Olabilirlik: Pratik Velcro tutturucular ile ayarlanabilen sandaletler çocuğunuzun ayak genişliğine göre uyarlanma imkanı sağlarlar.
  • Nefes Alabilirlik, Hafiflik ve Sabitlik: Nefes alabilen malzemeden üretilen sandaletler kötü koku ve tere sebebiyet vermeden yaz sıcaklarında serin bir konfor sunarlar. Kokulara ve bakterilere karşı savaş açan iç tabanlı ayakkabılar seçin. Ayakkabı tabanı çıkarabilir modeller ıslanmalar sonrası kolay kuruma sağlar. Böylece nemden oluşacak sağlık sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Kaymaz tabanlar güvenli bir tutuş ve güven sağlarken yaralanma riskini azaltırlar. Hafif ve esnek sandaletler ile gün boyu koşup zıplayan çocuklar yorulmadan neşesini tüm güne sığdırırlar.
  • Koruyuculuk: Çocuklarınızın çıplak ayaklarını hem keskin taşlardan, hemde sıcak kumlardan koruyacak dayanıklı bir seçim yapmalısınız. Çocuklar zamanın nasıl geçtiğini anlamaz , onlarla zamana ayak uyduracak zaman aşımına uğramayan mükemmel çifti bulmak önemli

Dalkılıç Spor’da uygun fiyatlı Lumberjack, JackWolfskin, Dockers, Columbia, Birkenstock, Arena, Adidas, İgor çocuk sandalet modelleri arasından çocuğunuz için en iyi yol arkadaşını belirleyebilirsiniz. Çocuklarınız için yaz hazırlığı yaparken güncel indirimli kız ve erkek çocuk sandalet modellerimize göz atmayı da unutmayın!

Etiketler: çocuk sandalet
Nisan 08, 2021
Listeye dön