Therma Sphere Teknolojisi Nedir?

Therma sphere teknolojisi, her geçen gün geliştirilen giyim sektörü teknolojilerinde oldukça kıymet gören özelliklere sahip olan bir kumaş teknolojisidir. İster sporcu olsun, ister normal hayatında sportif tarzı benimsemiş bireyler olsun, ister sıcaklık konusunda ekstra olanaklara ihtiyaç duyan kişiler olsun her grup için söylenebilecek ortak nokta kullanılacak kıyafetlerin, ayakkabıların ya da ekipmanların belirli başlı bir takım özelliklere sahip olmasının istendiğidir. Bu noktada da özellikle giyim kumaşlarında ve ayakkabılarda teknolojinin gelişmesiyle artık çok fazla markanın kullandığı özelliklerden biri olarak Therma sphere karşımıza çıkmaktadır. Vücut ısısının korunabilmesi istisnasız hepimiz için sağlığımız adına önemli bir unsurdur. İşte bu sıcaklığı koruma ve konfor alanını sağlama ihtiyacı da kullanacağımız ürünlere Therma sphere özelliği eklenerek mümkün kılınmıştır.

En basit haliyle soğuk havalarda vücudunuzun sıcak ve kuru kalabilmesi için geliştirilen bir kumaş teknolojisi olarak ele alınan bu kumaşlar, Nike tarafından da pek çok çeşit üründe özellik olarak kullanılmıştır. Montlar, ceketler, eşofmanlar, bereler, uzun kollu t-shirt’ler, ayakkabılar gibi örneklendirebileceğimiz bu ürünler soğuk havalarda kullanıldığında her daim vücudunuzu sıcak hissetmenizi ve soğuk koşullarda yaptığınız sporlarda asla üşümekten dolayı performans düşüklüğü yaşamamanızı sağlamaktadır.

Nike Therma Sphere Özellikli Ürünler

Yazımızın genelinde anlattığımız gibi, sıcaklık hissini birinci öncelik olarak kabul edip o isteğin üzerine geliştirilen bir kumaş teknolojisi olan Therma sphere, Nike markasının pek çok ürününde hali hazırda kullanılmaktadır. Özellikle koşu sporuyla ilgilenen erkeklerin ve kadınların Nike’ın bu özellikteki ürünlerine rağbet gösterdiği bilinir.

Örnek verilecek olursa; açık havada ya da engebeli arazide koşu yapmayı seven bireyler, sonbahar ve kış mevsimlerinde kaçınılmaz olarak ıslanabilmekte ve bu ıslaklık da üşüme hissini beraberinde getirmektedir. Bununla birlikte yağmura ya da kara yakalanmasalar bile mevsim sıcaklıkları dolayısıyla yaptıkları koşu sporunda oldukça üşüyüp bir yandan da terlemeleri olası ihtimaldir. Bu saydığımız ihtimaller dahilinde çözüm odaklı konuşulursa, Nike therma sphere özellikli ürünler kullanılarak saydığımız olumsuzluklardan rahatlıkla kurtulunabilir. Gerçekleştirilecek spor performanslarında giysilerin oldukça hafif ve rahat olması, nefes alabilmesi için özellikle dikim kısmında mikro file kareler kullanılması ve sıcaklığı koruyucu materyal özellikler sayesinde yüzde yüz verim alınarak hiçbir koşuldan etkilenmeden rahatlıkla spor yapılabilmektedir.

İkonlar
 • KREDİ KARTINA VADE
  FARKSIZ 6 TAKSİT
 • KAPIDA ÖDEME İMKANI
 • %100 ORİJİNAL
  LİSANSLI ÜRÜNLER
 • 3D SECURE & SSL İLE
  %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • %100 PARA
  İADE GARANTİSİ
 • TÜM SİPARİŞLERİNİZDE
  ÜCRETSİZ KARGO
(Masaüstü) Resim Blok 5