Primaloft Teknolojisi Nedir?

Primaloft teknolojisi, kumaş teknolojilerinde oldukça faydalı olan ve geliştirilmiş en iyi teknolojiler arasında kabul edilen bir tasarım olarak ele alınabilir. Tekstil dünyasında; özellikle bir etkinlikle uğraşan (spor dalları gibi) kişilerin kullandıkları ekipmanları, ayakkabıları ve kıyafetleri ilgilendikleri alana göre seçmeye çalıştıkları bilinen bir gerçektir. Her türlü spor dalına özel kıyafetler, ayakkabılar ya da ekipmanlar da gelişen teknolojinin izinde belirli özellikler eklenerek üretilebildiğinden pek çok teknolojik öge geliştirilip bu olanaklardan sonuna kadar faydalanılıp faydalı kumaş biçimleri meydana getirilmektedir.

Özellikle geliştirilen kumaş çeşitlerinde, öncesinde tüm dünya devi markalar ve kumaş üretimi konusunda iddialı olan firmalar geniş bir araştırma-geliştirme sürecinden geçmektedirler. Bugüne kadar ortaya çıkartılmış olan teknolojiler, bulundukları çağa damga vurmuş olup aynı zamanda marka prestijini de müthiş oranda arttırmışlardır. Nike, Adidas vb. şeklinde örneklendirebileceğimiz markalar, bugüne kadar ürünlerine eklemiş oldukları sıvı emilimini önleyici, ısı koruyucu, terleme önleyici vb. özellikler sayesinde tüm dünyada kullanıcılar tarafından başarı oylarını toplayarak her daim daha iyisini üretmeye ve uygulamaya yönelik çalışmalarına devam etmektedirler.

Kumaşlar İçin Primaloft Teknolojisi

Tamamen yalıtım özellikleri içeren bir teknolojisi olan Primaloft kumaş teknolojisi, markaların içerisinde bulundukları ürün segmentlerinde fark yaratılması adına oldukça elverişlidir. Özellikle ıslaklığa, soğuğa, terlemeye çok müsait sporlarla ilgilenen kişilerin muzdarip oldukları bu sıkıntıların önüne geçilebilmesi için kıyafetlerde, ayakkabılarda ve giyilebilir spor ekipmanlarında sıklıkla kullanılmaya başlanan bu teknolojinin git gide yaygınlaştığı görülür.

Islaklığın yoğun olduğu mevsimlerde yapılan sporlarda, terlemenin yoğun olduğu kondisyon gerektiren sporlarda, dağcılık gibi ekstrem sporlarda ve daha bu şartların oluşması muhtemel olacak şekilde örneklendirebileceğimiz hareketliliklerin olacağı spor dallarında insan vücudu doğası gereği ıslaklıktan, terden ve soğuktan bir süre sonra rahatsızlık duyabilmektedir. İnsan vücudunun ortalama sıcaklık derecesi 36,5 olduğundan bu dereceyi daha aşağıya çekecek koşullarda koruyucu olarak devreye giyilebilir teknolojiler girmektedir.

Primaloft Koruyucu Teknoloji İçeren Ürünler

Primaloft koruyucu teknoloji içeren ürünler kullanıldığında ıslaklıktan uzak kalınmakta, terleme ve vücudun bu ıslaklıktan etkilenme problemi ortadan kalkmakta ve vücuda zararı dokunacak fazla üşüme durumundan kurtulunup vücut her ortam koşulunda sıcak, kuru ve rahat hissettirilebilmektedir. Kumaşın teknik özelliklerine gelecek olursak, dokuması esnasında ultra ince mikrofiber iplikler kullanılarak belirli teknik işlemlerden geçirilmekte ve oluşturulan ürün her ne ise yalıtım özellikli hale getirilmektedir. Vücut ısısı bu özelliklerle sabit tutularak soğuk geçirmez, rüzgar geçirmez ve su çekse dahi bunu vücuda hissettirmeyip hızlıca kuruyarak müthiş performans göstermektedir.

İkonlar
 • KREDİ KARTINA VADE
  FARKSIZ 6 TAKSİT
 • KAPIDA ÖDEME İMKANI
 • %100 ORİJİNAL
  LİSANSLI ÜRÜNLER
 • 3D SECURE & SSL İLE
  %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • %100 PARA
  İADE GARANTİSİ
 • TÜM SİPARİŞLERİNİZDE
  ÜCRETSİZ KARGO
(Masaüstü) Resim Blok 5