Nike Zoom Taban Özellikleri

Global düzeyde bilinen bir marka olan Nike Zoom adını verdiği ayakkabı modelinde teknolojik unsurların sporcu kişilerin yararına en iyi nasıl kullanılabileceğini gözler önüne sermektedir. Zoom serisi özellikle koşu sporunun farklı alanları ile ilgilenen kişiler için oldukça gözde bir model olduğundan, bununla bağlantılı olarak farklı zeminlerin her birinde yüksek performans elde edebilme garantisi sunmaktadır.

Taban teknolojisinin oldukça önemli olduğu günümüz ayakkabı teknolojilerinde, Nike markası sektörde devleşmiş bir isim olarak bu ihtiyaçların göz önünde bulundurulduğu oldukça elverişli modelleri piyasaya sürmektedir. Böylelikle kullanıcılar her daim kendi performanslarından ve ayak sağlıklarından memnun olacakları süreçler geçirmektedirler.Nike zoom taban özellikleri konusuna detaylı olarak değinirsek, öncelikle bu ayakkabının kendisinden çok daha önce üretilmiş bir model olan Air serilerinde yer almış taban yastıklama teknolojisini barındırdığını söylemek mümkün olacaktır. Bu aşamada üretim süreçlerinde öncelik olarak tutulan hedeflerin arasında bu yastıklama süreçlerine bağlı olarak hafiflik durumu da ele alınmakta.

Nike Zoom Taban Teknolojisi

Bilindiği üzere, spor yapılırken kullanılan ayakkabıların ayak sağlığının göz önünde bulundurarak üretime sokulması oldukça önemli bir noktadır. Bu noktanın bilincinde olan profesyonel markalar da, hem her spor dalına öze teknik detayların var olduğu hem de genel olarak ayak sağlığını koruyucu özellikleri bir arada değerlendirerek rağbet görecek ayakkabı modellerini üretmeyi tercih etmektedirler. Bu üretimlerin arasında olan Nike Zoom modelinin tabanı, ayakkabının en hafif şekilde var olmasına olanak tanıyacak şekilde geliştirilmiştir. Böylece kullanan sporcular sanki ayaklarında ayakkabı yokmuş hissini yaşayarak rahatça hareket edip, ekstradan ayaklarında bir yük hissetmedikleri için de en az miktarda enerji harcamaktadırlar. Hem dayanıklı hem de esnek dış kaplama ile bütünleşen taban teknolojisi, attığınız her adımda aynı dengede ve aynı güç kapasitesinde olmasını sağlar.

Taban özellikleriyle birleşen hareket kabiliyeti de, ayakkabının iç tabanında parmak ucundan topuğa kadar uzanan fiber bağlar ile daha mümkün hale getirilmiştir. Bu özellikler sayesinde kişiler attıkları her adımda daha rahat ayak hareketi sağlarken aynı zamanda zemin tutuşunu da kuvvetlendirir. Her adımınızda bir sonraki adımınız için ayağınızı destekleyip ittiren bu yapılar, siz ayağınızı kaldırdığınızda eski haline dönerek bir sonraki adımınızda tekrardan tutup itiş özelliklerini sergiler. Ayakkabının üretim aşamasında bu özelliği ile ilgili yapılan testlerde adımların hızlandırılması adına da olumlu etki yarattığı görülmüştür.

İkonlar
 • KREDİ KARTINA VADE
  FARKSIZ 6 TAKSİT
 • KAPIDA ÖDEME İMKANI
 • %100 ORİJİNAL
  LİSANSLI ÜRÜNLER
 • 3D SECURE & SSL İLE
  %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • %100 PARA
  İADE GARANTİSİ
 • TÜM SİPARİŞLERİNİZDE
  ÜCRETSİZ KARGO
(Masaüstü) Resim Blok 5