Nike Flyknit Teknolojisi Nedir?

Nike Flyknit teknolojisi, esasen bir kumaş teknolojisi olarak ele alınabilir. Dünya devi markalar gelişen teknoloji ile birlikte gerek spor kıyafetlerde, gerek farklı yardımcı spor ekipmanlarında gerekse farklı sporlarda giyilmek üzere üretilen spor ayakkabılarında teknik olarak ekledikleri özelliklerin yanında bir de üretim malzemelerinde kullandıkları kumaş vb. ürünlerin de aynı şekilde son teknolojiye uygun olmasına oldukça özen göstermektedirler.

İşte o dev markalardan olan Nike da bu ihtiyaçları göz önünde bulundurarak Flyknit teknolojisini meydana getirmiştir. Bir kumaş teknolojisi olan bu kısım, özellikle ayakkabılarda kullanılmaktadır. En çok koşu ayakkabılarında göreceğimiz bu teknoloji, kumaş tipi olarak neredeyse yok denecek hafiflikte ipliklerin bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Ayakkabı için dokunarak uygun hale getirilen kumaş, koşu ayakkabısı gibi ayakkabı türlerinde ayakkabının üst kısmında tek bir parça olarak yer alarak ayağın tam olarak sarılmasını ve ayakkabının içerisinde sabit kalabilmesini sağlamaktadır.

Koşucuların koşma sporu esnasında ayaklarının ani kabiliyet desteğinin olması, ayakkabının içerisinde ayaklarının öne arkaya ya da sağa sola kaymaması gerekmektedir. Bu gerekliliklerin gerçekleşebilmesi için de bu tip kumaşlar ayağı tam halde sararak tam hareket desteği sağlamaktadır. Ayağın ayakkabının içerisinde olması gerektiği pozisyonda kalabilmesine imkan tanıyan Flyknit kumaş, aynı zamanda hem esnek bir yapıya sahip olup hem de ayağın ayakkabının içerisinde terleyerek kaymasını engellemek adına nefes alabilir özellikler de taşımaktadır.

Flyknit teknolojisiyle üretilen ayakkabı türlerinin desenlerine bakıldığında, örgü halinde meydana getirilebilen bir kumaş olduğundan ötürü farklı örgü desenlerine rastlamak mümkündür. Bunun nedeni modaya uygun olma gayesinden çok biraz daha işin teknik kısmıyla alakalıdır. Çünkü ayağın ayakkabı içerisindeki duruşu baz alındığında bazı noktaların/alanların ayağı daha iyi destekleyebilmesi için biraz daha sıkı bir şekilde dokunması gerekmektedir.

Nike Flyknit Koşu Ayakkabısı Modeli

Nike Flyknit koşu ayakkabısı, Nike markasının zaten hali hazırda profesyonel çoğu sporcuya sponsor olduğu modeller gibi koşu sporu alanında da profesyonel destek için üretilmiş özel bir ayakkabı türü olarak ele alınabilir. Bu ayakkabı sayesinde profesyonel koşu yapmanın keyfini deneyimleyebilmeniz mümkün olmakla birlikte aynı zamanda hem oldukça hafif yapıda olmasıyla, ayağı terletmeyen kumaş özelliğine sahip olmasıyla birlikte koşu sporu yapanların haricinde hızlı ve aktif bir hayat geçirenlerin ayaklarının rahat etmeleri açısından da sıklıkla kullanmayı tercih ettiği ve memnun kaldığı ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Nike Flyknit Krampon Modelleri

Nike Flyknit krampon, yazımızın genelinde bahsetmiş olduğumuz teknolojinin futbol ayakkabısı modellerine de uygulanarak yeni nesil krampon diyebileceğimiz ürünler olarak ele alınabilir. Bu kramponların üretimindeki kumaş yapısı ve ayakkabı şekli, standart olmuş kramponlardan ayrı olarak oldukça etkili bir teknoloji ile üretilerek hem ayak sağlığını hem de sahada hareket kabiliyetini en üst seviyelere taşımaktadır.

İkonlar
 • KREDİ KARTINA VADE
  FARKSIZ 6 TAKSİT
 • KAPIDA ÖDEME İMKANI
 • %100 ORİJİNAL
  LİSANSLI ÜRÜNLER
 • 3D SECURE & SSL İLE
  %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • %100 PARA
  İADE GARANTİSİ
 • TÜM SİPARİŞLERİNİZDE
  ÜCRETSİZ KARGO
(Masaüstü) Resim Blok 5