Nike Dri-Fit Teknolojisi Nedir?

Nike Dri-Fit teknolojisi, ıslaklıktan uzak koşullara sahip olunması için üretilmiş olan teknoloji harikası bir kumaş biçimidir. Ana içerik olarak polyester özellikler içeren bu kumaş, uzun süre kuru kalma olanağı sunarak yapılan egzersizlerde terleme kaynaklı oluşacak rahatsızlıkların kesin ve net olarak önüne geçebilmektedir.

Ter kontrolü özelliği sayesinde özellikle erkeklerin içlik olarak kullanmayı tercih ettiği bu ürünler, bunun dışında mevsimsel koşullara uygun olarak atlet, t-shirt, şort, uzun kollu t-shirt gibi örneklendirebileceğimiz Nike ürünlerinde bulunduğu için farklı mevsim koşullarında farklı kıyafet seçenekleriyle beraber yararlanılabilir bir kumaş özelliğidir.

Bahsettiğimiz kumaşın piyasa genelinde yaygınca kullanılmasının en önemli nedeni, bahsettiğimiz ter tutmama özelliği olduğundan fazlaca terleme durumu olan sporları yapan sporcuların en önemli kıyafet seçeneklerinden biri olan Dri-fit özellikli kumaşlar, hem teri oldukça kısa sürede buharlaştırmakta hem de vücudu mevsim koşullarına göre hızlı bir şekilde ısıtmakta, soğutmakta ve mevcut ısı koşullarını uzun süre korumaktadır. Aynı zamanda oldukça hafif yapıya sahip olan kıyafetler yumuşak bir his sağlayarak kullanıldıkları süre boyunca bireyleri asla rahatsız etmez.

Dri-Fit Kumaşların Ter Emici Sistemi

Yazımızım genelinde bahsetmiş olduğumuz ter emici özellik, kumaşların üretiminde kullanılan mikro fiber yapılar sayesinde mümkün olmaktadır. Mikro fiber özellikler, kumaşa geçen ter ıslaklığını oldukça seri bir şekilde emerek kumaşın tüm yüzeyine dağıtır ve hızlı bir şekilde buharlaşmasını sağlar. Böylece kişi terlese de kumaş ıslak olarak tenine yapışmayarak rahatsızlık hissi vermez. Dri-fit ürünlerinden olan Nike Dri-fit Cool, temel kuru tutma teknolojisi ile birlikte kumaşın hava alma seviyesinin de maksimum duruma getirilmiş halidir. Terin kumaş üzerinde kuruma süresini en kısa seviyeye çeken bu ürün, aynı zamanda çok yüksek nefes alabilir kumaş seviyelerinde üretilerek mevsim sıcaklıklarının yüksek olduğu süreçlerde kullanılarak kişinin her daim terden uzak normal ten sıcaklığında gezebilmesine imkan tanımaktadır.

Nike Dri- Fit Knit Nedir?

Nike Dri-fit knit teknolojisi ise genelde kadın ve erkekler için üretilen atletlerde , t-shirt’lerde kısacası genel üst giyim ürünlerinde konforlu bir kuruluk arayanların tercih ettiği ürünlerden olmaktadır. Oldukça esnek ve yumuşak olarak dokunmuş kumaş yapısına sahip bu ürünler aynı zamanda dikişsiz olarak üretildiğinden sportif giyimin sevilen unsurlarından biri olarak seçenekler arasında yerini almıştır.

İkonlar
 • KREDİ KARTINA VADE
  FARKSIZ 6 TAKSİT
 • KAPIDA ÖDEME İMKANI
 • %100 ORİJİNAL
  LİSANSLI ÜRÜNLER
 • 3D SECURE & SSL İLE
  %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • %100 PARA
  İADE GARANTİSİ
 • TÜM SİPARİŞLERİNİZDE
  ÜCRETSİZ KARGO
(Masaüstü) Resim Blok 5