Adidas Torsion System Özellikleri

Adidas’ın piyasaya çıkardığı ve oldukça beğenilen ayakkabılarından olan Adidas Torsion System, özellikle spor ekipmanlarının teknolojik unsurlarla birleştiği noktada yakalanan başarıların örneklerinden biri olarak ele alınabilir. Modelin ilk piyasaya çıkartıldığı sene 1988’dir ve o süreçlerden günümüze her daim özellikleri geliştirilerek, ayak sağlığını ve rahat spor yapma alışkanlığını sorunsuz olarak sürdürebilmek için kullanıcılara mükemmel destek veren bir ürün olarak karşımıza çıkar.

Özel olarak performans gösterilmesi gereken zamanlar için tasarlanan bu ürün, özellikle koşu sporuyla yakından ilgilenen bireyler için ve koşu sporcuları için tam olarak 32 yıldır geliştirilerek kullanılan bir teknolojidir. Sakatlanma durumlarının ciddi anlamda önüne geçebilen Adidas Torsion, ayakkabının tabanında termoplastik bir yapının yer alması ile birlikte aynı zamanda ayağın ön kısmının ve arka kısmının koşu esnasında birbirinden bağımsız olarak hareket edebilmesine olanak sağlamıştır.

Ayakkabının Taban Kısmında Bulunan Köprü Sistemi

Bahsettiğimiz özelliklerin gerçekleşmesini sağlayan kısım, ayakkabının ön kısmı ile topuk kısmı arasında yer alan hafif yapıdaki bir parçadır. Dizaynında gizli bir şekilde kullanılan bu parça sayesinde ayakların orta taban kısmı zemine çok daha dengeli basmayı başararak yapılan koşularda ya da yürüyüşlerde ayak kemerinin olmaması gereken bir şekilde esnemesinin önüne geçilebilmektedir. Koşu esnasında ayağın ön ve arka kısımlarının doğru hareket etmesi oldukça önemli olduğundan, Torsion’un dizayn edilme aşamasında tamamen bu özelliğe yoğunlaşılmıştır. “Termoplastik kemer desteği” olarak da adlandırılan bu teknoloji sayesinde hareket gerektiren sporlarda en yüksek seviye destek sağlanarak ayağın ve bedenin arasındaki denge kusursuz olarak elde edilebilmektedir.

Adidas ZX Torsion Modeli 

Bahsetmiş olduğumuz gibi 80’li yıllardan itibaren geliştirilmekte olan bu teknoloji, sporcuların giyebileceği tarzdan çıkıp sokak modasına uyarlandığında da ortaya efsane olan Adidas ZX Torsion modeli çıkartılmıştır. Nostaljik olarak temel tasarım modellerinin üzerine çağa ayak uyduran yeniliklerle karşımıza çıkan bu seri, “vintage akım” dediğimiz ayakkabı trendlerinin arasında yerini almıştır. Dış malzemesinde süet kumaşı ve file detaylar kullanılan bu spor ayakkabıya yine koşu ayakkabılarında bulunan taban yastıklama özelliği de eklenerek orjinalliğinin bozulmasının önüne geçilmiştir. Aynı zamanda enerji geri dönüşümü sağlamasına olanak veren özellikleri de olan ZX Torsion, tasarım detayında yer alan reflektör detaylarıyla da oldukça dikkat çekicidir.

İkonlar
 • KREDİ KARTINA VADE
  FARKSIZ 6 TAKSİT
 • KAPIDA ÖDEME İMKANI
 • %100 ORİJİNAL
  LİSANSLI ÜRÜNLER
 • 3D SECURE & SSL İLE
  %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • %100 PARA
  İADE GARANTİSİ
 • TÜM SİPARİŞLERİNİZDE
  ÜCRETSİZ KARGO
(Masaüstü) Resim Blok 5