Sıkça Sorulan Sorular


 

İnternet sitenizden ayakkabı aldım ama aldığım ayakkabılar ayağıma olmadı ne yapmalıyım?

Sitemizden aldığınız ürün herhangi bir nedenle size uygun değil ise, satın almış olduğunuz ürününüzü faturası ise birlikte firmamıza geri gönderebilirsiniz. Gönderinizi Yurtiçi Kargo firması ile alıcı ödemeli olarak ücretsiz yapabilirsiniz. Ürününüzün bedeli tarafınıza hediye çeki olarak geri ödenecektir. Hediye çekinizi siparişinizde belirterek istediğiniz başka bir ürünü sipariş edebilirsiniz.

 

Önemli not: Ürününüzü geri göndermeden önce iade ve değişim departmanımıza konu ile ilgili bir bilet açmayı unutmayınız.

İndirim Kuponumu / Hediye Çekimi Nasıl Kullanabilirim?

1 - Kupon kodlarınızı kullanabilmeniz için öncelikle üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye girişi sayfasına sitemizin sağ üst kısmında bulunan butonlardan erişebilirsiniz.

Üye Girişi yapınız

Eğer üyelik kaydınız yoksa aynı sayfadan "Yeni Üyelik" butonuna tıklatınız.

Üye Girişi yapınız

2 -Satın almak istediğiniz ürünü ya da ürünleri seçiniz.

Ürününüzü seçiniz

3 - Seçtiğiniz ürünleri Boy/Beden/Numara seçiminizi yaptıktan sonra "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak sepetinize ekleyiniz.

Sepetinize ekleyin

4- Alışveriş Sepeti ekranının sağ üst köşesindeki kutucuğa Kupon Kodunuzu yazdıktan sonra "Kaydet" butonuna tıklayınız.

Kupon kodunuzu yazın

5 -İndirim kuponunuzun geçerli olduğu ürünlerin üzerinde turuncu renkle "İndirim kuponunuz bu ürün için geçerlidir" ibaresi belirecek ve bu ürünlerin toplam bedelleri genel toplamlar kısmında yine turuncu renkle belirecektir. Eğer kuponunuz fiyat limitli ise örneğin 100TL ve üzerindeki alışverişler gibi, kupon için geçerli ürünlerin toplamı 100TL ve üzerinde bir toplam fiyatta olmalıdır. Aksi halde İndirim tutarı 0TL görünecektir. Eğer toplam tutarı indirim kuponunuzun özelliğine göre örn 100TL üzerine çıkartırsanız (başka ürün ekleyerek yada adet arttırarak) indirim kuponunuzun uygulayacağı indirimi görebilirsiniz.

Tutara dikkat ediniz.

6 -İndirim kuponunuzun uyguladığı indirim oranını gördükten sonra "Satın Al" butonuna tıkayıp siparişinizi tamamlayabilirsiniz.


Satın alma işlemine devam edin!

İndirim kuponunuz siparişinizi tamamladıktan sonra kullanıldı olarak işaretlenecektir.

Mutlu alışverişler dileriz...

Aradığım ürünü nasıl bulurum?

www.dalkilicspor.com`da yer alan herhangi bir ürüne ulaşmak veya aradığınız bir ürünün www.dalkilicspor.com`da bulunup bulunmadığını öğrenmek için kategorileri veya hızlı arama motorunu kullanabilirsiniz. Sağ üstteki Ürün Arama motorunun kutucuğuna yazacağınız anahtar sözcük veya tanım ile tüm mağazamızda arama yapabilirsiniz.

 

www.dalkilicspor.com kategorilerinde aradığınız ürünüleri türüne, kullanım alanına, fiyatına, markasına, boyutuna ve hatta rengine göre kolayca filtreleyerek bulabilirsiniz.

Alışveriş Sepeti nedir?

Mağazamıza gelen her ziyaretçiye bir `Ziyaretçi Sepeti` verilir. Bu sayede ziyaretçi seçtiği ürünleri geçici bir alışveriş sepetinde toplayabilir. Ziyaretçi mağazayı terkettiği anda alışveriş sepetinin içeriği silinir.
Giriş yapan her üyemize bir `Üye Sepeti` verilir. Bu sayede üye daha sonra satın almak üzere alışveriş sepetine ürün ekleyebilir. Alışveriş sepetindeki tüm ürünler üye tarafından satın alınana ya da silinene kadar yerini muhafaza eder.

Eğer bir üye `Ziyaretçi Sepeti`ne ürün ekler ve `Üye Sepeti`ni kullanmak üzere giriş yapmaya karar verirse, `Ziyaretçi Sepeti`nin içeriği `Üye Sepeti`nin içeriğiyle otomatik olarak birleşir.

Alışveriş Sepetime eklediğim ürünleri sonradan çıkarabilir miyim?

Evet. `Alışveriş Sepeti` içindeki herhangi bir ürünün yanında bulunan sil kutucuğunu seçtikten sonra Seçtiklerimi Sil düğmesine basarak ürünü sepetinizden çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda satın alma işleminizi bitirmeden de satın almak istemediğiniz ürünleri listenizden çıkarabilirsiniz.

Ayrıca sepetinize eklediğiniz ürünün adetini 0 yapar ve Sepeti Güncelle düğmesine tıklarsanız ürün listeden silinecektir.

Sipariş listeme seçtiğim ürünleri koyduktan sonra alışverişimi nasıl tamamlarım?

Sipariş vermek için Alışveriş Sepetim sayfasındaki Satın Al butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bunu müteakiben Alışveriş Sepetinizde bulunan ürünleri satın almak için gerekli olan bilgileri vereceğiniz 4 aşamalı bir sipariş tamamlama sürecine gireceksiniz. (Satın almış olduğunuz ürünlerin özelliklerine göre bu aşamalar farklılık gösterebilir)

İlk aşamada teslimat ve fatura adresinizi ve fatura bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Daha önceden girmiş olduğunuz adresleri bu sayfada bulabilirsiniz. Bu sayfada isterseniz yeni bir adres girebilir ya da mevcut adreslerden birini seçebilirsiniz.

İkinci aşamada sizden teslimat için seçeceğiniz Kargo yöntemleri, ücretleri ile birlikte sunulacaktır.

Üçüncü aşamada ise ödeme yapabileceğiniz yöntemler sunulacak ve sizden bir tanesini seçmeniz istenecektir.

Son aşamada ise siparişinizin özetini inceleyecek ve son onayı vermeniz gerekmektedir. Bu sayfada alışveriş sepetinizi, teslimat veya fatura adresinizi, nakliye şeklini ve ödeme şeklini değiştirebilirsiniz.

Bu işlem de sona erdikten sonra siparişinizin bize başarıyla ulaştığına dair bir bilgilendirme yazısı çıkacak ve sipariş numarası tarafınıza bildirilecektir.

Siparişimi nasıl iptal ederim?

Siparişinizi verdikten sonra, kargoya verilene kadar Yardım Masası  bölümünden ilgili departmanımıza sipariş numaranız ile birlikte iptal talebinizi bildirebilirsiniz ya da 0850 333 36 06 numaralı telefondan Online Satış Destek ekibimizi arayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Siparişim ne zaman gönderilecek?

Yatırmış olduğunuz ödeme hesaplarımıza geçtiği anda siparişiniz işleme alınmaktadır. Eğer siparişinizdeki ürünlerin tedarik aşamasında herhangi bir problem yaşanırsa, ürünle ilgili tüm bilgiler mağaza yetkililerimizce sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize gönderilmektedir. Satın aldığınız ürün 5-7 iş günü içinde size ulaştırılmak üzere kargo firmasına teslim edilmektedir.

Kargomu nasıl takip edeceğim ?

Siparişiniz kargoya teslim edilmesini takip eden süreç içerisinde, kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilmeniz için, kargo takip numaraları akşam 20:00 dan sonra ilgili sipariş detaylarınıza eklenmektedir. Hesabınızdaki sipariş detayları içerisindekik kargo takip linki ile kargonuzun kargo firması tarafından sağlanmakta olan mevcut işlem ve konumunun bildirildiği sayfaya ulaşabilirsiniz.

Ürün inceleme süreci ve işleyişiniz nasıl ilerlemektedir?

Satın aldığınız ürünlerde oluşabilecek imalat ve malzeme hatası ile karşılaştığınız durumlarda, ürünlerin değerlendirilmesi, ilgili firmaların ürün inceleme departmanları tarafından yapılmaktadır. İnceleme sonucunda üründe imalat veya malzemeden kaynaklı hata olması durumunda ürünün değişimi yapılmaktadır. Kullanıcı hatasından kaynaklanan sorunlarda değişim yapılamamaktadır. Bu inceleme süreci 30 iş günü kadar sürebilmektedir. Arıza işleminin yapılabilmesi için faturanızın ibraz edilmesi zorunludur.

Ürünümü … ay kadar önce aldım ve şuan bir arızası var.Faturamı bulamıyorum.Ne yapmalıyım?

Ürün ile ilgili inceleme, iade, değişim gibi taleplerin karşılanabilmesi için satış belgesinin ibrazı yasal bir zorunluluktur. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız kart slibi yada kart ekstranızda satış  belgesi olarak geçerlidir. Bu belgeler ile başvurduğunuz taktirde ürününüz gerekli işlemlerin yapılması amacıyla sizden teslim alınacaktır. 

Ayakkabılarımı satın alınırken ayağıma iyi gelmesine rağmen şuan sıkıyor ve bazı yerlerinden vuruyor. Ne yapmalıyım?

Ayakkabılar ayağa uyum sağlayıncaya kadar ilk birkaç giyimde ayağı sıkabilir veya vurabilir. Bu nedenle yeni ayakkabı ile dışarı çıkmadan önce evde giyerek bir kez daha denemekte fayda vardır. Kullanılmış ürünler vurma, sıkma gibi nedenlerden dolayı yenisi ile değiştirilmemektedir. Müşteri memnuniyeti adına rahatsızlık veren bölgeye genel bakım (kalıplama ve yumuşatma vb.) yapılabilmektedir.

Ayakkabılarım ayağımı boyuyor.Bu sorun neden kaynaklanmaktadır?

İç astarı deri ise: Astarsız veya koyu renk astarlı ve deri mostra kullanılan ayakkabılarda derinin doğallığını bozacak ve ayak sağlığını olumsuz etkileyecek kimyasal maddeler kullanılmadığı için,deri rengi ayaklara ve çoraba çıkabilir.Bu tür durumlarda deri ile 
aynı renk veya koyu renk çorap giyilmesi yada ANTI-COLOR yani boya itici spreylerin kullanılmasını tavsiye etmekteyiz.

İç astarı tekstil ise: İç astarında tekstil malzeme kullanılan ayakkabılarda astar kısmı renklendirilirken herhangi bir kimyasal madde kullanılmadığından dolayı astarın rengi ayakteri ile birlikte ayak ve çoraplara çıkabilmektedir.

Ayakkabılarım su çekiyor.Bunun sebebi nedir?

Doğal yapıları nedeniyle tüm deri türlerinin lifleri hidrofobik(emici) yüzeylere ve gözeneklere sahiptirler .Bu özelliklerinden dolayı derinin su ile temasında deri üzerinde ıslanma başlar.Temas süreklilik gösterirse su çeker.Yani ; tüm deri ayakkabılar,eğer 
üzerlerinde ‘SU GEÇİRMEZ veya SUYA DAYANIKLI ÖZELLİKTEDİR’ (water 
resistant/water prof,goretex vb. ) ibaresi ve benzer bir ifade bulunmuyorsa yağmur ve kar suyunu (veya yoldaki göletlerdeki suyu) çekebilir.Bu durum bir üretim hatası sayılmayıp müşterilerimize su itici sprey kullanımı önerilmektedir.

Ürünün derisi üzerinde çatlamalar oluşmasının sebebi nedir?

Deri çatlamalarının sebebi; ayakkabıların bir süre kullanımından sonra boya ve temizlik bakım ihtiyacının doğması ve buna bağlı olarak ayakkabının derisinin rengine ve cinsine uygun boya ve malzemelerle bakım ihtiyacı giderilmemesi, kalitesiz boya ve deri cinsine uygun olmayan malzeme kullanımı deri üzerinde çatlamalara neden olmaktadır.

Ayakkabılarımın terletmesi ve koku yapmasının sebebi nedir?

Kullanıldıktan sonra dinlendirilmeyen deri astarlı ayakkabılarda ciltteki yağdan dolayı deri gözeneklerinin kapanması sebebiyle terleme ve bu duruma bağlı olarak koku oluşumu muhtemeldir.İç astarında suni deri yada tekstil malzeme kullanılan ayakkabılarda ise,kullanım esnasında ayak hava almayacağı için terleme ve koku yapabilir.Bu durumlarda ayakkabının emmiş olduğu terin 24 saat içinde buharlaştığı göz önünde bulundurularak 1 gün ara ile giyilmesi yada SHOE-DEO yani koku giderici ayakkabı deodorantı kullanılması tavsiye edilmektedir.

X