Nike Air Zoom Pegasus Özellikleri

Nike Air Zoom Pegasus, Nike’ın çıkarmış olduğu piyasa genelinde en çok beğenilen ayakkabı modellerinden bir tanesidir. AirMax teknolojisinin izinde, farklı teknik özellikler de eklenerek ortaya çıkartılmış olan bu spor ayakkabısının hizmet ettiği unsur hız unsurudur. Genellikle koşu sporlarıyla ilgilenen bireylerin ve profesyonel koşucuların kullandığı bu ayakkabı modeli, hız konusunda kesinlikle harikalar yaratmanıza olanak tanıyacak koşulları sağlamakta ve kullanıcıları hem hızlı hem de çevik olmaya yöneltmektedir.

Koşu esnasında mühim olan 3 unsur bulunmaktadır. Bunlar hızlı olmak, koşu esnasında oluşacak ekstrem durumlara hızlı bir şekilde tepki verebilmek ve kontrolü her daim elde tutmaktır. Nike Air Zoom Pegasus da bu unsurların her birini eksiksiz olarak yerine getirebilmeniz için tasarlanmış bir ayakkabı olarak koşu esnasında hem hızlanmanızı, hem seri bir şekilde tepki kabiliyetine sahip olmanızı hem de ister açık hava koşularında, ister halı saha gibi alanlarda yapılan sporlarda gerçekleştirdiğiniz koşularda hareket kontrolünüzün elinizde olmasını sağlar.

Nike Air Zoom Pegasus teknolojisinde koşu esnasında ayağınızın yere ve çevre faktörlerine çarpma durumunda etkiyi deyimi yerindeyse emerek hızınızın kesilmesini engelleyebildiğini söylemek mümkündür. Aynı zamanda ayağın içe ya da dışa eğimli basmasını engelleyerek bacak kaslarınıza, tendonlarınıza binen yükün artmasının da önüne geçer. Bu etkiyi ayakkabının üretiminde kullanılan kullanılan kumaşlarda yer alan fiber dokuların basınçlı havayı emmesiyle gerçekleştirebilmektedir. Bu teknoloji, çarpma etkilerini emmek ve daha sonra hızlı hareket etmeni sağlamak ve kaslardaki, eklemlerdeki ve tendonlardaki baskıyı azaltmak üzere eski şekline geri dönmek için basınçlı havayı ve sık dokunmuş fiberleri kullanır.

Nike Air Zoom Pegasus Modellerinin Farklılıkları Nelerdir?

İlk olarak bu konuda Nike Air Zoom Pegasus 35 (GS) modelini örnek gösterebiliriz. Daha çok koşu sporuna yeni başlayan ya da uzun süredir koşuyla ilgilenip belirli sakatlıklar yaşayan kişiler için bu model kesinlikle en uygun Pegasus modeli olarak karşımıza çıkar. Bilek kısmı koşu esnasında gerilim yaşayan ve ağrı oluşan bileklerin bu problemlerinden kurtulmaları için birebir bir modeldir. Bununla birlikte yapı olarak file dokusuna sahip olan model, ayağın hava almasına da imkan tanımaktadır.

Nike Air Zoom Pegasus 36 Modeli

Nike Air Zoom Pegasus 36 modeli ise bir önceki modelden sonra çıkartılmış ve ayak konforunu yüzde yüz karşılayabilmesinin yanında biraz da ayağın ısınan alanlarının nefes alabilme oranını arttırabilmek adına özel olarak daha delikli bir file yapısı ile karşımıza çıkartılmıştır. Topuk kısmı da daha inceltilerek hızlanılan koşu sporlarında üst kısımdaki inceltilen dil tasarımıyla birlikte ayağın daha iyi kavranması sağlanmıştır. Son olarak örnekleyeceğimiz Nike Zoom X modeli, bahsettiğimiz tüm bu koşu ayakkabılarının tabanlarında yer alan köpük teknolojisinin en hafifini ve en yumuşağını tasarımında barındırmaktadır. Hem hızlılığa, hem kontrol kabiliyetine hizmet ederken aynı zamanda enerji depolamaya da fayda sağladığından yüksek enerji sayesinde her daim daha hızlanan sporcular görebilmemize olanak sağlar.

İkonlar
 • KREDİ KARTINA VADE
  FARKSIZ 6 TAKSİT
 • KAPIDA ÖDEME İMKANI
 • %100 ORİJİNAL
  LİSANSLI ÜRÜNLER
 • 3D SECURE & SSL İLE
  %100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • %100 PARA
  İADE GARANTİSİ
 • TÜM SİPARİŞLERİNİZDE
  ÜCRETSİZ KARGO
(Masaüstü) Resim Blok 5