Kız Çocuk Yürüyüş Ayakkabısı

Kız Çocuk Yürüyüş Ayakkabılarında En Doğru Tercihler

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza ayakkabı seçerken çok dikkatli olmalı ve yaptığımız seçimlerin bilincinde olmamız gerekir, çünkü hatalı alınan ayakkabılar çocuğumuzun ayak sağlığında ve kas iskelet sistemi gelişiminde gerçekten önemli rol oynarlar. Bu yüzdendir ki kız çocuk yürüyüş ayakkabısı alacaksanız bilmeniz gereken püf noktalar nedir size bu konuda kısaca bilgi vermek isteriz.

Hangi Yaştan İtibaren Yürüyüş Ayakkabısı Alınmalı ?

En doğru bilinen yanlışlardan biridir ki çocuklar on iki aylık olduktan sonra büyük bir çoğunluğu artık kendi ayakları üstünde durarak yürümeye ve adım atmaya başlar buda aile bireylerinde bir anda tamam artık çocuğum yürüyor ona hemen bir yürüyüş ayakkabısı almalıyım gibi acil bir telaş içine sokar ancak bu gereksiz bir telaşeden başka bir şey değildir.

Gerçekte çocuk adım atmaya başladığı anda yapılması gereken en doğru seçim ona hemen bir yürüyüş ayakkabısı almak değil tam tersi çıplak ayakla basmasına devam etmesini sağlamaktır. En az iki yaşına kadar yürüyüş ayakkabısı almak gereksizdir bu dönem zarfında çocuğunuzun çıplak ayak yada çorabıyla adım atması onun parmaklarının kavrayış gelişimi, sağlıklı bir kas iskelet gelişimi ve doğru ve normal bir ayak büyümesini sağlaması açısından yapacağınız bir numaralı en doğru harekettir.

Çocuklarda iki yaşına kadar cilt alt yağ dokusu fazla olduğundan ilk bakışta size çocuğunuz düztabanmış gibi gelebilir ancak korkmayın bu normal bir durumdur. Bu yüzden iki yaştan evvel dönemde sert tabanlı ayakkabı giydirmek ayak kavislerinin fizyolojik gelişimini engelleyerek düztabanlığın oluşmasına zemin hazırlar.

Ayakkabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklar yaşları ilerledikçe ve daha aktif hale geldikçe, gelişen ayaklarına ayakkabı ihtiyacı belirginleşir. Doğru bir kız çocuk yürüyüş ayakkabısı seçimi burada önem kazanır. Bir ayakkabıda en doğru seçiminizin üç önemli kriteri mevcuttur bunlar;

  1. 1. İki tarafından bastırıldığında topuk muhakkak sert olmalı içeri göçme yapmamalıdır.
  2. 2. Uç kısmı yani parmak kısmı tabir edilen bölümü kıvırdığınızda esneklik olmalıdır.
  3. 3. Seçtiğiniz ayakkabının orta kısmını ortadan katlarken hiç esnememeli ve kesinlikle bükülmemelidir.
  4. 4. Çocuğunuza ayakkabı alırken muhakkak yanınızda olmasına dikkat edin ve deneyerek alın.

Çocuğunuzun ayakkabının içinde rahat etmesi önemlidir, belli bir yaşa kadar cırtlı modeller ayakkabısını kendi giyip çıkarması açısından doğru bir tercihtir. İlerleyen yaşlarda bağcıklı modellere geçilebilir ve tabiî ki kaliteli ve doğru malzeme ile üretim yapan markalar tercih edilmeli. Bu yönde sitemizde en doğru seçimleriniz için bir çok dünya markalarının yürüyüş ayakkabılarını bulabilirsiniz.