ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kadın Fitness Sütyeni

Zinde ve fit bir vücuda sahip olmayı, güne enerji dolu bir başlangıç yapmayı ve gün boyu aynı enerji ile kalmayı kim istemez ki? Ancak böylesine sağlıklı bir bedene ve estetik bir görünüme sahip olmak için ilk adımı bizim atmamız gerekir. Aktif bir yaşam tarzına sahip olabilirsiniz, ancak yine de dengeli beslenmeli, uyku düzeninize dikkat etmeli ve en nihayetinde mutlaka spor yapmalısınız. Esasında İngilizce bir sözcük olan fitness, biraz önce bahsettiğimiz hayat tarzını betimleyen bir sportif aktivitedir. “Bedenen formda olmayı” imgeleyen sözcük, vücudumuzun sağlıklı ve fit olması için yaptığımız bütün egzersizleri içine almaktadır. Bu egzersizler, koşma, yürüme, yüzme, tırmanma ya da bisiklete binme olabilir. Dediğimiz gibi, sizi zinde hissettiren her aktivite fitness sporunun bir parçasıdır. Ancak her spor dalı gibi fitness da özel ekipmanlarla veya donanımlarla yapıldığında, hedefe ulaşmak mümkündür. Kadın fitness sütyeni, kadınların egzersiz süreçleri boyunca rahat olmasını sağlamak için tasarlanmış özel bir spor kıyafetidir. Biz de bu yazımızda size, bayan fitness sütyeni ve onun genel özelliklerinden bahsedeceğiz.

Kadın Fitness Sütyeni Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kadın sporcu sütyeni spor yaparken estetik ve hoş bir görüntüye sahip olmanızı sağlayan ve aynı zamanda aktivite sırasında sizin rahat olmanıza imkan veren bir egzersiz giysisi olarak açıklanabilir. Spor yaparken birçok kadın, göğüslerinin ani ve acı verici hareketinden rahatsızlık duyar. Bir kadının ortalama 250-300 gram göğsü olduğu düşünüldüğünde bu son derece mantıklı bir yakınmadır. Zira gün boyu sabit duran göğüsler, fiziksel hareketteki ciddi artışla birlikte büyük miktarda baskıyı göğüslemek durumunda kalır.

Göğüs bölgesine uygulanan baskı arttıkça, göğüs uçlarından göğüs bağlarına kadar uzanan geniş bir bölgede tahrişler meydana gelir. Bu tahrişler son derece acı verici olabilir. Buna ek olarak düzenli olarak spor yapan bir kadın destekli fitness sütyeni kullanmadığı takdirde, göğüslerinde sarkmalar meydana gelir. Bu sebeple fitness sütyeni kullanmak hem kısa hem uzun vadede kadın sporcuların sağlığı için son derece önemlidir.

Kadın Fitness Sütyeninin Genel Özellikleri

  • Fitness sütyenleri, klasik sütyenlerin aksine, terletmeyen ve hava alan bir kumaştan üretilirler.
  • Spor sütyeni olarak da bilinen fitness sütyenleri, genellikle bedeni sıkı sıkıya sararak, hareket kabiliyetinizi arttırmaktadır.
  • Toparlayıcı kadın fitness sütyeni büyük göğüslü kadınların rahatlıkla spor yapmasına imkan sağlamaktadır.
  • Göğüsleri uygun noktadan ve gerektiği kadar destekleyen fitness sütyenleri, göğüslerin sarkmasını önler.
  • Kadın fitness sütyenleri çok çeşitli renk ve desenlerde, çok çeşitli kalıplarda ve büyüklüklerde üretilebilmektedir. Siyah kadın fitness sütyenleri en çok tercih edilen spor kıyafetlerindendir.